۰ نفر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱

فارس نوشت:

طالبان با اعلام اینکه سال جاری آخرین سال مبارزه این گروه علیه نظامیان خارجی است، از آغاز عملیات بهاری طالبان در سراسر افغانستان خبر داد. طالبان با انتشار بیانیه‌ای از آغاز عملیات بهاری این گروه تحت نام «خیبر» در سراسر افغانستان خبر داد. بر اساس این گزارش، از آنجا که سال 1392 شمسی آخرین سال مبارزه علیه اشغالگران در افغانستان خواهد بود، عملیات بهاری طالبان به اسم خیبر نامیده شده که از جنگ‌های مشهور تاریخ اسلام است.

بر اساس منبع، علاوه بر نیروهای خارجی، جاسوسان، همکاران و پیمانکاران نظامیان خارجی و همچنین مأموران عالی‌رتبه دولتی نیز هدف قرار خواهند گرفت.

در بیانیه تصریح شده است که فرماندهان طالبان نیز در میدان نبرد حاضر شده و برنامه جنگ با نیروهای اشغالگر را طرح نموده و به پیش خواهند برد.

در این بیانیه به گفت‌وگو با آمریکا نیز اشاره و گفته شده است: ما با آمریکایی‌ها مذاکره می‌کنیم اما از آن‌ها می‌خواهیم افغانستان را به صاحبان اصلی آن برگردانند.

در همین حال آیساف به نقل از «جوزف دانفورد» فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گزارش داد که طالبان تصور نمی‌کرد در شروع عملیات بهاری خود با 350 هزار نظامی افغان روبرو شود. دانفورد تصریح کرد: مردم افغانستان دیگر تحمل سیاست‌های خصمانه طالبان را ندارند.

52261

کد خبر 289314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =