ایسنا نوشت: محمدباقر نوبخت امروز در یادمان شهدای هویزه سخنرانی کرد. در میان صحبت‌های نوبخت در محل یادمان شهدای هویزه، عده‌ای شروع به شعار دادن کردند و در نهایت سخنرانی معاون رییس جمهور نیمه‌تمام ماند.

سخنگوی دولت امروز با حضور در یادمان شهدای هویزه، با اشاره به ایثار شهدا در دوران دفاع مقدس گفت: در این مدت آن‌چه ثابت مانده است پیام شهدا و راه مقدس و خونین اباعبدالله است و آن‌چه تغییر می‌کند چگونگی و اقتضای پاسداری از نظام است.

محمدباقر نوبخت، با تقدیر از جایگاه رفیع شهدا اظهار کرد: این یادمان یادآور حماسه بزرگی است که از سوی ملت ایران شکل گرفته است؛ بار امانت شهدا در دوران دفاع مقدس دست به دست و نسل به نسل از قیام عاشورا وجود داشت تا امروز در اختیار ما قرار گیرد.

وی افزود: امروز لازم است همه ما بدانیم که مسئولان کدام قوه مجریه هستیم، در کدام دولت خدمت می‌کنیم و در زیر پرچم کدام نظام این امانت را بر عهده گرفته‌ایم.

معاون رییس جمهور با تاکید بر لزوم دفاع از آرمان‌های شهدا تصریح کرد: به نمایندگی از دولت آمده‌ایم تا بار دیگر با شهدا هم‌پیمان شویم و بدانیم رفاه و امنیتی که در سراسر ایران وجود دارد، حاصل چه جان‌فشانی‌هایی است.

نوبخت ادامه داد: 34 سال پیش در این محل جان‌فشانی‌های بسیاری اتفاق افتاده است. در دوم فروردین ماه مردم با عملیات فتح‌المبین نوروز خود را آغاز کردند و پس از آن در اردیبهشت ماه عملیات بزرگ بیت‌المقدس شکل گرفت که منجر به فتح خرمشهر در سوم خرداد شد و در تیرماه نیز عملیات بزرگ رمضان شروع شد و شاهد ایثار و فداکاری‌های بسیاری از شهدا در این عملیات بودیم.

سخنگوی دولت عنوان کرد: در این مدت آن‌چه ثابت مانده است پیام شهدا و راه مقدس و خونین اباعبدالله است و آن‌چه تغییر می‌کند چگونگی و اقتضای پاسداری از نظام است. در دوران دفاع مقدس به عنوان بسیجی در این منطقه برای دفاع از اسلام، انقلاب و نظام برخاستیم و امروز در لباس خدمتگزاری دولت از آرمان‌ها دفاع می‌کنیم.

نوبخت گفت: در کنار مزار شهدا اعلام می‌کنم که تمام دولتمردان، خود را سرباز نظام می‌دانند و به مقام معظم رهبری اعتقاد دارند و با دل و جان برای خدمت به مردم حاضرند. دیروز پنجه در پنجه دشمن داشتیم و امروز یک بسیجی دیگر در برابر شش قدرت جهان می‌نشیند تا از حق و حقوق ملت دفاع کند. امروز در این عرصه همه هم‌پیمان هستیم تا با لبخند رضایت بر لبان رهبر معظم انقلاب، احساس آرامش کنیم.

وی با اشاره به رفع تحریم‌ها گفت: روزهای سختی بر ما می‌گذرد و همچنان مشکلاتی از آثار مجموعه تحریم‌ها باقی مانده است. پاره کردن زنجیره‌های تحریم همانند احساسی است که در پیشروی در عملیات در دوران دوران دفاع مقدس وجود داشت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خطاب به کسانی که در میان صحبت‌های وی شعار می‌دادند گفت: فکر نمی‌کنم این بیانات در همسویی با شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد. این شعارها خوب است ولی هر چه خشم و فریاد هم داریم باید همدل باشیم و این شعارها را به سوی دشمن بزرگ متوجه کنیم. این اختلاف همان چیزی است که دشمن ما انتظار آن را دارد. همه با هم باید علیه دشمن شعار دهیم. درود بر شما.

در میان صحبت‌های نوبخت در محل یادمان شهدای هویزه، عده‌ای شروع به شعار دادن کردند و در نهایت سخنرانی معاون رییس جمهور نیمه‌تمام ماند.

27213

 

کد خبر 521847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 16
 • مهدی IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  96 7
  این تازه اول سال بود ،خدا به فریاد دولت برسه تا آخر سال...خدا به روحانی صبر بده
 • بدون نام ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  25 3
  جاي بسي شرمندگي است براي مدعياني كه جرات وجسارت و گوش شنواي شنيدن حرف را ندارند وهميشه مخل آرامشها در همه جا هستند
 • بی نام IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  24 1
  فعلا مردم صبوری رعایت قانون مداری می کنند وبا حضور در روز رای گگیری جواب این خود سر هارا داده اند
 • امیر A1 ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  6 55
  اینها کسانی بودند که سختی وزجر ظلمهای دشمن را چشیده اند اینها بودند که درد آوارگی وبیخانمان بودن راحس کردن اینها دشمن را میشاسند ومیدانند که دشمن دوستی ندارد دشمن دشمن است ونباید با تبسم ولبخند با دشمن روبروشد مگر شما باشعار مرگ برآمریکا مخالفید
  • بی نام A1 ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
   4 0
   طعم شیرین نفت 140 دلاری و وام های میلیاردی قرض الپس نده را هم چشیده اند
 • نون IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  28 1
  دارن مقدمه چینی میکنن واسه انتخابات ریاست جمهوری
 • بدون نام ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  37 4
  اقاي نوبخت برادر من بجاي اين كارها اينها رو دادگاهي كن .
 • المستور IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  4 0
  آنانکه سخنرانی اشخاص رابرهم میزنندآنهم درفضا ومکان مقدس بدانندبیشتربه شیوه دشمنان تشیع راستین وخوارج عمل میکنندتاولایت علی بن ابیطالب وولایت فقیههلهله واغتشاش وبرهم زنی مقامات کشوری درجاییکه نظام سازوکارهدایتی وکنترلی فراوان دارد نشان ازیک نقص درمنطق اینان ویک ریادررفتارشان داردآنانکه درمقابل اختلاس وسومدیریت سکوت ودرمقابل شیوه مدیریت گروهی هلهله واغتشاش میکنندنه دغدغه دین دارندنه حرمت شهیدمیدارندونه به حفظ کیان کشورمی اندیشندانحراف درمسیرانقلاب یعنی حاکمیت اینان میدان داری نااهلان ونامحرمان یعنی بستن زبان استدلال ومنطق وگشودن دهان گشادتهمت افتراوخشونت بی هیچ هراسی ازآخرت وعقوبتی ازهیچ دستگاهی
 • بی نام A1 ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  2 0
  شروع این اتفاقات از مشهد بود
 • بی نام A1 ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  4 0
  از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن یعنی معنیش اینه؟؟؟
 • جمشید US ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  5 1
  گروههای فشار زمان دولت اصلاحات مجددا فعال شدند. وقتی در زمان دولت احمدی نژاد روزی 75 میلیون دلار به خاطر تحریم ضرر میکردیم این آقایان کجا بودند؟
 • مرتضی کلانتری A1 ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۸
  1 0
  آقا به قول جناب مدیری مشکل همه دولت ها این است که دولت های قبلی را هدف قرار میدن باید به این آقایون گفت بالاخره چند سال دیگه شما هم میرین یاد بگیریم پشت سرهم کم بد بگیم.