اعطای ویزای گروهی لیتوانی به گردشگران ایرانی

محسن کریمی طبسی کنسول افتخاری کشور لیتوانی در ایران در نشست خبری این کنسول در تهران گفت: در همایشی که پنجم آذرماه در سطح معاونان وزیر و روسای دانشگاه‌های ایران و لیتوانی در هتل اسپیناس تهران برگزار خواهد شد به دنبال گسترش تعاملات گردشگری و علمی دو جانبه بین لیتوانی و ایران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه لیتوانی کشوری بی‌طرف در مناقشات سیاسی و همواره دوست ایران بوده است تاکید کرد: معاون گردشگری لیتوانی از میهمانان همایش هفته آینده تهران خواهد بود و پیش بینی من این است که در صورت گسترش تعاملات سالانه ۲۰۰ هزار گردشگر از هریک از کشورهای لیتوانی و ایران از کشور مقابل بازدید کنند.

کریمی طبسی گفت: سال گذشته تنها ۴۵۰ نفر گردشگر لیتوانیایی به ایران آمدند ولی با عملی شدن پرواز مستقیم بین دو کشور که در مراحل نهایی انعقاد تفاهم است این عدد به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

کنسول افتخاری لیتوانی با بیان اینکه لیتوانی در ایران سفارت ندارد و همه کارهای اقامت و گذرنامه از طریق همین دفتر کنسولی انجام می‌شود گفت: اعطای ویزای گروهی لیتوانی به گردشگران ایرانی از پیشنهادات بنده بود که مورد موافقت مقامات لیتوانی قرار گرفت و به زودی اجرایی می‌شود.

لیتوانی

وی گفت: برای جذب گردشگران درمانی لیتوانی به ایران و جذب گردشگران تاریخی تفریحی ایرانی به لیتوانی مصمم هستیم.

طبسی تاکید کرد: ما برای آشنایی و بسترسازی همکاری گردشگری پس از همایش، مقامات لیتوانیایی حاضر را با هواپیمای اختصاصی برای بازدید به شهداد کرمان خواهیم برد.

چمدان

2121

کد خبر 826956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
    0 0
    هیچی دیگه لیتوانی هم شد صربستان.پای آدم پرون ها باز شد