«دزدی که پروانه شد» شرح ماجرای دزد عجیب و غریبی است که تنها چیزهایی را می دزد که هیچ کس به آن توجهی ندارد مثلا این پیله کرم ابریشم را می دزد و در نهایت پروانه می شود و پرواز می کند!

به گزارش خبرآنلاین، «دزدی که پروانه شد» نوشته محمد رضا شمس در 36 صفحه با قیمت 4 هزار تومان از سوی نشر چشمه روانه بازار نشر شد. این کتاب شرح ماجرای دزد عجیب و غریبی است که تنها چیزهایی را می دزد که هیچ کس به آن توجهی ندارد مثلا این دزد خط های روی تن گور خری را می دزد یا اینکه با کمال شگفتی گلدسته های مسجد را می رباید و شگفت انگیزتر از همه این دزد پیله کرم ابریشم را می دزد و در نهایت پروانه می شود و پرواز می کند.

بنابراین گزارش، شمس در کتاب دیگرش با عنوان «صبحانه خیال» که آن هم در 36 صفحه با قیمت 4 هزار تومان از سوی نشر چشمه منتشر شده است مسایل کلیدی زندگی انسان را به تصویر می کشد و مباحثی از جمله تولد، مرگ و عروسی را برای مخاطبان کودک و نوجوان خود تصویر می کند.

صبحانه خیال

در کتاب «صبحانه خیال» ما شاهد سه داستان در موضوعات عمده تولد، عروسی و مرگ هستیم که هر یک از این سه داستان به نوعی با یکدیگر ارتباط دارد. ماجرای طنز گونه کیفی که دو قلو می زاید، روباهی با کلاغی ازدواج می کند از جمله جریانهای این اثر است که همگی توسط نویسنده ای که در واقع راوی داستان است روایت می شود و البته همه این جریانات در مسیر راه این نویسنده از خانه تا اداره اتفاق می افتد.

«خواب و پسرک»، «مراد شمر»، «دیوانه و چاه»، «دختر خل و چل»، «عروسی»، «خاله لک‌لک»، «شیر، اسب و بشقاب چینی گلدار»، «بادکنک و اسب آبی»، «قصه بهار»، «قصه پلی که بود و دیگر نیست» تعدادی از آثار محمد رضا شمس است.

شمس توانست با داستان «دیوانه و چاه»، دیپلم افتخار IBBY، لوح زرین چهارمین جشنواره مطبوعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و قلم بلورین ششمین جشنواره مطبوعات را از آن خود کند. همین اثر در فهرست سالانه کتابخانه مونیخ قرار گرفت و برگزیده انجمن فرهنگی ناشران سال ۱۳۸۴ انتخاب شد.

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌‌‌ها کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب‌ها را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

291/60

کد خبر 171280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =