۰ نفر
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲

شهرآورد ویترین فوتبال ماست، نقطه جوش جذابیت و هیجان در فوتبال ماست، به نوعی دار و ندار فوتبال ماست اما پس‌لرزه‌های این ویترین نباید ما را از اتفاقاتی که در بطن و متن این فوتبال می‌گذرد، دور کند...

در هیاهوی شهرآورد و در حالی که پرسپولیسی‌ها در قامت برنده برای رقیب کری می‌خوانند و استقلالی‌ها با سند و مدرک دنبال اثبات پنالتی گم شده‌شان هستند، حمید استیلی درباره سهم واسطه‌ها از سفره پهن فوتبال حرفی زده که نیاز به پیگیری دارد. استیلی می‌گوید چند روز پیش با میلاد محمدی، ملی‌پوش احمد گروزنی که در راه‌آهن شاگردش بوده، تلفنی حرف زده و از زبان او شنیده ۷۰ درصد پولش را واسطه‌ها گرفته‌اند!
باور کنید در دوران برده‌داری هم چنین استثماری نبود که ۷۰ درصد از مبلغ قرارداد نصیب واسطه شود! عرف بین‌المللی برای ایجنت رسمی این حق را قائل است که ۷ تا ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد را بسته به نوع توافق دریافت کند اما این‌جا یک ملی‌پوش فقط برای آن که لژیونر شود، ۷۰ درصد دستمزدش را بخشیده است.
آن روز که در خبرورزشی نوشتیم شرایط بازیکنان ایرانی در روسیه بیشتر شبیه برده‌داری است تا بستن قرارداد حرفه‌ای، صدای اعتراض از هر طرف بلند شد که شما با پیشرفت فوتبالیست‌های جوان مشکل دارید اما حالا که حمید استیلی می‌گوید ۷۰درصد پول قرارداد یک بازیکن ملی‌پوش به واسطه‌ها رسیده، امیدواریم مسئولان پی این ادعا را بگیرند.
در فوتبال خودمان هم بعضاً‌ واسطه‌ها نیمی از مبلغ قرارداد بازیکنان خارجی بدون تیم مانده را می‌گیرند و آنها را به تیم‌های داخلی قالب می‌کنند و پورسانت کلان به ظاهر نباید چیز عجیبی باشد اما میلاد محمدی ناسلامتی ملی‌پوش است و به‌عنوان یک سرمایه ملی باید زیر چتر حمایتی فدراسیون و مسئولان ورزشی قرار بگیرد. آیا کسی از حال او که به استیلی گفته در روسیه شرایط مالی‌ام خوب نیست، خبر دارد؟!
راستی اجازه هست بپرسیم این پورسانت ۷۰ درصدی را چه کسانی خورده‌اند؟ متأسفانه انگار دست خیلی‌ها داخل این سفره است!

* این یادداشت در سرمقاله یک‌شنبه ۷ آبان روزنامه خبرورزشی چاپ شده است.

کد خبر 726837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =