ایسنا نوشت:

هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان یکشنبه 11 مهر با معرفی برگزیدگان بخش‌های نمایش ایران، مسابقه‌ بین‌الملل، رادیو تئاتر و نمایشنامه‌نویسی به کار خود پایان داد.

آرای هیئت داوران بخش نمایش رادیو تئاتر توسط ایوب آقاخانی به نمایندگی از هیئت داوران ارائه شد.

هیئت داوران این بخش در بخش افکتور با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی از محمدرضا قبادی‌فر از مرکز نمایش رادیو به خاطر مجموعه آثار او در بخش رادیو تئاتر تقدیر کرد.

همچنین در بخش صدابرداری، هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی از علی حاجی‌نوروزی از مرکز نمایش رادیو تقدیر کرد.

در بخش آهنگسازی نیز هیئت داوران با قدردانی از حمیدرضا اسفند‌فر و مهدی قربانیان با نمایش «افسانه شهر قصه‌ها» و هم‌چنین نادر گوهر‌رودی با نمایش «میهمان»، با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی، محمد آزاد آهنگساز نمایش «صندوقچه‌ رویا» از اصفهان را به عنوان برگزیده معرفی کرد.

هیئت داوران این بخش در حوزه‌ تهیه‌کنندگی نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را به طور مشترک به فرشاد آذرنیا از مرکز نمایش برای کار «افسانه شهر قصه‌ها» و هم‌چنین آرین بیگ‌زاده از اصفهان برای نمایش «صندوقچه رویا» اهدا کرد.

در بخش بازیگری خانم‌ها نیز در حوزه‌ خردسالان هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک، آیدا حبیبی، ستاره فلاح‌فرد و مرضیه صیا برای نمایش «دوست وفادار» از مرکز نمایش رادیو و مریم امراللهی و ساجده خدامرادی برای نمایش «گل‌های بهشت» از یزد را به عنوان برگزیده اعلام کرد.

در بخش بزرگسالان هم هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی به طور مشترک نگین خواجه‌نصیر برای نمایش «پروانه هم پرواز می‌خواهد» و راضیه مومیوند برای نمایش «افسانه شهر قصه‌ها» از مرکز نمایش رادیو را برگزیده اعلام کرد.

همچنین در بخش بازیگری آقایان هیئت داوران به اتفاق آرا با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی پیمان قریب‌پناه بازیگر نمایش «افسانه شهر قصه‌ها» از مرکز نمایش رادیو را منتخب اعلام کرد.

در بخش نویسندگی هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ی نقد بطور مشترک علیرضا آقایی نویسنده نمایشنامه «میهمان» از ایلام و مریم فتحی نویسنده‌ نمایشنامه‌ «افسانه شهر قصه‌ها» از مرکز نمایش رادیو را برگزیده شناخت.

همچنین در بخش کارگردانی هیئت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی به طور مشترک علیرضا آقایی کارگردان نمایش «میهمان» و ساناز فلاح‌فرد کارگردان نمایش «دوست وفادار» از مرکز نمایش رادیو را با وجود «ضعف‌های اجرایی در قالب رادیو تئاتر» به طور قیاسی برگزیده اعلام کرد.

جایزه‌ ویژه هیئت داوران در بخش رادیو تئاتر با توجه به «تاثیر شایان اعتنا و دقت در فعالیت‌های سالیان زیاد مریم نشیبی» برای حضور او در نمایش «دوست وفادار» از مرکز نمایش رادیو در کنار نسل‌های جوان‌تر به این هنرمند اهدا شد.

در این بخش محمد‌امیر یاراحمدی، نادر برهانی‌مرند و ایوب آقاخانی داوری کارها را برعهده داشتند.

هیئت داوران هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در بخش مسابقه‌ ایران نیز از میان هشت نمایش اجراشده در این بخش، جوایز خود را در بخش‌های مختلف اهدا کرد.

جایزه طراحی لباس شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 700هزار تومان به مهدی نیک‌روش برای نمایش «ترب» اهدا شد.

در بخش طراحی صحنه نیز هیئت داوران جایزه‌ خود را به احمد پناه‌نجات برای نمایش «گمشده» اهدا کرد.

در بخش موسیقی جایزه‌، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 500 زار تومان به حامد جهان‌بخش برای نمایش «ترب» اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد هیئت داوران با تشکر از گروه نمایشی «سفر عجیب دلقک» به دلیل هماهنگی گروهی در بازیگری این نمایش، جایزه‌ خود را به حسن پورمهدی برای نمایش «آرزوی قشنگ رعنا» اهدا کرد.

در بخش بازیگری زن نیز هیئت داوران سمانه سپنتا را برای بازیگری در نمایش «ترب» برگزیده معرفی کرد.

هیئت داوران بخش مسابقه‌ ایران در رشته‌ متن نمایشی جایزه‌ خود را شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و یک میلیون تومان به رضا یونس‌فرد برای نمایش «سفر عجیب دلقک» اهدا کرد.

در بخش کارگردانی نیز هیئت داوران صمد آذرخش را برای کارگردانی نمایش «ترب» برگزیده خواند.

اما هیئت داوران این بخش جایزه‌ ویژه‌ خود را شامل لوح تقدیر و تندیس جشنواره و مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان و هم‌چنین اجرای عمومی به نمایش «سفر عجیب دلقک» به کارگردانی رضا یونس‌فرد از اراک اهدا کرد.

نتایج نهایی بخش بین‌الملل هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد: در بخش متون نمایشی، نمایشنامه «قصه‌ سیبی که پرواز کرد» به نویسندگی مجتبی مهدی از ایران شایسته‌ تقدیر اعلام شد و نمایش «سلطان و گاگول» نوشته‌ باربل مائر کار مشترک ایران و آلمان نمایشنامه‌ برگزیده‌ هیئت داوران شد.

در بخش طراحی صحنه نیز هیئت داوران با تقدیر از طراح صحنه‌ نمایش «علی‌بابا» از کشور مالزی، ولی‌الله شاکر و مجتبی مهدی طراحان صحنه‌ نمایش «قصه سیبی که پرواز کرد» از کشور ایران را برگزیده معرفی کرد.

در بخش طراحی لباس نیز با تقدیر از طراح لباس نمایش «علی‌بابا» از کشور مالزی، گبی کینشرف و پیر دامینگر طراحان لباس نمایش «سلطان و گاگول» کار مشترک ایران و آلمان را برگزیده اعلام کرد.

در بخش موسیقی هم با تقدیر از آهنگساز نمایش «علی‌بابا» از کشور مالزی، هیئت داوران جایزه‌ی خود را به ونداد مصاح‌زاده آهنگساز نمایش «قصه‌ سیبی که پرواز کرد» از کشور ایران اهدا کرد.

همچنین در بخش جلوه‌های ویژه هیئت داوران با تقدیر از عوامل نمایش «دو بعد زندگی او» از کشور استرالیا، جلوه‌های ویژه‌ نمایش «لارکی موسی» از کشور آلمان را برگزیده اعلام کرد.

در بخش بازیگری مرد هیئت داوران با تقدیر از پیر دامینگو برای نمایش «سلطان و گاگول» جایزه‌ خود را به هوتن شکیبا برای نمایش «قصه سیبی که پرواز کرد» از ایران اهدا کرد.

در بخش بازیگری بانوان نیز هیئت داوران با تقدیر از بیتا خارستانی برای نمایش «قصه سیبی که پرواز کرد» جایزه‌ خود را به آنالی شکوری بازیگر نمایش «سلطان و گاگول» اهدا کرد.

هیئت داوران جایزه‌ی بهترین بازی گروهی را به بازیگران نمایش «علی‌بابا» از کشور مالزی اهدا کرد.

همچنین در بخش کارگردانی با تقدیر از پیر دامینگو کارگردان نمایش «سلطان و گاگول»، جایزه‌ خود را به کارگردان نمایش «علی‌بابا» از مالزی اهدا کرد.

هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان هفتم تا 11 مهرماه در همدان برگزار شد.

کد خبر 97273

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =