نمایش «بر فرس تندرو» با کارگردانی محسن معینی و بازی مهدی فقیهی، پردیس افکاری و ... در برج میلاد اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نمایش که به مناسبت ایام محرم و صفر از 30 آبان روی صحنه می‌رود، تلفیقی از بازی، موسیقی، صدا پیشگی و هنرهای اجرایی است.

در نمایش «بر فرس تندرو»، چنگیز جلیلوند کلام نقش‌های امام حسین و حضرت عباس را خوانش می‌کند و قطعاتی آوازی با صدای حسام‌الدین سراج پخش می‌شود.

در نشست خبری نمایش «بر فرس تندرو» که شنبه 18 آبان در برج میلاد برگزار شد، فرزاد هوشیار پارسیان (مدیر عامل برج میلاد)، محسن معینی (کارگردان)، مهدی فقیه (بازیگر) و چنگیز جلیلوند (دوبلور) در باره اجرای این اثر هنری صحبت کردند. 

مدیرعامل برج میلاد، به صحنه رفتن نمایش «بر فرس تندرو» را در قالب اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در ایام محرم و صفر تعریف کرد که شامل کنسرت، موسیقی اقوام، آیین‌های عاشورایی و ... می‌شود.

فرزاد هوشیار پارسیان با این حال تاکید کرد نمایش «بر فرس تندرو» کاری مناسبتی و حکومتی نیست و تنها فقط هزینه های دکور به گروه کمک شده است.

 او با بیان این که برج میلاد به دنبال حمایت از تئاتر خصوصی است، ادامه داد: « به نظرم یارانه ای که دولت به تئاتر می‌دهد، موجب شده که تئاتر شکست بخورد. در حالی که تئاتر می‌تواند بدون آنکه پولی از دولت بگیرد، خودش را بچرخاند و درآمد خوبی هم داشته باشد.»

در ادامه این نشست، محسن معینی کارگردان «بر فرس تندرو» گفت: «این نمایش اقتباسی از داستان «گنجینه الاسرار» عمان سامانی است که از آثار بسیار ارزشمند عاشورایی به شمار می‌آید که متأسفانه زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.»

به گفته این کارگردان، یکی از بحران‌های اجرای نمایش‌های مذهبی این است که نمی‌توان شخصیت‌های مذهبی یا معصومین را نشان داد. او در این باره توضیح داد: «برای همین در این کار ما شخصیتی را به عنوان شبیه روی صحنه داریم و بزرگوارانی متن آنان را خوانش می‌کنند. برای مثال آقای جلیلوند افتخار دادند که با صدای امام حسین و حضرت عباس در نمایش حضور داشته باشند.»

معینی در رابطه فروش تئاتر از طریق گیشه خاطرنشان کرد: «تئاتر کشور بیش از هر چیزی نیاز به تهیه کنندگانی دارد که بتوانند جسارت کنند و وارد این فضا شوند. این نمایش تولید برج میلاد است که بخشی از هزینه‌های ما را این مجموعه پرداخت می‌کند و بخشی هم از طریق گیشه تأمین می‌شود.»

چنگیز جلیلوند هم در بخشی از این نشست گفت: «در این نمایش صدای امام حسین(ع) را خوانش می‌کنم. جالب است بدانید من قبل از دوبله، مدتی کار تئاتر کردم که به دلیل مشغله زیاد دیگر سراغش نرفتم. تا این که پس از سال‌ها آقای معینی با من تماس گرفت و پیشنهاد حضور در این کار عاشورایی را داد که با جان و دل پذیرفتم.»

مهدی فقیه، یکی از بازیگران این نمایش نیز با اشاره به این که مردم بیشتر او را به دلیل کارهای تصویری و به ویژه جنگی‌اش می‌شناسند، افزود: « در تئاتر مشکلات بسیاری وجود دارد و اگر این کار هم مربوط به امام حسین(ع) نبود، محال بود که آن را بپذیرم.»نمایش «بر فرس تندرو» قرار است از 30 آبان در برج میلاد روی صحنه برود. 

57245

کد خبر 321750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =