تداوم حمایت‌های سخاوتمندانه ژاپن از فعالیت‌های برنامه جهانی غذا در ایران

برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از کمک تکمیلی ۸۷۵ هزار دلاری دولت ژاپن به پروژه کمک‎رسانی خود به پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌نماید.

به گزارش خبرآنلاین، حمایت مالی اخیر علاوه بر کمک ۷ میلیون دلاری ژاپن در مارس سال ۲۰۲۰ می‌باشد که برنامه جهانی غذا از آن برای پاسخ به کووید-۱۹ در ایران استفاده کرد. این بزرگترین کمک دولت ژاپن به برنامه جهانی غذا در ایران است که برای خرید آرد گندم، حبوبات و روغن برای آسیب پذیرترین پناهندگان ساکن مهمانشهرهای ایران استفاده می شود.                                                                                                                                  

 نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران گفت: "ما از دولت و مردم ژاپن برای پشتیبانی مداوم از فعالیت‌هایمان در ایران بسیار سپاسگزاریم." وی در ادامه افزود: "پناهندگان آسیب پذیرترین گروه یک جامعه هستند و اکنون بیش از هر زمان دیگر برای بهبودی از اثرات همه‎گیری کووید-۱۹ به حمایت نیاز دارند."

در حال حاضر برنامه جهانی غذا از ۳۱ هزار پناهنده افغان و عراقی که در ۲۰ مهمانشهر در سراسر کشور زندگی می کنند با کمک های غذایی، آموزشی و معیشتی حمایت می کند.

جناب آقای آیکاوا کازوتوشی، سفیر ژاپن در ایران گفت: "حمایت از پناهندگان یکی از اولویت های کمک های توسعه ای رسمی ژاپن به ایران است. شیوع کووید-۱۹ در ایران به طور قطع بر وضعیت زندگی گروه های آسیب پذیر از جمله پناهندگان تأثیر گذاشته است. دولت ژاپن تصدیق می کند که همکاری با WFP در ایران، که به طور  مستمر از غذا و بهداشت پناهندگان حمایت می کند، بمنظور حفظ زندگی و معیشت پناهندگان در شرایط رو به وخامت، موثر است."

طی سه دهه گذشته جمهوری اسلامی ایران میزبان یکی از بزرگترین جمعیت پناهندگان در جهان بوده است.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1489350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =