فرماندار نهاوند: نهاوند از وضعیت قرمز کرونا خارج شد

فرماندار نهاوند گفت: وضعیت شهرستان نهاوند به لحاظ کرونا از قرمز و نارنجی به وضعیت زرد تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از نهاوند ؛ مراد ناصری فرماندار این شهرستان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه نهاوند در روزهای گذشته در وضعیت قرمز قرار داشت که به تدریج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و نظارت مسئولین مربوطه به وضعیت زرد ارتقا یافته است، افزود: در خصوص عزاداری‌های ماه محرم خط قرمز ما فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه‌های ایشان در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی و کسانی که دست‌اندرکار مراسم عزاداری امام حسین(ع) هستند، قطعا پیشگامان اصلی سلامت و بهداشت در جامعه نیز خواهند بود.

ناصری تصریح کرد: متولیان برگزاری مراسم عزای حسینی و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به گونه‌ای عزاداری‌ها را برگزار می‌کنند که آسیبی متوجه سلامت مردم نشود.

فرماندار نهاوند در ادامه با بیان اینکه اگر مردم خوب شهرستان همچنان همکاری لازم را داشته باشند و با حساسیت همین وضعیت را ادامه دهند از وضعیت زرد به سفید خواهیم رسید، تاکید کرد: این یک موفقیت خوب برای مردم نهاوند و نشانه فرهنگ بالای آنان است.

وی مقابله با کرونا را نیازمند عزم همگانی دانست و گفت: برای شکست کرونا همه  مسئولین باید تلاش کنند که وظیفه ما نیز این است که با کار فرهنگی اطلاع‌رسانی لازم را در این زمینه داشته باشیم.

فرماندار شهرستان نهاوند در عین حال خطرکرونا را جدی دانست و با تأکید بر نقش رسانه  ها در اطلاع‌رسانی به مردم و فرهنگسازی به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: رسانه ها در این مدت نشان دادند که نقش اثرگذاری در مقابله با کرونا و ترغیب به منظور رعایت  نکات بهداشتی دارند.

وی با بیان اینکه انتقاد در ذات رسانه است و آنان برای بهبود کار باید نقص‌ها را یادآوری کنند افزود: خبرنگاران باید هنگامی که مساله را مورد پیگیری قرار داده یا می‌خواهند انتقادی داشته باشند از کلی‌گویی و ابهام‌آفرینی بپرهیزند تا مردم متوجه شوند منظور خبرنگار متوجه چه کسی است.

46

کد خبر 1420284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =