سرهنگ علی فر:کی گفته مورینیو فوتبال رابیشتر از من می فهمد؟/آبدارچی شبکه سه از گواردیولا بهتر است!

سرهنگ علی فر در مصاحبه ای با نشریه تماشاگران امروز گفته مورینیو بیشتر از او فوتبال را نمی فهمد.

اگر شما گاهی مورد انتقاد قرار گرفته‌اید به خاطر تپق زدن و عدم اطلاعات کافی نبوده و برای دخالت در کار فنی تیم بوده. می‌گویند اعتماد به‌نفس شما آنقدر بالاست که مثلاً می‌گویید آقای مورینیو تو نمی‌فهمی این چه دفاعی است که چیده‌ای! 

اول یک مسأله را بگویم. من معتقدم ایرانی بسیار فهیم و باشعور است و در هشتاد نود درصد مسائل نبوغ دارد. ایرانی بسیار زرنگ و باهوش است و من به ایرانی و نبوغ ایرانی اعتقاد دارم. مگر ما در سیاست نمی‌گوییم آمریکا، انگلستان و روسیه هیچ چیز از ما بیشتر ندارند و  نمی‌خواهیم حرف زور بشنویم؟ در همین مسأله هسته‌ای ببینید با چه زحمت و خطرات شدیدی حرف خودمان را به کرسی نشاندیم. در فوتبال هم چه کسی گفته مورینیو فوتبال را از من بهتر می‌فهمد؟  نتایج و عملکردش. مورینیو اگر 70درصد هم مربی ممتازی است پس چرا تیم چلسی با بهترین ستاره‌های جهان باید ته جدول باشد؟

 شما گواردیولا را هم قبول ندارید. 

من گواردیولا را به عنوان کمک مربی سوم هم در هیچ تیم بزرگی قبول ندارم. فقط توانست بایرن‌مونیخ را در لیگ پارسال قهرمان کند. با این اسم و رسم و با پول هنگفتی که گرفت آمد در یک فصل بایرن‌مونیخ پر از ستاره را فقط در آلمان قهرمان کرد. آبدارچی گروه ورزش شبکه سه هم اگر بود در لیگ اول می‌شد. 

 قبلش که در بارسا یک انقلابی ایجاد کرد و شش جام در یک فصل برد. 

با این پول‌هایی که گواردیولا و مورینیو می‌گیرند حق ندارند یک فصل خوب باشند، یک فصل بد. گواردیولا و مربیان معروفی که خیلی پول می‌گیرند حق ندارند تیم‌شان را با بیست ستاره و ده فوق ستاره چهار جام حذف کنند و فقط یک جام بگیرند.  فوتبال همین است!

پس چرا در یک فصل شش جام می‌گیرد؟

من معتقدم بایرن‌مونیخ از تمام تیم‌های پرستاره مثل منچستریونایتد و بارسلونا و رئال و...  در یارگیری بسیار استادانه‌تر عمل می‌کند. مدیران واقعاً فوتبالی دارد و هر سال نقاط ضعفش را بسیار خوب پر می‌کند. این تیم باید هر سال شش جام را بگیرد. اگر شش تا نگرفت چهار تا را باید بگیرد. آن وقت در سوپرجام آلمان به دورتموندی می‌بازد که ته جدول است و مدیر باشگاه می‌خواست باشگاه را دو سال تعطیل کند. گواردیولا و مورینیو هیچ چیزی بیشتر از مربیان دیگر ندارند. در فوتبال حوادث و شانس و شایستگی مربی مؤثر هستند. 

 با این تعریف شما پس هیچ مربی درجه یکی نداریم. 

داریم. 

 چه کسی؟

فقط فرگوسن. آینده را کسی ندیده. شاید مربی‌ای بیاید که من قبولش داشته باشم ولی فعلاً تا زنده‌ام فرگوسن را مربی می‌دانم. گواردیولا را اصلاً قبول ندارم. خدا برایش خواسته. مثلاً در بین این نه نفر همکاران من تعداد زیادی هستند که خدا خیلی دوست‌شان دارد و در این جایگاه قرار گرفته‌اند. گواردیولا و مورینیو را خدا خیلی دوست دارد ولی فرگوسن شایستگی دارد و نشان داد تمام‌شدنی نیست. 

 فرگوسن هم در یک سال‌هایی هیچ جامی نگرفته. 

جام نگرفتن مهم نیست. من می‌گویم بایرن‌مونیخ با این بازیکن‌ها باید همه جام‌ها را می‌گرفت. اول شایستگی و تجربه مربی، دوم حوادث فوتبال، سوم شانس؛ اینها هر سه در موفقیت یک تیم نقش دارند. من معتقدم خدا در دنیا آنقدر احاطه دارد که بنده‌هایی که برایش خاص هستند را می‌بیند و به آنها می‌رساند، ولی خدا به بعضی‌ها بیش از دیگران کمک می‌کند. تجربه مربی هم خیلی مهم است من مربی‌ای که تجربه نداشته باشد را اصلاً قبول ندارم. 

4141

کد خبر 492118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =