۰ نفر
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۸

تسنیم نوشت: یکی از شرکت‌های دارنده پروانه ارتباطات ثابت (FCP) در حالی اقدام به ارائه خدمات تلفن ثابت با پیش شماره ۹۱۰۰ و ارزان‌تر از تعرفه مخابرات در تهران کرد که ظاهرا مخابرات، اینترکانکشن خود را با آن قطع کرده و مانع ادامه فعالیت آن شده است.

 اوایل هفته گذشته یکی از شرکتهای اینترنتی با در دست داشتن پروانه ارتباطات ثابت (FCP) که امکان واگذاری تلفن ثابت را به دارندگان آن می‌دهد، اقدام به واگذاری این خدمت کرد اما سه روز بیشتر نگذشت که براساس اظهارات امور مشتریان شاتل، شرکت مخابرات ایران اقدام به قطع اتصال متقابل کرد.

این شرکت به کاربران خود گفت:"بی‌گمان شما کاربر عزیز اطلاع دارید که به تازگی خدمات تلفن بر روی اپلیکیشن ShatelTalk را ارائه کرده که خوشبختانه با استقبال اعضای خانواده شاتل روبرو گردیده است.

ضمن آنکه این فعالیت براساس پروانه قانونی صادر شده و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شده است، شرکت مخابرات ایران (و مخابرات استانها) در پی اقدامی غیررقابتی طی روزهای گذشته ارتباطات این شرکت را قطع کرده‌اند.

بر این اساس، این موضوع در حال پیگیری توسط مقامات محترم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و انتظار داریم ظرف روزهای آینده این مشکل و رفتار غیررقابتی صورت گرفته، برطرف شود.

با توجه به این موضوع، واگذاری سرویس تا حل این مشکل متوقف خواهد بود. چه آنکه عزیزانی که تاکنون این سرویس را تهیه کرده‌اند شاهد مشکلاتی در تماس‌های خود خواهند بود."

این موضوع در حالی اتفاق افتاده که پروانه‌های FCP دو سال گذشته با هدف تجمیع پروانه‌های سابق ارتباطی و اینترنتی اعم از PSTN،PAP ، ISDP و ISP تدوین شد.

حسین فلاح جوشقانی -معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در ارتباط با این اتفاق پیش آمده طی گفت‌وگویی با رسانه دولت گفته است: این اتفاق در حال بررسی است و هنوز مشخص نیست که چرا مخابرات این کار را انجام داده است. ما از مخابرات در خواست کرده‌ایم تا دلایل خود برای قطع اینترکانکشن (اتصال متقابل) این شرکت اینترنتی که بتازگی اقدام به ارائه خدمات تلفن ثابت کرده بود را اعلام کند.

وی افزود: این شرکت تمامی مستندات خود برای این اقدام را تحویل رگولاتوری داده و ما باید براساس روال بررسی‌های خود بر این مستندات را انجام دهیم اما در نهایت تا امروز (شنبه) نتیجه بررسی‌های خود را اعلام خواهیم کرد.

او در پاسخ به این سوال هم که چرا مخابرات قبل از اعلام شکایت خود از این شرکت اینترنتی به رگولاتوری، به صورت خودسرانه اقدام به قطع ارتباط سرویس تلفن ثابت این شرکت اینترنتی کرده، گفت: اگر مشکلی از نظر قانونی در ارائه این سرویس بود مخابرات باید آن را به رگولاتوری اعلام می‌کرد و ما هم اگر کار این شرکت اینترنتی خلاف مصوبات پروانه FCP عمل کرده بود، قطعاً با آن برخورد می‌کردیم.

با این حساب باید منتظر نتیجه بررسی‌های رگولاتوری تا پایان امروز بمانیم.

 

3535

کد خبر 618096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =