۰ نفر
۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۳

العالم نوشت:

یک منبع در مجلس نمایندگان کویت به شبکه نهرین نت گفت که عربستان تصمیم گرفته است با استفاده از جریان وهابی ، دولت فعلی به نخست وزیری ناصر المحمد الصباح را سرنگون کند.

 این منبع تصریح کرد:یورش به ساختمان مجلس کویت و برگزاری تظاهرات مردمی در پایتخت درحالی که شعارهایی برای سرنگونی نخست وزیر سر می دادند ، بخشی از طرح سیاسی خطرناکی است که جریان وهابی در کویت آنرا با دستور و سفارش عربستان اجرا می کند.

منبع یاد شده افزود: تظاهرات روز چهارشنبه گذشته (25آبان) علیه نخست وزیر کویت و اقدامات تحریک آمیز برای ضربه زدن به امنیت و ثبات کشور و سردادن شعارهایی با مضمون سرنگونی نخست وزیر را نمی توان بخشی از "تحرکات مردمی" قلمداد کرد که در قالب آزادی هایی که مردم دارند و مشابه آن درهیچ یک از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مشاهده نمی شود ، قلمداد کرد.

این منبع افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد که نمایندگانی که مردم را علیه نخست وزیر تحریک می کنند ، از افراد برجسته جریان وهابی سیاسی و درعین حال دینی هستند و روابط مستحکمی با مسوولان سعودی دارند.

وی تصریح کرد: از این رو ، نقش عربستان در طرح سرنگونی ناصر المحمد الصباح نخست وزیر کویت ، آشکار به نظر می رسد و عربستان با سرنگونی شیخ ناصر المحمد تلاش می کند که طرحی سیاسی را توسط نمایندگان وهابی افراطی به اجرا بگذارد.

این منبع در مجلس نمایندگان کویت، هدف از این طرح را مجبور کردن امیر کویت به انتخاب نخست وزیر از اکثریت پارلمانی دانست و این به معنای رسیدن نماینده ای وهابی به سمت نخست وزیری است زیرا جریان وهابی که اکثریت را در پارلمان تشکیل می دهد درمقابل نمایندگان شیعه و سنی از اخوان المسلمین و لیبرال ها (آزادی خواهان ) قرار دارد.

این درحالی است که کویت اتهامات برخی از نمایندگان مجلس این کشور را مبنی بر اینکه عربستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس درپس یورش تظاهرکنندگان به ساختمان مجلس با خواسته برکناری نخست وزیر کویت هستند ، رد کرد.26151
 

کد خبر 185769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عمار IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
    2 0
    سلام علیکم . دوستان نشانه های خیانت ال سعود حتی به کشورهای عربی خلیج فارس را یکی پس از دیگری خواهیم دید بعدا کشورهای عربی به خودشان می ایند که به این عربستان اعتمادی نیست که دیگر دیر شده است وباید بدنیال قذافی ومبارک برند جهنم . زنده باد ایران که هیچ وقت چشم طمع به کشورهای همسایه را ندارد .ومرگ بر ال سعود .