AMB Iran، نمایشگاه پیشگام در صنعت فلزکاری ایران

AMB Iran، نمایشگاه پیشگام در صنعت فلزکاری ایران، هم‌اکنون در بازار ایران نهادینه شده و به عنوان برترین نمایشگاه صنعتی بین‌المللی در حوزه فلزکاری شناخته می‌شود.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، AMB Iran عرصه ارائه جدیدترین دست‌آوردهای حوزه ماشین‌ابزار، ابزار دقیق، اتوماسیون و سایر فناوری‌های مرتبط با ماشین‌کاری فلز است. این نمایشگاه فرصتی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و نیز تبادل دانش با صنعتگران بین‌المللی فراهم می‌کند. AMB Iran زیرشاخه نمایشگاه AMB -نمایشگاه بین‌المللی فلزکاری آلمان- است که یکی از پنج نمایشگاه برتر دنیا در حوزه فناوری برش فلز محسوب می‌شود. 

شرکت مسه اشتوتگارت - شرکت  مطرح برگزارکننده نمایشگاهی- و اتحادیه سازندگان ماشین‌های تولید ابزار آلمان (VDW) به طور مشترک برگزارکنندگان AMB Iran در تهران هستند. هدف برگزارکنندگان آلمانی از برگزاری این رویداد ایجاد عرصه بین‌المللی جهت ارائه فناوری‌های ساخت و تولید در بازار ایران و کشورهای همسایه است. «اولریخ کرومر فن بائرل» رییس هیات‌مدیره شرکت مسه اشتوتگارت گفت: تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان ایرانی هم‌اکنون غرفه‌های خود را در نمایشگاه رزرو کرده‌اند. همچنین حضور و جایگاه ما به عنوان مهم‌ترین نمایشگاه در حوزه فلزکاری از سوی بازار صنعت ایران با استقبال خوبی مواجه شده است.

نمایشگاه AMB Iran در ماه می سال ۲۰۱۷ توسط محمدرضا نعمت‌زاده وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، افتتاح شد که این امر حاکی از اهمیت بسیار زیاد این رویداد در اقتصاد ایران است. تداوم حمایت‌های مستمر مسئولان رده بالای دولتی از این رویداد تخصصی همچنان ادامه دارد و AMB Iran ۲۰۱۸ با حضور محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می‌شود.

استقبال مداوم بین‌المللی

رویکرد مثبت و استقبال بین‌المللی از سومین دوره AMB Iran ( که در۲۶ تا ۲۹ ژوئن ۲۰۱۸ مصادف با ۵ تا ۸ تیرماه ۹۷ در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود) همچنان ادامه داشته و شمار زیادی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه نسبت به پتانسیل‌های بازار ایران متقاعد شده‌اند.

شرکت‌های پیشرو صنعتی همچون Boehlerit GmbH, Gühring KG, Kapp GmbH & Co. KG, Klingelnberg GmbH, Paul Horn GmbH, Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH, Erwin Junker Maschinenfabrik GmbH, Mapal Präzisionswerkzeuge, Ziersch  GmbH وSamputensili  Cutting Tools S.r.l برای سومین سال متوالی در AMB Iran شرکت می‌کنند.

در AMB Iran ماشین‌آلات جدید و بسیار پیشرفته فنی ارائه می‌شود که تاکنون در ایران به نمایش گذاشته نشده‌اند. شرکت‌های Erwin Junker و Ziersch ماشین‌آلات سنگ‌زنی ارائه می‌کنند. کمپانی Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH ماشین‌های فرز سنتر پنج‌محور- که تاکنون در ایران معرفی نشده- را به نمایش می‌گذارد.

Sandvik Coromat، شرکت پیشرو در حوزه ابزار و Tool Solutions، برای اولین بار در AMB Iran شرکت می‌کند. Sandvik Coromat سال‌هاست که در ایران فعالیت می‌کند و شرکت سخت‌ابزار پارس- Sakht Abzar Pars )SAP) -شریک تجاری آن در ایران است.

«Valerio Rolando Vertua »مدیر فروش شرکت Sandvik Coromat در خاورمیانه بیان کرد: دلیل حضور ما در AMB Iran تقویت ارتباط با مشتریان و نیز ایجاد فرصت‌های تجاریِ برند ما در آینده است. در وهله نخست ماشین‌ابزارهایی در حوزه صنایع اتوماسیون و انرژی نمایش داده می‌شود. ابزارهای جانبی دیجیتال مانند نرم‌افزار با قابلیت محاسبه میزان بهره‌وری و برنامه آموزشی آنلاین نیز ارائه می‌شود.

کمپانی‌هایی از کشورهای چین و ترکیه نیز در AMB Iran پاویون حضور دارند. هیات‌های نمایندگان دولتی از ایتالیا تحت مدیریت کلی اتحادیه سازندگان ماشین‌ابزار ایتالیا (UCIMU)،  فرانسه و تایوان نیز تا بدین لحظه حضور خود در AMB Iran را تایید کرده‌اند.

AMB Iran ۲۰۱۷ فراتر از انتظارات عمل کرد

AMB Iran ۲۰۱۷ فراتر از سطح انتظارات عمل کرد؛ حضور بیش از ۵ هزار و ۷۳۶ بازدیدکننده تخصصی از ۲۰۲ غرفه از ۱۷ کشور (از جمله آنها ایران، آلمان، ایتالیا، سوئیس، فرانسه، اسپانیا و چین)، ۸۶ درصد از بازدیدکنندگان از بخش صنعت، و عمدتا بخش اتوماسیون (۲۳درصد)، تامین‌کنندگان قطعات (۱۴درصد)، مهندسی مکانیک (۱۱درصد)، و ساخت ابزار و قالب‌سازی (۱۱درصد). حدود ۳۰درصد از بازدیدکنندگان نمایشگاه از شهرهای نسبتا دور با فاصله ۳۰۰ کیلومتری و از مراکز صنعتی همچون اصفهان و تبریز برای بازدید به نمایشگاه مراجعه کردند و این حاکی از استقبال گسترده کشوری از  AMB Iran بوده است.

بازدیدکنندگان به طور متوسط ۴.۱ ساعت در نمایشگاه حضور داشته و ۹۶ درصد آنها قصد خرید دستگاه و ماشین‌آلات داشتند. ۹۵ درصد از بازدیدکنندگان تمایل داشتند مجددا از AMB Iran بازدید کنند و ۹۴ درصد نیز مطمئن بودند که این نمایشگاه بتدریج جایگاه و اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

نمایشگاه ویژه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و سایر آموزش‌ها

در AMB Iran، نمایشگاه پیشرو بین‌المللی صنعت فلزکاری، جایگاه ویژه‌ای برای آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و سایر آموزش‌ها در نظر گرفته شده است. با همکاری iMOVE، شرکت مسه اشتوتگارت و VDW (اتحادیه سازندگان ماشین‌ابزار آلمان) نمایشگاه ویژه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای برگزار می‌شود. فضایی کاملا مشخص و قابل مشاهده در نمایشگاه، به سایر برنامه‌های آموزشی اختصاص دارد. برنامه‌های آموزشی نمایشگاه با برگزاری همایش و میزگردهایی با حضور شرکت‌هایی از دپارتمان آموزش کشور آلمان تکمیل می‌شود.

2121

کد خبر 771899