فیس بوک به کاربران خود امکان داده ایمیل‌های دریافتی‌شان را در محیط این شبکه اجتماعی رمزگذاری کنند. این شرکت مدعی است با چنین کاری حتی آژانس امنیت ملی هم قادر به جاسوسی از کاربران نیست.

فارس نوشت:برای این کار کاربران تنها باید کلیدهای عمومی PGP را در تنظیمات فیس بوک اعمال کنند و سپس شاهد رمزگذاری ایمیل هایشان خواهند بود.

البته مشکلی در این زمینه وجود دارد و آن ناآشنایی بسیاری از مردم با نحوه عملکرد کلیدهای عمومی و خصوصی برای رمزگذاری داده هاست.

اگر چه بعد از افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی های سایبری کاخ سفید بسیاری از شرکت های فناوری به مردم وعده دادند داده هایشان را به طور کامل رمزگذاری می کنند، اما در عمل عده کمی از آنها دست به چنین کاری زدند. یکی از علل مهم این مساله پیچیدگی های فنی این کار است.

امروزه با عرضه ابزاری همچون Mailvelope کاربران برخی سرویس های ایمیل و از جمله جیمیل راحت تر می توانند برای رمزگذاری داده های خود اقدام کنند. اما تا عمومی شدن این فرایند راه درازی باقی مانده است.

فیس بوک می گوید این خدمات برای عموم کاربران در دسترس است و برای اعمال تنظیمات باید هر کاربر پس از ورود به حسابش به بخش settings و سپس contact info section رفته و روش افزودن کلید عمومی PGP را مشاهده نماید.


5656

 

کد خبر 422135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =