ایسنا نوشت: در پایان مهلت ثبت‌نام از مدیران مسئول متقاضی برای حضور در انتخابات هیئت نظارت بر مطبوعات، 259 نفر ثبت‌نام کردند.

با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام از مدیران مسئول متقاضی حضور در هیئت نظارت بر مطبوعات، 259 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد، 23 نفر زن هستند. همچنین 17 مدیر مسئول روزنامه، 39 مدیر مسئول هفته نامه، 31 مدیر مسئول دو هفته نامه، 6 مدیر مسئول دو ماهنامه، 58 مدیر مسئول ماهنامه، 16 مدیر مسئول فصلنامه، 90 مدیر مسئول پایگاه خبری و 2 مدیر مسئول خبرگزاری برای این انتخابات ثبت‌نام کردند.

178 عنوان از این رسانه‌ها مجوز خود را در دولت یازدهم دریافت کرده‌اند، 19 رسانه دارای صاحب امتیاز حقوقی هستند و دفتر مرکزی 105 رسانه نیز در تهران واقع است. مدیران مسئول رسانه‌های 29 استان برای انتخابات ثبت نام کرده‌اند که استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و اصفهان بیشترین درخواست را داشته اند.

به لحاظ گستره توزیع 51 درخواست از نشریات استانی، 10 درخواست مربوط به نشریات محلی و 31 درخواست نیز متعلق به نشریات منطقه‌ای بوده‌است.

اعلام نامزدی برای شانزدهمین دوره هیئت نظارت بر مطبوعات از تاریخ 13 تا ٢٠ شهریور از طریق ثبت نام در سامانه جامع رسانه‌های کشور و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات میسر بوده‌است.

به گفته دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات، اسامی نامزدهای تایید شده توسط کمیته نظارتی سه نفره متشکل از نمایندگان سه قوه در هیئت نظارت بر مطبوعات و همچنین زمان دقیق انتخابات، در روزهای آینده اعلام خواهد‌شد.

5757

کد خبر 581128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =