مهر نوشت:

براساس مصوبه هشتصدوسی وچهارمین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش در پنجم اسفند89، معاونت آموزش ابتدایی طی بخشنامه ای موضوع ساماندهی زمان آموزش دراین دوره را برای اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استانهای کشور ابلاغ کرد.

در این بخشنامه ضمن اشاره به اجرای داوطلبانه این مصوبه در باقی مانده سال جاری تحصیلی و اطلاع رسانی مناسب آن به مناطق و مدارس استان آمده است: موضوع مورد نظربرای اجرا در مدارس داوطلب باید در جلسه ای که از 14 لغایت 18 فروردین ماه باحضور اعضای شورای معلمان و انجمن اولیا و مربیان مدرسه تشکیل می شود، مورد بررسی قرارگیرد و در صورت تصویب اجرای آن توسط اعضای جلسه با اعلام کتبی آمادگی به اداره مربوط از بیستم فروردین 90 نسبت به اجرای آن اقدام شود.

در این بخشنامه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی و تبیین اهداف برنامه به ذی نفعان بویژه اولیای دانش آموزان همچنین حضور فعال و با نشاط همکاران در مراسم آغازین و نمازجماعت در کنار دانش آموزان به استمرار فعالیت رسمی کلاسهای تحت پوشش برنامه ارزشیابی توصیفی تا 13 خرداد امسال بواسطه فرآیندی بودن شیوه ارزشیابی و حذف امتحان پایانی اشاره شده است.

از دیگر موارد مورد تاکید در این بخشنامه، تنظیم گزارشی از فعالیتها واقدامات به همراه پیشنهادهای لازم وارسال آن تا پایان اردیبهشت 90 به این معاونت، فراهم سازی مقدمات برای اجرای سراسری مصوبه مذکور از مهر 90 در تمامی مدارس ابتدایی، در دستور کار قرار گرفتن موضوع ساماندهی نیروی انسانی و فضا در سال تحصیلی 91-90 با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع است.

از آنجا که یک نوبته شدن مدارس ابتدایی یکی از شرایط در اجرای مطلوب این برنامه است، قید گردیده درصورت فراهم نشدن این شرط درمدارس دو نوبته با دو دوره تحصیلی متفاوت، نوبت صبح به دبستان اختصاص داده شود.

42/44

کد خبر 141515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۹
    0 0
    اصلا"خود بخشنامه چیه؟این دیگه چه جور خبررسانیه؟