۰ نفر
۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳

کاربران فضای مجازی دید زدن پنهانی پایگاه نظامی روسیه توسط صدراعظم آلمان با استفاده از دوربین دو چشمی در مرز گرجستان را مورد تمسخر قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خبرگزاری روسی راشاتودی در گزارشی به حواشی سفر صدراعظم آلمان به گرجستان پرداخت و نوشت که حرکت جالب خانم مرکل مورد تمسخر کاربران فضای مجازی شده است. گرجستان منطقه مورد مناقشه روسیه با اروپا است و خانم مرکل از مرز گرجستان ظاهرا مرز روسیه را دیدبانی کرده است.

سفر اخیر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به گرجستان و تماشای پایگاه نظامی روسیه با استفاده از دوربین دوچشمی تمسخر کاربران فضای مجازی روسیه را به دنبال داشت. برخی کاربران روس نوشتند مرکل باید خجالت کشیده باشد و می‌تواند درخواست تماشای اینجا (پایگاه نظامی) را بدهد.

فیلم مربوط به صدراعظم آلمان در حالی که دوربین دوچشمی را در مقابل خود گرفته روز جمعه و در جریان سفر او به گرجستان منتشر شد. در دهکده کوچکی در پنجاه کیلومتری تفلیس، پایتخت گرجستان، مقامات این کشور به مرکل پیشنهاد دادند که به پایگاه نظامی روسیه در مرز جمهوری خودمختار اوستیایی جنوبی که استقلال آن در سال 2008 از سوی مسکو به رسمیت شناخته شد، نگاهی سریع و پنهانی بیندازد.

تمسخر کاربران مجازی از دیدزدن مرز روسیه از سوی مرکل

 

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از همین شبکه نوشت: کاربران شبکه‌های اجتماعی تصویر صدراعظم آلمان را در حالیکه به طور مخفیانه نیروهای نظامی روسیه را دید می‌زد سوژه سرگرم‌کننده‌ای یافته و شروع به گمانه‌زنی کردند که او ممکن است از طریق لنز دوربین چه چیزهایی را کشف کرده باشد. یکی کاربران روسی با قرار دادن تصویری از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در حالی که سوار بر اسب است، بر روی صفحه خود نوشت این همان چیزی است که صدراعظم دیده است. این کاربر روس در ادامه نوشت: آنگلا دید زدن دزدکی را رها کن و به اینجا بیا.

تمسخر کاربران مجازی از دیدزدن مرز روسیه از سوی مرکل

 

کاربر دیگری با تائید حرف کاربر پیشین نوشت: او (آنگلا) می‌توانست درخواست دیدن این پایگاه را مطرح کند.

تمسخر کاربران مجازی از دیدزدن مرز روسیه از سوی مرکل

کاربران روس به تمسخر صدراعظم آلمان در صفحات اینترنتی پرداختند و نوشتند صدراعظم آلمان نمی‌تواند از دید زنی دزدکی از طریق مرزها دست بردارد. برخی کاربران نیز هشدار دادند که مرکل احتمالا در حال جاسوسی و توطئه برای کاری بوده است. دیگر کاربران نیز این گمانه‌زنی را مطرح کردند که صدراعظم آلمان در واقع امیدوار بوده است که بتواند از این طریق نگاهی کوتاه به پوتین بیندازد.


کاربران روس همچنین این سوال را مطرح کردند که اگر پوتین دوربین مرکل را برای دید زدن نیروهای نظامی ناتو از طریق منطقه کالینینگراد از او می‌گرفت چه اتفاقی می‌افتاد.

در ادامه یکی از کاربران این موضوع را مطرح کرد که مرکل علاقه زیادی به توجه دارد. او نوشت: زمانی مردم با استفاده از تلسکوپ ماه، خورشید و ستارگان را رصد می‌کردند اکنون ارتش روسیه همانند فضا است: ارتش روسیه مورد رصد و تماشا قرار می‌گیرد.

 

 

 

تمسخر کاربران مجازی از دیدزدن مرز روسیه از سوی مرکل

از سوی دیگر این اقدام مرکل با انتقادات تندی نیز در فضای مجازی مواجه شد. یکی از کاربران این سوال را پرسید وقتی گرجستان در حال بمباران تسخینوالی، پایتخت جمهوری اوستیای جنوبی، بود مرکل با دوربینش کجا بود؟ این کاربر به جنگ اوستیای جنوبی در سال 2008 اشاره داشت که در آن نیروهای نظامی گرجستان تهاجم تمام عیاری را به پایتخت اوستیای جنوبی شکل داده و حتی صلح‌بانان روس مستقر در آنجا را نیز هدف قرار دادند.

52310

 

 

کد خبر 799768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =