۰ نفر
۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
حذف کامل بلیط کاغذی در همدان

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی همدان گفت: در دو روز تعطیل عید فطر تمام باجه‌های بلیت کاغذی از شهر همدان جمع‌آوری شدند، و از روز بعد از عید هیچ باجه‌ای اقدام به فروش بلیت کاغذی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمد پوروخشوری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی همدان از اجرای طرح قطع فروش بلیت کاغذی از 19 تیرماه در همدان خبر داد و با اشاره به افزایش کرایه‌های اتوبوس و حذف بلیت کاغذی در همدان گفت: ماه گذشته کرایه اتوبوس‌ها از 250 تومان به 300 تومان رسید.

وی با بیان اینکه شورای شهر ما را ملزم کرده، از روزی که کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کند به مدت یک ماه بلیت کاغذی حذف شود، افزود: 20 خردادماه کرایه‌ها افزایش پیدا کرد و در نتیجه از 19 تیرماه سال جاری بلیت کاغذی حذف می‌شود.

وی ادامه داد: البته ممکن است برخی از مردم تعدادی بلیت خریداری کرده باشند که این بلیت‎ها به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت.

پوروخشوری تصریح کرد: خردادماه سال گذشته استفاده از کارت بلیت الکترونیکی راه‌اندازی شد و در آن ماه 118 هزار تراکنش داشتیم.

وی افزود: از ماه قبل نیز با اینکه ماه رمضان بود و در این روزها تقریباً سفرهای مردم کمتر می‌شود، تعداد تراکنش از کارت الکترونیک به یک‏‎میلیون و 160 هزار رسید که این نشان می‌دهد استفاده از کارت الکترونیک سیر صعودی دارد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی همدان علت افزایش تعداد تراکنش از کارت الکترونیک را دو نرخی کردن کرایه‌های اتوبوس‌ دانست و گفت: ما این موضوع را در شورای شهر پیشنهاد دادیم که طی دو هفته پیش در بخش خصوصی عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه اکنون 70 تا 80 درصد مردمی که در خطوط بخش خصوصی تردد می‌کنند از کارت الکترونیک استفاده می‌کنند، یادآور شد: قیمت کرایه اتوبوس مصوبه شورای شهر و کمیته انطباق فرمانداری بود تا کسانی که اقدام به پرداخت پول نقد می‌کنند، 150 تومان بیش از هزینه کارت الکترونیک پرداخت کنند و در نتیجه این موضوع باعث تشویق در استفاده از کارت الکترونیک شود.

 

 

 

کد خبر 554102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =