علیرضا داودنژاد کارگردان سینمای ایران بعد از تماشای نمایش «خرده خانم‌» به کارگردانی کیومرث پوراحمد یادداشتی درباره آن نوشت.

داودنژاد نسخه‌ای از این متن را در اختیار خبرآنلاین قرارداد. او در ابتدای این متن نوشت: «کیومرث عزیز با تئاترت شگفت‌زده‌ام کردی. باورم نمی‌شد تو این‌ همه شیطنت و بازیگوشی داشته باشی. «ماشاالله» خوراک همین وقت‌هاست. صحنه سرشار از انرژی بود؛ سرشار از ریزه‌کاری و ظرافت، هم در بازی‌ها و هم در کلیت اجرا.»

در ادامه این متن آمد: «با تیزهوشی از شگردهای روحوضی تا شگردهای تعزیه و فوت و فن‌های سینمایی همه را به کار گرفتی تا ساعاتی مردمان را به اندیشه واداری و بخندانی. طنز بعد از پوچی. کارم از گریه گذشته به آن می‌خندم.»

کارگردان «مرهم»‌ در ادامه این متن نوشت: «حقا که اصفهانی و بانمک و هنرمند و رند و مردم‌دار هستی، به جای آنکه گوشه‌ای بنشینی و از غصه دغ کنی، راه افتادی و شاه و ملیجک، کریم شیره‌یی، دربار و بزمی و رزمی را به بازی گرفتی تا بار دیگر معلوم کنی این هنر است که می‌تواند ما را از کرانه‌های رنج بگذراند و به سایه‌سار شادمانی برساند. »

در پایان این متن آمد: «چو غنچه گرچه فروبستگی است کار جهان / تو همچو باد بهاری گره‌گشا می‌باش ...درود بر تو و اصغر عبداللهی و گلاب و همه آن‌ها که در این کار دست در دست تو داشتند.»

نمایش «خرده خانم» بر اساس متنی از اصغر عبداللهی و به کارگردانی کیومرث پوراحمد در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می​رود.

57243

کد خبر 172816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =