۰ نفر
۱۴ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۱

ایرنا نوشت:

تعدادی از تماشاگران کنفرانس بین المللی افغانستان بعد از سخنرانی هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا،شعارهایی علیه آمریکا، سیاست خارجی این کشور و ادامه اشغال نظامی افغانستان سردادند.
 این افراد سه نفر از نمایندگان فراکسیون چپ پارلمان آلمان بودند که بدینوسیله اعتراض خود را به سیاست های آمریکا در جهان و افغانستان ابراز کردند.

معترضین با شعار'نه به اشغال نظامی افغانستان' و' اشغال نظامی افغانستان را پایان دهید'، پارچه نوشته ای در دست داشتند که روی آن شعار' ناتو مساوی با ترور است'، درج شده بود.

'کریستینه بوخ هولس'، 'هایکه هنزل' و 'کاترین فوگلر' این سه نماینده فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان بودند.

این افراد با اشاره به تصمیم کشورهای غربی و آمریکا به ادامه حضور نظامی احتمالی خود در افغانستان بعد از سال 2014 ، این اقدام را تلاش برای اشغال دایمی این کشور از سوی آمریکا توصیف کردند.

کشورهای غربی اعلام کرده اند که بعد از سال 2014 یعنی زمان خروج نظامی خود از افغانستان، بخشی از نیروهای خود را احتمالا برای کمک به آنچه که روند توسعه و ثبات در این کشور عنوان می کنند، نگه خواهند داشت.

شهرهای مختلف آلمان از جمله بن نیز طی روزهای گذشته شاهد تظاهرات هزاران آلمانی در اعتراض به حضور نظامی غرب در افغانستان بودند.

معترضین با اشاره به اینکه حضور نظامی غرب برای مردم افغانستان ثبات و امنیت به همراه نداشته و حاصل آن صدها هزار کشته و زخمی است، بر خروج این نیروها از این کشور تاکید کردند.

کنفرانس بین المللی افغانستان از امروز(دوشنبه) با حضور نمایندگان 85 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران و 16سازمان بین المللی شروع شده است.

یکی از بحث های مهم این کنفرانس آینده افغانستان و ادامه حمایت های بین المللی از این کشور بعد از سال 2014 است . 26149

کد خبر 187992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =