راه یابی فیلم مستند «هُلِیلان»  به مرحله مسابقه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار

فیلم مستند «هُلِیلان» به کارگردانی «ملیحه حسنی همت آبادی» هنرمند بسیجی مازندرانی به مرحله مسابقه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین مازندران،فیلم مستند «هُلِیلان» به تهیه کنندگی معاونت سازندگی بسیج دانشجویی استان تهران و به کارگردانی «ملیحه حسنی همت آبادی» از هنرمندان بسیجی استان مازندران، بخشی از مشکلات روستاهای منطقه «هُلِیلان» واقع در استان ایلام را به تصویر کشیده است تا اینکه صدای مردم محروم «هُلِیلان» را به گوش مسئولان برساند .
در این فیلم مستند «ملیحه حسنی همت آبادی» به عنوان تصویر بردار و تدوینگر، بهزاد شیرعلی به عنوان مدیر تولید، زهرا خوانساری به عنوان مسئول هماهنگی و حجت الاسلام یزدان لعل آبادی به عنوان برنامه ریز همکاری داشتند.
فیلم به محرومیت های اجتماعی، افتصادی منظقه از قبیل کمبود آب، برق، بهداشت، درمان، بیکاری جوانان، آموزش در مقاطع ابتدایی و متوسطه می پردازد.
منطقه «هُلِیلان» با توجه به وجود رود خانه «سیمره» هنوز از آب کشاورزی مناسب بهرمند نیست و به همین علت کشاورزی در برخی از روستا های این منطقه کشاورزی رو به نابودی است و روستائیان نیز توان مالی حفر چاه آب را در روستای خود ندارند.
دو روستای این منطقه که از آب لوله کشی برخوردارند، روزانه بیشتر یک ساعت نمی توانند از آب شربی که نیز آلوده است بهره مند شوند و در روستای دیگر این منطقه اداره عشایری جهت آب رسانی به روستائیان، اقدام به حمل آب توسط تانکرهای حاوی آب کرده و از این طریق به روستائیان آب رسانی می کنند.

46

کد خبر 615416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =