دانشجویان جای نوشتن پایان‌نامه، خدمات اجتماعی انجام دهند

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر تغییر ماهیت پایان‌نامه‌های دانشجویی گفت: در صورت تمایل دانشگاه‌ها، دانشجویان می توانند بجای پایان نامه، فعالیت اجتماعی زیر نظر استاد راهنما انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت بهداشت، کارگروه پاسخگویی اجتماعی معاونت آموزشی وزارت بهداشت از مجموعه جلسات این موضوع در ستاد وزارت بهداشت و با حضور دکتر علی اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت و جمعی از اعضای کارگروه مذکور برگزار شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر تغییر ماهیت پایان‌نامه‌های دانشجویی گفت: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت تحقیقات و فناوری و شورای عالی برنامه‌ریزی مقرر شده است در صورت تمایل دانشگاه‌ها، پایان نامه ها از حالت پژوهشی خارج شود و دانشجویان می توانند به جای ارائه پایان نامه، مدت ۲۰۰ ساعت زیر نظر اساتید مشاور و راهنما، فعالیت جایگزین انجام بدهند.

حق‌دوست افزود: با این تمهید می توان صدها دانشجوی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را به سمت کارهای عام المنفعه، خیریه و پاسخگویی اجتماعی هدایت کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به بسته پاسخگویی اجتماعی که جنس آن در بسته های تحول آموزش و نوآوری از نوع اصلاح و به روزرسانی کوریکولوم‌ها بود یاد کرد و افزود: این بسته به تیغه دوم نیاز داشت که این تیغه همان دغدغه مندی دانشجویان است تا از علم خود برای حل مشکلات جامعه استفاده کنند و با هم موثر خواهند بود.

حق‌دوست گفت: لازم است پاسخگویی اجتماعی در همه ابعاد جامعه اعم از تغذیه تا بهداشت جسمی و روانی و...را شامل شود و باید سعی کنیم پاسخگویی اجتماعی ادامه یابد زیرا این آغاز کار است و لازمه آن ورود دانشجویان به مسائل و معضلات جامعه است و اگر چه تبدیل انرژی سکون به حرکت یک اتفاق بزرگ است اما باید بدانیم آرمانی که باید به آن دست یابیم بسیار فراتر از مسائل ذکر شده است.

وی تاکید کرد: ما یک مدل فکر می‌کنیم و مردم جور دیگر فکر می‌کنند لذا تا زمانی که با مردم مواجه نشویم به نتیجه مطلوب دست نخواهیم یافت.

حق دوست خاطرنشان کرد: لازم است تجربیات موفقی که در کشور وجود دارد به اشتراک گذاشته شود و کمک کنیم تا یک مسیر قدم به قدم برای دانشگاه، گروه و جامعه طراحی شود و در این راستا همکاری معاونت آموزشی با معاونت فرهنگی و دانشجویی بسیار موثر است.

47231
کد خبر 1458456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =