رونمایی از سامانه جامع روات حدیث/ آیت‌الله حسینی‌قزوینی: جریان احمدبن‌الحسن خطرناک‌تر از داعش است

مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) با اشاره به جریان منحرف احمدبن الحسن گفت: فرزند دروغین امام زمان ( عج) با بهره گرفتن از افراد ساده لوح در کشورهای اسلامی به دنبال جذب یار و مرید است که باید با آن مقابله شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، آیت الله سید محمد حسینی قزوینی ظهر امروز جمعه 18 اسفندماه96، در مراسم رونمایی از نرم افزار جامع روایان حدیث که در موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) در قم برگزار شد، اظهار کرد: این موسسه در سال 1370زیر نظر آیت الله خزعلی (ره) آغاز به کار کرد و ادامه فعالیت این موسسه در حال حاضر زیر نظر آیت الله مقتدایی است.

او با بیان اینکه از فعالیت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) بیش از 20 سال می گذرد، تصریح کرد: این موسسه توانسته در پاسخگویی به شبهات به خوبی بدرخشد و قابل اذعان است که سایت این موسسه تحقیقاتی به عنوان قوی ترین و موثرترین سایت در زمینه رد افکار وهابیت و پاسخگویی به شبهات وهابیت است.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) ادامه داد: سایت موسسه تحقیقاتی ولی عصر (عج) در موتور جست و جوگر گوگل در هفت سال اخیر جزء پربازدید ترین ها محسوب می شود.
آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به اقدامات موثر این موسسه در راستای پاسداشت حرمت اهل بیت (ع)، گفت: 10 نرم افزار توسط این موسسه نسبت به ائمه اطهار (ع) تدوین و طراحی شده است.
او با اشاره به طراحی نرم افزاری در ارتباط با حضرت علی (ع) بیان کرد: این نرم افزار که « درّ نجف» نام دارد با رویکرد پاسخگویی به تمامی شبهات در حوزه امامت پاسخ داده شده است.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) همچنین از طراحی کتابخانه دیجیتالی با 700 عنوان و بیش از 100 هزار ریز موضوع خبر داد و گفت: 600 عنوان مقاله نیز پیرامون نهج البلاغه، داستان، انیمیشن، قطعات شعر و ... در این کتابخانه دیجیتالی وجود دارد.
آیت الله حسینی قزوینی بهترین و جامع ترین نرم افزار را در راستای پاسداشت مقام امامت حضرت علی (ع) بر شمرد و گفت: تمام نرم افزارهایی که در راستای حرمت اهل بیت (ع) از سوی این موسسه طراحی و تدوین شده است توانسته در همایش های بین المللی رتبه برتر را کسب و هدایای گوناگون و تندیس های مختلف دریافت کند.
او با معرفی یکی از نرم افزارهایی که توانسته رتبه های برتر کشور را کسب کند، گفت: این نرم افزار که « درحریم کوثر» نام دارد 250شبهه را پیرامون حضرت زهرا (س) به صورت مفصل پاسخ داده است.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) همچنین از طراحی کتابخانه دیجتالی با 220 عنوان کتاب و 330 مقاله و معرفی 2 هزار کتاب در ارتباط با حضرت زهرا (س) خبر داد و گفت: زندگینامه کامل حضرت زهرا (س) و 250 تصویر در بخش گالری تصاویر و لیست کاملی از سایتها، وبلاگ ها و معرفی تمام نرم افزارهایی که در ارتباط با حضرت زهرا (س) به تولید رسیده در این کتابخانه دیجیتال وجود دارد.
آیت الله حسینی قزوینی اضافه کرد: دستیابی به نرم افزارهای این موسسه در سایت موسسه حضرت ولی عصر (عج) وجود دارد و روی این نرم افزارها قفل وجود ندارد و در صورتی که بهایی برای آن در نظر گرفته شده باشد کمتر از قیمت این نرم افزار است.
او با تاکید براینکه نرم افزارهای موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) قبل نصب بر روی ویندوز و اندروید است، عنوان کرد: جست و جو در این نرم افزار به صورت ثانیه ای است که کار را برای کابران آسان کرده است.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) ادامه داد: جدیدترین نرم افزارهای این موسسه که با موضوع اهل بیت (ع) و نماز در همایشی که به میزبانی بندرعباس برگزار می شد، شرکت کرده بود توانست رتبه نخست در بارگذاری این نرم افزارها در ویندوز، اندروید و وبسایت را دریافت کند.
آیت الله حسینی قزوینی در بخش دیگری از سخنان خویش با بیان اینکه در حوزه رجال و حدیث شناسی ابتکار و خلاقیت خاصی از سوی موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: نرم افزاری در حوزه راوی شناسی طراحی شده که برای تدوین آن زمانی 15 ساله و 150 هزار روزساعت صرف شده است.
او با تاکید براینکه 14 هزار راوی شیعه در این نرم افزار مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: این اقدام در 14 قرن گذشته بی نظیر است و کتاب آیت الله خوئی که در این زمینه به عنوان مرجع به شمار می رود بیش از 5 هزار راوی را مورد بررسی قرار نداده است در حالی که این نرم افزار 14 هزار و 250 راوی را مورد بررسی قرار داده است.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) اضافه کرد: جست و جو در این نرم افزار به صورت پیشرفته و در صفر ثانیه صورت می گیرد.
او در بخش دیگری از سخنان خویش با تاکید براینکه نباید بنشینیم تا فساد عقیدتی در جامعه فراگیر شود، گفت: این مسئله در جامعه ما یک معضل است که تا زمان فراگیر نشدن برخی مسائل به دنبال رفع آن نیستیم.
آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به شخصیتی که چندی است خود را فرزند امام زمان (ع) معرفی می کند، یاد آور شد: این شخص که « احمد بن الحسن» نام دارد به صورت خاص در کشورهای عراق، ایران ،کویت و امارات فعال است و مریدانی خاصی نیز دارد.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) گفت: افرادی ساده لوح که دانش چندانی ندارند به مریدان این شخص اضافه شدند تا جایی که برخی طلاب و دانشجویان به این سمت جذب شدند.
او از بستر سازی در برخی هیات ها برای باور پذیر افکار و سخنان « احمد بن الحسن» گفت: مبلغانی برای این فرد در محافل مختلف به تبلیغ می پردازد و می گویند این شخص برای فراهم کردن زمینه ظهور آمده است.
آیت الله حسینی قزوینی از فعالیت این موسسه در زمینه پاسخگویی به شبهاتی که فرزند دروغین امام زمان (عج) مطرح کرده است، خبر داد و بیان کرد: بنا به توصیه آیت الله اعرافی مقرر شده کتابی در زمینه پاسخگویی به شبهات مطرح شده از سوی این شخص به صورت صریح و محکم تدوین و در سراسر کشور منتشر شود.
مدیر موسسه علمی و تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) ادامه داد: « احمد بن الحسن» معتقد به ختم نبوت نیست و می گوید من یکی از پیامبران هستم و نه تنها حضرت مهدی (عج) رسالت دارد بلکه وکلای ایشان نیز رسالت دارند که این مسائل کفر است.
او با تاکید براینکه ما آمادگی داریم به صورت خصوصی یا عمومی به صورت علنی حاضر به مناظره با مریدان «احمد بن الحسن» هستیم؛ خاطرنشان کرد: این افراد سودجو به دنبال افرادی می روند که دانش چندانی ندارند و با بیان خواب های دروغین شخصیت و اعتقادات این فرد را صحه می گذارند.

۴۶
کد خبر 761295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =