مجوزهای طلایی صادرات و واردات در بخش کشاورزی حذف شد

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس گفت: در حوزه صادرات و واردات وزارت جهادکشاورزی برای هیچ فرد و گروهی مجوز طلایی صادر نشده و برای هیچ کس تفاوتی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت جهادکشاورزی، خلیل آقایی در جلسه شورای اداری شهرستان بجستان استان خراسان رضوی گفت: برای آبیاری تحت فشار و آبیاری نوین تسهیلات لازم را در نظر گرفته ایم به طوری که 85 درصد تسهیلات داده شده بلاعوض است.

وی ادامه داد: در بحث مکانیزاسیون نیز تسهیلات لازم را در نظر گرفته ایم، به طوری که 20 درصد قیمت تجهیزات آورده کشاورز باشد.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس با اشاره به ظرفیت های که در بجستان وجود دارد خواستار مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد سردخانه با استفاده از تسهیلات در این شهرستان شد.

ضرورت خودکفایی در تولید گوشت قرمز

حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی نیز در در جلسه شورای اداری شهرستان بجستان استان خراسان رضوی میزان مصرف سالانه گوشت قرمز در کشور را 820 هزار تن اعلام کرد و افزود:برای کمک به تولید شیر و رفع مشکل انباشت شیر سهمیه ای در چند روز آینده از شهرستان های گناباد و بجستان خرید شیر انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: صادرات 470 هزار راس دام از ابتدای امسال نقش مهمی در تنظیم بازار داخلی گوشت داشت.

وی گفت: برای ایجاد تعادل در عرضه تولید مرغ هم از یک سال و نیم گذشته صدور پروانه برای احداث کشتارگاه جدید متوقف شد.

رکنی با بیان اینکه هر کیلو ذرت هم اکنون هفت هزار تا هشت هزار ریال به فروش می رسد، افزود: در 20 روز آینده با ورود ذرت و تولید داخل شاهد کاهش این قیمت خواهیم بود.

وی اظهار کرد: هم اکنون 70 درصد بازار نهاده های دامی مربوط به بخش خصوصی است که سعی می کنیم این میزان به 100 درصد افزایش یابد.

وی گفت: واکسن تب برفکی برای دام های سبک به صورت رایگان تامین می شود و برای دام های سنگین، دامداران باید تا زمان بازگشت به شرایط عادی هزینه واکسن را پرداخت کنند.

 

22339

کد خبر 563355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =