کمک ۳۵ میلیارد تومانی خیران گلستانی برای مدرسه‌سازی/۷۰ درصد مدارس استان خیّرساز است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان از کمک ۳۵ میلیارد تومانی خیران گلستانی برای مدرسه‌سازی در استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : یاسر لیوانی  اظهار داشت: در ۶ ماه نخست امسال حدود ۳۵ میلیارد تومان در قالب ۳۸ تفاهمنامه با خیران گلستانی برای مدرسه‌سازی در استان کمک شد.

وی افزود: کمک خیران گلستانی برای مدرسه‌سازی در مدت مشابه سال گذشته ۲۸ میلیارد تومان بود که امسال هفت میلیارد تومان افزایش داشته است. خوشبختانه خیران استان در تمام طرح‌های مدرسه‌سازی پای کار هستند و ۷۰ درصد مدارسی که تحویل می‌دهیم با مشارکت خیران است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان در خصوص طرح آجر به آجر گفت: در این طرح همکاران ما و فرهنگیان مبلغی را از حقوق ماهانه خود برای مدرسه‌سازی کمک می‌کنند و پیگیر هستیم تا این اتفاق در ادارات و ارگان‌های دیگر هم رخ دهد.

لیوانی تصریح کرد: تا کنون حدود سه هزار و ۶۰۰ نفر در این طرح شرکت کرده‌اند و هدف این است که در سبد هر خانوار مبلغی برای مدرسه‌سازی در نظر گرفته شود و این را تبدیل به فرهنگ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح آجر به آجر به تازگی آغاز شده و با کمک به مدرسه‌سازی، فرهنگ نگهداری از مدارس هم تقویت خواهد شد.

لیوانی به احداث سه مدرسه خیّرساز در شرق استان بیان داشت: احداث دو مدرسه چهار کلاسه در روستای " قودانه سفلی" و روستای " کسر" بخش پیشکمر در شهرستان کلاله با اعتبار افزون بر ۲ میلیارد تومان برای هر پروژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: از اعتبار پیش بینی شده در این دو پروژه ۳۰ درصد با مشارکت خیران مدرسه‌ساز و مابقی آن از محل اعتبارات نوسازی مدارس استان تأمین می‌شود. همچنین مرکز اختلالات یادگیری شهر گالیکش نیز با اعتبار یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان با مشارکت ۵۰۰ میلیون تومانی خیران احداث خواهد شد.

48 

کد خبر 1432554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =