ایرنا به نقل از معاون امور تولیدات وزارت جهاد کشاورزی نوشت:در حال حاضر کشور در تولید کلیه محصولات دامی به جز مقدار کمی گوشت قرمز به خود کفایی رسیده است .

مرتضی رضایی  اظهار داشت : با یک برنامه ریزی مدون پنج یا شش ساله با سرمایه گذاری که انجام خواهد شد طی این مدت در تولید گوشت قرمز نیز به خودکفایی خواهیم رسید .
رضایی تدوین طرح ملی افزایش گوشت قرمز را در راستای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی برای تامین نیاز داخلی این مواد پروتئینی دانست و افزود: در این طرح با جذب سرمایه گذار درصدد پرورش و تولیدات دام با نژادهای گوشتی مناسب برای تامین گوشت مورد نیاز کشور هستیم.

گوشت قرمز
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان ساخت: هیچ محدودیتی برای واردات دام و تلیسه مورد نیاز واحدهای پرورش دام کشور وجود ندارد و شرکتهای وارد کننده با طی مراحل قانونی می توانند دام مورد نیاز خود را وارد کنند.
رضایی تصریح کرد: در این طرح در راستای تامین گوشت قرمز دام های دومنظوره و نژاد گوشتی وارد خواهد شد.
وی تکمیل زنجیره تولید را یکی از طرح های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی دانست و یادآور شد: زنجیر تولید در بخش دام و طیور از بروز مشکلات واحدهای تولیدی این بخش در شرایط مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جلوگیری می کند.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: در زنجیره تکمیل و تولید محصولات دامی می توان واحد های کوچک دام روستایی را نیز در چرخه تولید حمایت کرد.
وی در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از واحد های تولیدی کشاورزی و دامپروری گفت: در تولید محصولات دامی علاوه بر تامین نیاز داخلی باید به صادرات نیز توجه جدی کرد.
رضایی در ادامه به افزایش قیمت نهاده ها و هزینه جاری واحد های دام و طیور خاطر نشان ساخت: برای جلوگیری از افزایش غیر منطقی محصولات دامی باید هزینه های تولید را کاهش داد تا قیمت نهایی تولید محصولات لبنی و دامی منطقی شود.

1717

کد خبر 814661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =