تسنیم نوشت: آمریکا روز جمعه برای اولین بار مواضع گروه تروریستی داعش در لیبی را بمباران و اعلام کرد که سرکرده داعش در این کشور در این حمله کشته شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، آمریکا روز جمعه برای اولین بار مواضع گروه تروریستی داعش در لیبی را بمباران کرد.

بعد از این حمله اعلام شد که «ابونبیل العراقی» معروف به «بوسام نجم عبد زید الزبیدی» سرکرده گروه تروریستی داعش در لیبی در پی این بمباران کشته شده است.

«پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که کشته شدن ابونبیل توانایی داعش در تحقق اهدافش در لیبی از جمله به کارگیری عناصر و تاسیس پایگاههای جدید و برنامه ریزی برای حملات به آمریکا را تضعیف خواهد کرد.

وی افزود: علی رغم اینکه این حمله اولین حمله آمریکا نیست که تروریستها در لیبی را هدف قرار داده است اما اولین حمله آمریکا به مواضع یکی از فرماندهان داعش در لیبی است و ما فرماندهان داعش را در همه جا هدف قرار خواهیم داد.

کوک گفت که برنامه ریزی و کسب اجازه برای حمله آمریکا به مواضع داعش در لیبی پیش از حمله تروریستی به پاریس صورت گرفته سات.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که ابونبیل العراقی زمانی طولانی در القاعده فعالیت کرده است و وی عالی ترین مسئول داعش شاخه لیبی است.

با گذشت 4 سال از پیروزی انقلاب فوریه در لیبی، نه‌ تنها این کشور هنوز به ساحل آرامش نرسیده است، که بعد از سرنگونی دولت، امور در این کشور متشنج شده و ناآرامی و هرج و مرج همه جا را فرا گرفته است. در واقع نه انقلابی در لیبی تحقق یافته و نه نظامی جدید تشکیل شده و نه نظام قبلی باقی‌مانده است. گروه‌های مختلف شبه نظامی در لیبی که از حمایت کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برخوردارند با یکدیگر درگیر هستند و گروه‌ تروریستی داعش نیز بخش‌هایی از این کشور را به اشغال خود در آورده است.

5252

کد خبر 478397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =