به گزارش ایرنا:

معاون درمان وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت : تامین کامل پزشکان متخصص اورژانس در کشور به 20 سال زمان نیاز دارد.

حسن امامی رضوی افزود: برنامه اصلاح اورژانس ‌های بیمارستانی کشور شامل بخشهای اصلاح ساختاری ، اصلاح فرایندی و رفع کمبود نیروی انسانی است .

وی با اشاره به اینکه از مهمترین مشکلات اورژانس‌ های بیمارستانی ،کمبود پزشک متخصص است،اظهار داشت: یکی از مهمترین شکایت‌های مردم از اورژانس‌های بیمارستانی این است که معمولاً در اورژانس‌ها ، پزشک متخصص حضور ندارد.
ا
مامی رضوی ادامه داد:برای رفع این مشکل مراکز تربیت پزشک متخصص طب اورژانس در کشور طی پنج سال گذشته از دو مرکز به 9 مرکز افزایش یافته و ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی طب اورژانس در کشور اکنون به حدود 100 نفر در سال رسیده است که باید یک دوره چهارساله را در این مراکز بگذرانند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت : مراکز تربیت کاردان اورژانس در کشور بیشتر است اما کاردان‌های اورژانس بیشتر در اورژانس‌های پیش بیمارستانی ( 115) فعالیت می‌کنند.

امامی رضوی افزود: در زمان حاضر حدود 700 بیمارستان در کشور داریم که باید مطابق استاندارد تعریف شده در تمام 24 ساعت پزشک متخصص طب اورژانس در سه شیفت و در هر شیفت دو پزشک حضور داشته باشد.

وی تصریح کرد: به بیش از سه هزار متخصص طب اورژانس در کشور نیازمندیم در حالی که اکنون حدود 300 متخصص طب اورژانس در کشور وجود دارد.  

کد خبر 96908

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =