دادستان بوشهر گفت: فعالیت ستادهای تبلیغاتی مانعی برای آرامش مردم نباشد.

به گزارش خبرآنلاین، علی حسن‌پور ظهر چهارشنبه در شورای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی استان بوشهر اظهار داشت: رسانه‌ها یکی از ارکان مهم آگاه‌سازی جامعه هستند و باید در آستانه انتخابات بیشتر به فعالیت‌های صحیح و قانونمند توجه کنند.

وی افزود: شیوه‌ها و روش‌های تبلیغاتی و همچنین محتوای آن توسط ما برای برگزار شدن قانونمند این فعالیت‌ها رصد می‌شود.

دادستان بوشهر افزود: در صورت بروز تخلف تذکر، دعوت، احضار و یا تشکیل پرونده برای افراد متخلف صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: ستادها باید به افرادی که برای تبلیغات دعوت می‌کنند توجه داشته باشند و صحبت‌ها نباید موجب تنش در جامعه شود.

حسن‌پور با بیان اینکه تجمع ها خصوصا در فضاهای عمومی نیاز به مجوز دارد بیان کرد: ستادها تبلیغاتی باید شئونات اسلامی را رعایت کنند و فعالیت آنها نباید موجب سلب آسایش و یا اخلال در عبور و مرور مردم ایجاد کند.

وی گفت: محتوای تبلیغات باید عاری از هرگونه اهانت، نشر اکاذیب و تخریب باشد و تنها برنامه‌ها و اهداف خود را معرفی کنند.

دعوت سخنرانان تبلیغاتی قانونی باشد
وی همچنین اظهار داشت: عوامل برگزار کننده انتخابات تلاش می‌کنند تا انتخابات باو حضور حداکثری همراه با سلامت و آرامش انجام شود.

وی از برگزاری جلسات مدون برای برگزاری انتخابات خبر داد و گفت: این هماهنگی و همدلی به برگزاری انتخاباتی سالم کمک می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه تلاش می‌شود مشکلات به حداقل خود برسد، افزود: پیشگیری یکی از فعالیت‌های با اهمیت در امر انتخابات است.

وی بیان کرد: بیشترین نقش متولیان برگزار کننده انتخابات عملکرد خوب است چرا که اگر افراد جامعه قانونمداری افراد مسئول را ببینند به سلامت انتخابات نیز اعتماد خواهند داشت.

جمادی با اشاره به اینکه همه رفتارها و عملکرد ما باید مطابق با قانون باشد، تصریح کرد: هیچ یک از دستگاه‌های اداری نباید به نفع ستاد و جناح خاصی تجهیزات و امکانات ارائه کند.

وی با بیان اینکه بیشتر تلاش به پیشگیری از تخلف داریم، عنوان کرد: تلاش می‌شود در این ایام تشکیل پرونده برای هیچ فردی صورت نگیرد اما در صورت بروز تخلف از هیچ مواردی چشم پوشی نخواهیم کرد.رئیس کل دادگستری استان بوشهر با عنوان اینکه کاندیداها به توجیه و آگاهی از قانون نیازمند هستند، گفت: فرمانداری‌ها، ستادها و کاندیدا را نسبت به قوانین تبلیغات آگاه کنند.

وی در خصوص دعوت از سخنران‌ها برای تبلیغ بیان کرد: باید این برنامه‌ها و سخنرانی‌ها طبق قانون صورت گیرد.

48

کد خبر 658975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =