۰ نفر
۶ آذر ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۹

موضوع عجیب دیگر بازی چوگان فیلهاست.اخیرا هفتمین جام جهانی چوگان با فیل، در تایلند برگزار شد. این نوع بازی چوگان از سخت ترین بازی ها به شمار میرود.معمولا دو 2 بازیکن بر روی هر فیل می نشینند که یکی از آنها فیل را هد ایت می کند و دیگری با گوی مخصوص چوگان بازی می کند.این بازی هر ساله با استقبال تایلند ی ها و بسیاری از جهانگرد ان روبرو می شود.

تایلند کشوری با عجایب متنوع است که به چند مورد آن اشاره می کنم.شاید در رسانه ها در مورد یک ازدواج عجیب خوانده باشید . بله این ازدواج در 16 فوریه سال 2006 رخ داد و در جشن ازدواج , عروس 36 ساله لباس سفیدی پوشیده بود که حدود 15 عقرب خطرناک به آن چسبیده بودند داماد 29 ساله نیز پسری بود که  32 روز تمام در یک قفس شیشه ای در کنار 3 هزار و 400 عقرب خطرناک زندگی کرده بود.این داماد در سال 2003 میلا‌دی نیز پس از سپری کردن 28 روز در یک قفس در کنار یکهزار "هزارپا " نامش در کتاب رکوردهای جهانی‌به ثبت رسیده است.این زوج عجیب به پادشاه هزار پا و ملکه عقرب در تایلند شهرت دارند .

خبر عجیب دیگر جنگ سوسک های شاخدار است که هر سال ازماه سپتامبر تا نوامبر در تایلند برگزار می شود. دو مرد جنگ سوسک های نر شاخدار را در چیانگ مای در700 کیلومتری شمال بانکوک برپا می کنند.هر روستایی برای تماشای جنگ سوسک های شاخدار مبلغ صد بات معادل 5/2 دلار می پردازد.

موضوع عجیب دیگر بازی چوگان فیلهاست.اخیرا هفتمین جام جهانی چوگان با فیل،  در تایلند برگزار شد. این نوع بازی چوگان از سخت ترین بازی ها به شمار    میرود.معمولا دو 2 بازیکن بر روی هر فیل می نشینند که یکی از آنها فیل را هد ایت می کند و دیگری با گوی مخصوص چوگان بازی می کند.این بازی هر ساله با استقبال تایلند ی ها و بسیاری از جهانگرد ان روبرو می شود.

موضوع عجیب دیگر اینکه سال قبل یک گاو در تایلند فرزندی به دنیا آورد که شبیه انسان بود.این گوساله انسان نمای تایلندی مدتها نقل محافل خبری بود.عجیب تر اینکه یک فیل در تایلند از طریق لقاح مصنوعی صاحب یک فرزند سالم شد. این موفقیت علمی که برای اولین در آسیا اتفاق میافتد میتواند به نجات گونههای جانوری در معرض خطر انقراض کمک کند. رییس بیمارستان فیلها در مرکز حفاظت فیل تایلند تولد این بچه فیل را بسیار امیدوارکننده توصیف کرد و گفت این تولد اولین مورد موفقیت آمیز لقاح مصنوعی در تایلند و آسیا است. این بچه فیل با وزن100کیلوگرم و قد90سانتیمتر بدنیا آمد. جالب این که تهیه گاز از فضولات فیل ها که" بایو گاز" نامیده می شود  در تایلند صورت می گیرد. حجم فضولات تولیدی فیل ها خیلی زیاد است . سابقا مقداری از این ها را به عنوان کود حیوانی استفاده کرده و مازاد آن را می سوزاندند که هم هوا را آلوده می کرد و هم عوامل بیماری زا را در هوا پراکنده می کرد ولی امروزه از این فضولات گاز تولید کرده و از آن استفاده می کنند .

بازار عجیبی هم در تایلند وجود دارد که چسبیده به ریل قطار است . مردم برای خرید باید روی ریل قطار حرکت کنند و حتی مواد غذایی و سایر وسایل بر روی ریل قرار داد که بلافاصله با نزدیک شدن قطار همه چیز به فاصله چند سانتی متری ریل قطار عقب می رود و بلافصله با رفتن قطار دوباره بازار فعال می شود و مردم برای خرید وارد بازار می شوند . این اتفاق به دلیل کمبود جا و استفاده بهینه از فضا در محله فقیر نشین بانکوک افتاده است.

مراسم ازدواج نمادین دو خرچنگ نر و ماده در استان ساموت سونگخرام تایلند هم موضوع عجیبی است.در واقع به منظور حفاظت از خرچنگها و افزایش شمار آنها در آبهای این استان، مراسم ازدواج نمادین برای دو خرچنگ نر و ماده برگزار شد. در این مراسم ازدواج که مطابق با آداب و رسوم تایلندی برگزار شد مهریه عروس 1900 بات تعیین شده بود.پس از برگزاری این مراسم استاندار به همراه میهمانان دیگر تازه عروس و داماد را در کانالی نزدیک به یکی از معابد و شماری خرچنگ به وزن حدود یک تن را در مناطق حفاظت شده رها کردند.  

مراسم ازدواج سگ های تزیینی در تایلند هم یک اتفاق عجیب دیگر است.در این مراسم 200 سگ از نژادهای مختلف زندگی خود را به صورت مشترک آغاز می کنند.

این سگ ها از 32 نژاد مختلف جمع آوری شده اند و با توجه به علاقه صاحبانشان که حاضر به ترک حیوانات خود نبودند، قرار بر این شد که سگ های نر و یا ماده از مراکز نگهداری حیوانات بد یا بی سرپرست انتخاب شوند. با توافق صاحبان سگ ها، قرار بر این شد که مراسم به صورت گروهی برگزار شود و بدین ترتیب 200 سگ خانگی زندگی خود را آغاز کردند.

 

 

 

منبع:چهل ماه در سرزمین طلائی،خاطرات سفیر ایران در تایلند،محسن پاک آیین،انتشارات فرهنگ سبز،تهران،1389
کد خبر 186869

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۶
  1 0
  مثل همیشه مطالب متنوع و جالبی بود.
 • فرزین IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۶
  0 1
  باید در مورد خوردن حشرات توسط تایلندی ها هم می نوشتید.این هم از عجایب است.