اتصال به شبکه ملی اطلاعات و ایجاد پوشش اینترنت پهن باند در روستای علا سمنان

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از اتصال به شبکه ملی اطلاعات و ایجاد پوشش اینترنت پهن باند در روستای علا سمنان توسط رومینگ دیتا بین اپراتورهای هایوب و ایرانسل خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان،سید یاسر حسن پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از برقراری رومینگ دیتا بین اپراتورهای هایوب و ایرانسل و نیز اتصال به شبکه ملی اطلاعات و ایجاد پوشش اینترنت پهن باند در روستای علا سمنان خبر داد.

وی گفت: با فراهم آمدن این امکان روستائیان این منطقه که دارای سیمکارت ایرانسل هستند می توانند با جستجوی دستی شبکه و انتخاب نام هایوب و یا شماره ۴۳۲۱۲ به شبکه هایوب متصل واز امکانات رومینگ و اینترنت پرسرعت ۴G بهره مند شوند.

حسن پور با اشاره به اینکه بازدیدهای منظم و دوره ای در سطح استان،باعث شناسایی نقاط کور آنتن دهی اپراتورها ،رفع مشکلات و ارائه راه حل های بین اپراتوری و رفع مشکلاتی همچون رومینگ خواهد شد ادامه داد: مشکلات روستای علا نیز در این بازدیدهای مختلف احصا و سرانجام با بازگشایی رومینگ دیتا بین دو اپراتور مذکور، مرتفع شد.

حسن پور در ادامه با تاکید بر اینکه رومینگ بین اپراتورهای داخلی امکان استفاده از تلفن همراه برای برقراری تماس، دریافت و ارسال پیامک و استفاده از دیتا در خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور را فراهم می‌کند، گفت: این کار همچنین هزینه های احداث دکل BTS جدید را کاهش می دهد بنابراین می بایست استفاده از آن هرچه بیشتر در سطح استان گسترش یابد.

48

کد خبر 1512667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =