روزنامه سازندگی نوشت: برای گفت‌وگو درباره علی کریمی این روزها ابوالفضل جلالی شاید بهترین گزینه باشد.

ابوالفضل جلالی؛ او یکی از نزدیکترین چهره ها به علی کریمی بوده،حداقل تا 2 – 3 سال پیش که این طور بوده است.اما به قول خودش مدتی است که نه به کریمی مشاوره می دهد و نه زیاد با او در ارتباط است. سال های قبل زمانی که حرفی از کریمی به میان می آمد خیلی ها از جلالی به عنوان مدیربرنامه جادوگر حرف می زدند.ادعایی که بارها خودش آن را رد کرده و درباره اش گفته است: «هیچ کدام اینهایی که می گویند نبوده ام. من فقط عشق به فوتبال داشتم و دارم.» هر چه هست او یکی از نفراتی است که به خوبی خلق و خوی علی کریمی را می شناسد. می داند در این لحظات که اسپند روی آتش شده چه چیزی می خواهد و مطالبه هایش را چطور فریاد می زند. با ابوالفضل جلالی تماس گرفتیم تا از او درباره جادوگر بپرسیم.از او که با همه سردی های کریمی توانسته بود ارتباطی عاطفی با علی برقرار کند و نقش پررنگی را در زندگی فوتبال این بازیکن داشته باشد.

می خواهم از شما به عنوان آدمی که سال های سال نزدیک به علی کریمی بودید سوال کنم که چه چیزی باعث می شود تا او این روش را انخاب کند و با این ادبیات مطالبات اش را پیش ببرد.
من مدت هاست،تقریبا دو یا سه سال که هیچ مشاوره ای به علی کریمی نمی دهم و در امورات او دخالت نمی کنم.اما از آن جایی که خصوصیات او را می دانم باید بگویم که او آدمی است که هیچ سعه صدر و صبوری و مصلحت اینکه از یک چیزی بگذرد و چشم پوشی کند را ندارد.در قاموس اش نیست.بزرگترین ضربات و هولناک ترین آنها به خودش می خورد.او دارد خودش را قربانی افرادی می کند که سکوت کرده اند و گوشه خانه افتاده اند.با قربانیان بی صدایی که قدرت تکلم ندارند.

به نظر شما کریمی یک وجهه ای داشته که تند برود.شاید زمانی مشاورانی بوده اند که در به او کمک می کردند.ادبیات او باعث می شود حرف های خوبی که می زند لابه لای سایر حرف هایش گم شود.
ایشان هر چند ادبیات مناسبی ندارد و نمی تواند جملات را کنار هم بچیند اما حرفی که می زند از مشکلاتی است که از درون فدراسیون و دار و دسته شان بیرون می آید.اما می دانیم که فدراسیون کلا انتصاباتش و روی کار آمدنش به چه شکلی بوده است.الان هم اداره فدراسیون به شکل گلخانه ای است و این علی کریمی را رنج می دهد.ایشان می آید از حقوق دیگران دفاع کند اگر نه خودش دنبال چیزی نیست.تا الان هم کریمی در تمام مسائلی که شرکت داشته صرفا در جهت ایفای منافع دیگران بوده است نه خودش.عصبانیتش زیاد است و زمانی که منفجر شود دیگر به هیچ چیز فکر نمی کند و آن حرفی که به نظرش درست است را می زند.

خیلی از حرف هایی که کریمی می زند درست است اما او وارد فیلد مربیگری شده.به نظر می رسد با این مدلی که دارد پیش می رود و خودش را سیبل می کند روی کارش تمرکز ندارد.همین الان سپید رود که می خواهد از هدایت آن کنار بکشد.
من قبلا گفته ام.ایشان اصلا به فکر سود و منفعت خودش نیست.اصلا این چیزها را در نظر ندارد.ایشان چیزهایی را می بیند درست است اما یک جلیقه انتخاری می پوشد و وارد میدان می شود.در این انتحار اول خودش را از بین می برد.من هم به عنوان یک تماشاگر مضطرب هستم.کارهای او بهترین خوراک لذیذ برای رسانه ها و برای کباب کردن است.آن هم با سوالات تحریک آمیز.ایشان حرف هایی می زند که به ضرر خودش است و این راهی که کریمی می رود هرگز به سرانجام نخواهد رسید.اما مسئله بعدی من خود فدراسیون است.ما کلا فاقد یک فدراسیون سازمان یافته هستیم.افرادی که هستند دوستان دورهمی هستند که از قدیم بوده اند.خیلی ها هم منتقدینی که ما دیده بودیم و حالا در فدراسیون هستند.فدراسیونی که با سند سازی و دروغ گفتن به کنفدراسیون فوتبال آسیا آنها را مجاب می کند که باشگاه های ما حرفه ای هستند و هیچ بدهی ندارند می شود این.اما می دانیم که از سر و کول همه باشگاه ها طلب کاران بالا می روند.هیچ باشگاهی زمین تمرین دست و حسابی ندارد.زمینی که ابزار اصلی فوتبال است.مثل دانش آموزی که کاغذی برای نوشتن نداشته باشد.تیم ها آواره در استادیوم های کرایه ای و ...وقتی این طور سند سازی می شود زبانت در آسیا هم کوتاه است.آنجا که باید اعتراض کنی و حرفت را بزنی یک دروغی بالا می آید.همین می شود که عربستان برای ما کشور میزبان را تعیین می کند.باید برای بازی های دوستانه تا اتریش برویم و هیچ تیمی به ایران نمی آید.خود کی روش هم از این اوضاع درمانده است.تیم ملی به باشگاه ها معترض می شود،باشگاه ها از تیم ملی گلایه می کنند و...

با این شرایط علی کریمی می تواند مربیگری کند؟
فکر نکنم با شرایطی که در ایران حاکم است و با اخلاقی که دارد و نمی تواند سازش را تحمل کند و مصلحت را نمی داند به صلاحش باشد که در مربیگری کند.در ایران باید از خیلی از چیزها بگذری و دست به خیلی از کارها بزنی که ایشان نه استعداد این کار را دارد و نه اینکه می تواند از خیلی از چیزها گذشت گند.کلا نظر من منفی است و امیدوارم که هرچه زودتر به آرامش برسد و این آرامش به خودش و زندگی اش برگردد.

 

41258

کد خبر 754426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =