نماینده ولی‌فقیه در گیلان: جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی گرفته شود

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با انتقاد از روند رو به رشد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان گفت: جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی گرفته شود.

به گزارش خبرآنلاین از رشت : آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار رئیس، معاونان و مدیران دستگاه‌های مجموعه جهاد کشاورزی استان با وی با اشاره به تاسیس جهاد سازندگی در سال ۵۸ اظهار داشت: جهاد کشاورزی در طول سال‌های فعالیت خود جهادگونه و بی‌وقفه به خدمت پرداخت و این روز را به تلاشگران این عرصه تبریک می‌گویم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه جهاد سازندگی الگویی برای معرفی تربیت انقلابی است بیان کرد: این سازمان همواره برای عمران و آبادی کشور آماده خدمت بوده و در دوران دفاع مقدس نیز با ایفای وظایف محوله توانست کشور را از مراحل سختی عبور دهد و موثر عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه تداوم فعالیت جهاد سازندگی که بعدها به جهاد کشاورزی تغییر نام یافت، در روستاها پیام انقلاب را به مردم رساند افزود: جهاد سازندگی به‌عنوان یک نهاد انقلابی و جهادی به‌نوعی دکترین جمهوری اسلامی ایران در بسیج سازندگی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایران رتبه نخست تولید گیاهان دارویی در دنیا را دارد اما خام فروشی گیاهان موجب وارد آمدن خسارت به این بخش شده است عنوان کرد: برای رفع آسیب‌ها نیاز است که مراکز تحقیقات کشاورزی در اینباره رصد و تحقیق کرده و با برنامه‌ریزی زمینه تولید را فراهم کنند. 

آیت‌الله فلاحتی بر ضرورت رفع موانع تولید در سال جهش تولید تاکید کرد و اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی یکی از عوامل مهم در رفع موانع تولید هستند و برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات کشاورزی باید اقدامات موثرتری انجام دهیم و از فرصت استقبال کشورهای همجوار نسبت به کالاهای ایرانی استفاده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بر ضرورت آموزش روش‌های مدرن و کشاورزی مکانیزاسیون به کشاورزان تاکید کرد و بیان داشت: برای فروش بهتر محصولات کشاورزی مانند برنج، چای و زیتون باید صنعت بسته‌بندی خود را مدرن و به‌روز کنیم تا اثرگذاری آن بر فروش محصولات را شاهد باشیم.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه کشاورزان باید نسبت به اهمیت بسته‌بندی در افزایش فروش محصولات خود آگاه شوند خاطرنشان کرد: کارشناسان و مسئولان مربوطه وظیفه دارند که ارزش بالای محصولات کشاورزی را به کشاورزان یادآوری کنند تا شاهد تحولی بزرگ در این بخش باشیم.

وی با انتقاد از روند رو به رشد تغییر کاربری اراضی در استان گیلان تصریح کرد: متاسفانه شاهد ویلاسازی‌های بسیار زیاد در سطح استان به‌ویژه مناطق خوش آب و هوا هستیم و گیلان به‌نوعی مرکز ویلاسازی عده‌ای شده است و از مسئولان می‌خواهم که با سوءاستفاده کنندگان برخورد قاطعانه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه ۲۵ درصد از اقتصاد گیلان و ۲۸ درصد از سهم اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است ابراز داشت: بیش از ۷۰ نوع محصول کشاورزی در استان کشت می‌شود که در ۲۰ نوع آن رتبه کشوری داریم.

علی درجانی با بیان اینکه طبق بررسی و برآوردهای خود پیش‌بینی می‌کنیم که امسال میزان تولید محصول برنج در استان گیلان افزایش یابد خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از کشاورزان قصد داریم که محصول برنج آنان را به‌صورت توافقی خریداری کنیم.

48

کد خبر 1399467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =