«توقیف یا توقف تا اطلاع ثانوی» ابهامی که در مورد نمایش خشکسالی دروغ به وجود آمده با اظهار نظر مسئولان هم روشن نشده است.

به گزارش خبرآنلاین، این بار هم قبل از این که رئیس خانه هنرمندان لب به سخن بگشاید و از توقیف نمایش «خشکسالی و دروغ» تا اطلاع ثانوی سخن بگوید، شایعه احتمال انجام اصلاحیه‌ در اجرای دوباره نمایش محمد یعقوبی سر زبان‌ها افتاده بود.
با این حال باید چند روز می‌گذشت تا مجید سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان و تماشاخانه ایرانشهر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا از دریافت نامه‌ سرپرست اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن بگوید که بر اساس آن باید اجرای نمایش «خشکسالی و دروغ» تا اطلاع ثانوی متوقف شود.
یعقوبی که امسال روی بازتولید نمایش‌هایش تمرکز کرده، پس از اجرای نمایش «زمستان 66» در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «خشکسالی و دروغ» را با حضور پیمان معادی و باران کوثری به عنوان بازیگران جدید در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برد.
این نمایش پیش از این و در سال 1388 در تئاتر شهر اجرا شده بود.
 اجرای مجدد هر دو نمایش هم با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. طبق اعلام روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «زمستان 66» توانست رکورد استقبال از نمایش‌های تالار چهارسو را بشکند و «خشکسالی و دروغ هم به دلیل استقبال تماشاگران هر روز در دو نوبت به صحنه می‌رفت.
با این حال گفته می‌شد اجرای این نمایش با اما و اگرهایی مواجه شده است. سرسنگی به ایسنا گفت که «تلاش می‌کنیم تا شب رایزنی کنیم تا این مشکل را حل کنیم اما اگر حل نشد، ناچاریم به این تصمیم تن بدهیم.»
در مقابل اولین اظهار نظر محمد دشت گلی سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد کمکی به زدودن ابهام‌ها نکرد.
او با بیان اینکه بیرون از اداره کل به سرمی‌برد، به ایسنا گفت «باید موضوع را بررسی کنیم؛ چرا که هنوز اطلاع دقیق و واثقی ندارم.»
او با فاصله کوتاهی بعد از این اتفاق در گفت‌وگوی کوتاهی اعلام کرد «خشکسالی و دروغ چهارشنبه شب (23 آذر) اجرا می‌شود و بنده هم باید بروم و این اجرا را ببینم.»
او دلایل توقف اجرای این نمایش را همی این چنین توضیح داد: «گویا کارگردان اصلاحاتی را که از او خواسته شده بر کار اعمال کند، انجام نداده و حالا باید دوباره کار را ببینم تا اگر تخلفی صورت گرفته برطرف شود. امیدواریم این نمایش مشکلی نداشته باشد و بتواند به اجرای خود ادامه بدهد.»
حالا باید منتظر ماند و دید نمایشی که داستان آن درباره «خیانت و درغگویی» است، مشکلش با اصلاحی حل می شود یا نه؟
5857
کد خبر 189443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =