ثبت نام متقاضیان الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در کردستان آغاز شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز ثبت نام متقاضیان در سامانه طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی خبر داد و گفت: این طرح به صورت پایلوت در هشت استان کشور از جمله کردستان اجرا می شود.

جلال قلعه شاخانی در گفتگو با خبرآنلاین اظهار کرد: طرح ملی الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح های اشتغال حمایتی ذیل برنامه اشتغال فراگیر است که توسط جهاد دانشگاهی و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می شود.
وی با اشاره به اهداف این طرح عنوان کرد: الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی با هدف استاندارسازی محصولات، ایجاد برند ملی و فروش و اتصاب به بازار محصولات خانگی در هشت استان کشور در حال اجراست.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه این طرح در استان نیز اجرا می شودف افزود: الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در هشت استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و لرستان به صورت پایلوت آغاز شده است.
قلعه شاخانی اضافه کرد: از کلیه متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی دعوت می شود پس از مطالعه دقیق استان ها و مشاغل مورد نیاز در هر استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی نسبت به ثبت نام در سامانه www.inhb.ir اقدام کنند.
وی به شرایط متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی نیز اشاره کرد و افزود: داشتن حداقل 18 سال سن، ساکن استان محل ثبت نام و عدم اشتغال و تحت پوشش نبودن بیمه ی کار سه شرط اولیه برای ثبت نام در این طرح اعلام شده است.
قلعه شاخانی همچنین گفت: کلیه متقاضیان پس از احراز شرایط لازم است در کلاس های آموزشی، مهراتی مورد نظر و مشاوره ای شرکت کنند.
وی اذعان کرد: در صورت نیاز به اخذ تسهیلات برابر مقررات و ضوابط مربوطه پس از تایید گذراندن دوره های آموزش و مشاوره ای و تایید مراجع ذیربط اقدام می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خاطر نشان کرد: افرادی که دارای مدرک مهارتی معتبر و مورد تایید از نظر مجریان طرح باشند ممکن است از کلاس های آموزشی مهارتی معاف شوند.

 

46

کد خبر 784514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =