حسن رزاقی، مدیر جهاد کشاورزی بابلسر خاطرنشان: امسال 8 هزار و 200 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان با بکارگیری از روش های آبیاری تناوبی مورد کشت قرارگرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ازبابلسر، حسن رزاقی اظهارداشت: سال زراعی جاری، 14 هزار و 363 هکتار از زمینهای زراعی شهرستان بابلسر به کشت برنج اختصاص یافت که 12 هزار و 583 هکتار آن مربوط به ارقام محلی و یک هزار و 780 هکتار ارقام پرمحصول بود.

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر ادامه داد: تاکنون 10 هزار 247 هکتار از ارقام محلی اراضی شالیزاری این شهرستان برداشت شد که 9 هزار و 850 هکتار آن با استفاده از کمباین مخصوص انجام گرفت.

وی تصریح کرد: به منظور خودکفایی، اقتصادی شدن و پایداری تولید برنج، تاکنون 3 هزار و 450 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان با بهره گیری از روان آب‌‌‌‌ها و ظرفیت آبندان‌ها به کشت مجدد و 185 هکتار به پرورش رتون اختصاص یافته است.

رزاقی استفاده بهینه از اراضی شالیزاری و بهره وری بیشتر از آن، افزایش تولید و درآمد کشاورزان را از مهم ترین اهداف پرورش رتون دانست.

وی بیان کرد: برای استفاده بهینه از منابع آب و افزایش راندمان آبیاری بخش کشاورزی در 8 هزار و 200 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان با ارائه توصیه های مروجین کشاورزی در پهنه‌ها، از روش های آبیاری تناوبی بهره گرفته شد.

 

 

46

کد خبر 796944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =