• بهشتی در روی زمین که خانه‌ی جنایتکارهای خطرناک است! +تصاویر

  بهشتی در روی زمین که خانه‌ی جنایتکارهای خطرناک است! +تصاویر

  جهانگردیباورش سخت است ولی این مجمع‌الجزایر زمانی به‌ عنوان زندانی برای خطرناک‌ترین جنایتکاران برزیل مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما امروزه به دلیل آب‌های زمردین و زیبایش، حیات‌وحش متنوع و سواحل خارق‌العاده‌ای که دارد، به‌عنوان بهشتی زیبا شناخته می‌شود. تا به‌ حال افراد کمی توانسته‌اند از سواحل ماسه سفید و جنگل‌های کوهستانی و سرسبز مجمع‌الجزایر «فرناندو دِ نورونها» (Fernando de Noronha) بازدید کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با این بهشت زیبا که روزگاری خانه‌ی خطرناک‌ترین جنایتکارهای دنیا بوده، آشنا کنیم، پس همراهمان باشید.

 • کالینینگراد، استان فراموش شده روسیه!

  کالینینگراد، استان فراموش شده روسیه!

  جهانگردیکالینینگراد (Kaliningrad) استانی بین لهستان و لیتوانی در دریای بالتیک است که کاملاً از روسیه، جدا افتاده است. این منطقه قبلاً جزئی از پروس شرقی بوده است و سپس به تصرف آلمان درآمد و پس از پایان جنگ جهانی دوم و با طراحی جدید نقشه اروپا تحت کنترل اتحاد جماهیر شوروی قرار گرفت. بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی هم کالینینگراد همچنان تحت کنترل روسیه باقی ماند.

 • مسافر عجیبی که قصد داشت مخفیانه وارد هواپیما شود، به دام افتاد! +تصاویر

  مسافر عجیبی که قصد داشت مخفیانه وارد هواپیما شود، به دام افتاد! +تصاویر

  جهانگردیگربه‌ای با مخفی شدن در یک چمدان نزدیک بود از بریتانیا به نیویورک سفر کند! اگر گربه داشته باشید و اهل سفر هم باشید، پس باید بدانید که گربه‌ها عاشق چمدان هستند. نه مانند انسان‌ها که به رنگ و جادار بودن آن توجه می‌کنند، بلکه آن‌ها چمدان را برای خوابیدن دوست دارند. اگر چمدآن جای کافی داشته‌ باشد در آن می‌نشینند و گاهی حتی اگر جایی نباشد بازهم خود را در آن جا می‌دهند. از طرف دیگر، احتمالاً گربه‌تان تلاش می‌کند که دزدکی وارد چمدان شده و شما را در پروازتان همراهی کند. اتفاقی که برای زوجی در بریتانیا افتاد! ماجرای آن‌ها را باهم می‌خوانیم:

 • آرامگاه سخنور بزرگ جهان در ایران، مکانی برای آرامش! +تصاویر

  آرامگاه سخنور بزرگ جهان در ایران، مکانی برای آرامش! +تصاویر

  ایرانگردیشیراز میزبان یکی از نام‌آوران بی‌نظیر ایران است، خواجه شمس‌ الدین محمد که به حافظ شیرازی مشهور است، از بزرگترین شاعران نغزگوی و گویندگان بزرگ جهان بشمار می آید. او متولد سال 727 هجری قمری است و در سال 792 هجری قمری به دیار باقی شتافت.

 • راز یکی از عجیب‌ترین محل‌های زندگی مایاها کشف شد! +تصاویر

  راز یکی از عجیب‌ترین محل‌های زندگی مایاها کشف شد! +تصاویر

  جهانگردیغار آکتون‌ تونیچیل‌ موکنال (Actun Tunichil Muknal) یکی از بهترین مکان‌ها برای ماجراجویی‌های جالب و تجربیات هیجان‌انگیز است که در کشور بلیز واقع در آمریکای مرکزی قرار داد. این غار در دامنه‌ی کوه‌های ماهیا در بلیز غربی واقع شده است. غارهای آهکی بلیز به دلیل راه‌های باریک، مرطوب و تاریک خود به طرز خاصی جالب توجه هستند. مردم این کشور بر این باور هستند که تشکیل غارها راهی بین جهان زندگان و جهان مردگان برای مایاهای باستانی بوده است. به این دنیای مردگان شیبالبا گفته می‌شود. این مکان به معنای واقعی کلمه جایی وحشتناک است ولی برخلاف دیگر عقاید مذهبی مکانی برای رفت‌ و آمد ارواح نبوده‌ است. ساکنان مایایی بلیز در این غارها با برپا کردن مراسم گوناگونی سعی بر آرام نگه‌داشتن خدایان زیر زمین داشتند.

 • بهشتی از جنس آسیا؛ کشوری که باید حداقل یکبار به آن سفر کنید! +تصاویر

  بهشتی از جنس آسیا؛ کشوری که باید حداقل یکبار به آن سفر کنید! +تصاویر

  جهانگردیتایلند کشوری که با مردمی صمیمی و رفتار دوستانه، غذاهایی لذیذ و هیجان انگیز، فرهنگ و تاریخی غنی و طبیعت و سواحلی کم‌ نظیر، بیشترین بازدیدکننده را در سال‌ های اخیر به خود جذب کرده است. احتمالاً شما هم با شنیدن این تعاریف به همراه تعریف معابد پر زرق ‌و برق و سواحل دل ‌نشین گرمسیری تایلند هوس سفری هیجان انگیز با تور تایلند به این کشور پر جاذبه را در سر می پرورانید. اگر اینطور است و علاقه دارید بیشتر با کشور تایلند آشنا شوید، با ما همراه باشید.

 • ۶ حقیقت جالب و شگفت انگیز در مورد دیوار چین!

  ۶ حقیقت جالب و شگفت انگیز در مورد دیوار چین!

  جهانگردیبه‌عنوان یکی از سمبلیک ترین دست سازه‌های بشر در جهان،  دیوار چین سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

 • بزرگترین سازه آسیاب بادی خاورمیانه در ایران!

  بزرگترین سازه آسیاب بادی خاورمیانه در ایران!

  ایرانگردیایران یکی از کشورهایی است که جاذبه‌های تاریخی بی شماری در دل خود جای داده و هرکدام به نوعی مهم و در تاریخ شناخت بشریت مهم تلقی می‌شوند.

 • چند ساعته می‌توان با قطار به استانبول رسید؟

  چند ساعته می‌توان با قطار به استانبول رسید؟

  جهانگردیمعاون مسافری شرکت راه آهن اعلام کرد: در صورت افزایش تقاضا و بالا رفتن ضریب اشغال واگن‌های مسافری، می‌توانیم ظرفیت این قطارها را تا ۳۷۰ نفر در هفته افزایش دهیم.

 • آیین‌های عجیب و غریب برای خداحافظی با مردگان در دنیای مدرن امروز! +تصاویر

  آیین‌های عجیب و غریب برای خداحافظی با مردگان در دنیای مدرن امروز! +تصاویر

  جهانگردیمرگ در زندگی بشری حقیقتی بزرگ محسوب می‌شود اما نحوه واکنش‌ها به آن در قسمت‌های مختلف دنیا متفاوت است. چهار هزار سال قبل، تمدن اولیه دیلمون مردگان خود را در هزاران برج استوانه‌ای می‌سوزاندند که امروزه می‌توان بقایای آن را در بحرین شاهد بود. مایان ها، دهان مردگان را پر از ذرت می‌کردند و سپس می‌سوزاندند تا حین سفر به زندگی بعدی غذای روح آن‌ها تأمین باشد. مردم چاچاپویا در پروی امروزی نیز مردگان را در پورونماچو می‌گذاشتند، یعنی تابوتی ساخته‌ شده از خشت! سپس این تابوت را در لبه صخره قرار می‌دادند که نگهبان سرزمین آب و اجدادی آن‌ها باشد.

 • از کلیسای وانک، مشهورترین جاذبه اصفهان، چه می دانید؟

  از کلیسای وانک، مشهورترین جاذبه اصفهان، چه می دانید؟

  ایرانگردییکی از استان‌های ایران که در زمینه های زیادی نام آور بوده و هست،  اصفهان است. این شهر مملو از زیبایی‌های بیشماری است که هر کدام از آنها در بطن خود تاریخی نهفته دارند. در قلب این شهر جاذبه‌ای آرام گرفته است که در عین زیبایی، مامنی برای عده‌ای شد و آنان را از استبداد زمانه‌ی خود در امان نگه داشت.

 • رستوران عجیب و پرطرفداری که تمام سفارش‌ها را اشتباه تحویلتان می‌دهد! +تصاویر

  رستوران عجیب و پرطرفداری که تمام سفارش‌ها را اشتباه تحویلتان می‌دهد! +تصاویر

  جهانگردیهمه هنگامی‌که بیرون از خانه و در رستوران شام می‌خورند، انتظار دارند همان چیزی را که سفارش می‌دهند برایشان بیاورند. اما اگر قصد دارید در رستوران موقت سفارش‌های اشتباهی در توکیو غذا بخورید، باید در انتظاراتتان تجدید نظر کنید. کارکنان این غذاخوری همگی بیماران دمانس هستند که به همین دلیل، ممکن است سفارشتان را کاملا اشتباه برایتان بیاورند!

 • هتل بین المللی لاله چابهار، اقامتی در دیار چهار بهار!

  هتل بین المللی لاله چابهار، اقامتی در دیار چهار بهار!

  ایرانگردیچابهار به‌عنوان مقصدی چهارفصل در جنوب شرقی ایران همواره مورد توجه گردشگران داخلی قرار داشته است و به دلیل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان خود امکان گردشگری چند روزه را در این منطقه خوش آب‌وهوا و معتدل برای گردشگران فراهم آورده است. طبیعتاً برای داشتن سفری دل‌نشین همراه با خاطره‌ای خوش، علاوه بر جاذبه‌های چشم‌نواز و شرایط آب و هوایی مطلوب، امکانات رفاهی و اقامتی نیز نقشی اساسی ایفا می‌کنند.

 • ماجرای عجیب و غریب‌ترین سازه‌های جهان که در میان بیابان پیدا شده‌اند! +تصاویر

  ماجرای عجیب و غریب‌ترین سازه‌های جهان که در میان بیابان پیدا شده‌اند! +تصاویر

  جهانگردیبیابان‌ها مکان‌های دور افتاده و عجیبی هستند. دشت‌های عظیمی از شن با آب و هوایی خشن! این بخش عظیم، یکی از مهم‌ترین عواملی است که زمین را اسرارآمیز و جذاب کرده است. براساس بررسی زمین شناسی ایالات متحده، بیابان‌ها تقریباً یک سوم از سطح کره زمین را پوشش داده‌اند. این مناطق وسیع، غالباً از ماسه تشکیل شده‌اند. آن‌ها زیستگاه بخش عظیمی از گیاهان و جانوران جهان هستند. در این مطلب به اسرار شگفت‌انگیزی که زیر سطح زمین و در اعماق بیابان‌ها پنهان شده‌اند اشاره‌ای نمی‌شود، گرچه برخی از این رازهای پنهان به لطف باستان‌شناسان و تلاش آنها و کمی شانس و تکنولوژی گوگل ارت کشف شده‌اند! در این مطلب قصد داریم به عجیب‌ترین سازه‌هایی بپردازیم که در بیابان‌ها پیدا شده‌اند، درحالیکه اصلا متعلق به آنجا نبوده‌اند!

 • قدیمی‌ترین راهنمای سفر دور دنیا کشف شد! +تصاویر

  قدیمی‌ترین راهنمای سفر دور دنیا کشف شد! +تصاویر

  جهانگردیاین راهنما، شبیه به سفرنامه شامل چگونگی لیست کردن مقاصد و برنامه‌ریزی یک سفر نسبتا مدرن به نظر می‌رسد اما در واقع تاریخچه این راهنمای سفر، به قرن پانزدهم برمی‌گردد. قدیمی‌ترین راهنمای سفر در سال 1486 توسط "فون بریدن باخ" نوشته شده است و اکنون در موزه بریتانیا، در معرض نمایش عموم می‌باشد. نوشتن این راهنما پس از زیارت سرزمین مقدس در اوپنهایم آلمان توسط بریدن باخ آغاز شد و شامل تصاویر ونیز می‌باشد.

 • راه و رسم های عجیب و خرافی برای کسب خوش اقبالی در سال جدید!

  راه و رسم های عجیب و خرافی برای کسب خوش اقبالی در سال جدید!

  جهانگردیمراسم سال نو، تعطیلانی است که در کل جهان برگزار می‌شود و شامل پخت‌وپز و خوردن غذاهای سنتی و بی‌نظیر و مختلفی از تمامی کشورها است. در این نوشته، پانزده نوع از آداب و رسوم مختلف در سراسر دنیا نام برده شده که سعادت و عشق و ثروت شما را در سال آینده برای شما به ارمغان خواهد آورد. بدون شک، هر فرهنگی، راه و رسم مخصوص به خودش را دارد که گاهی ممکن است باعث تعجب ما شود!

 • پنجمین مزار ناشناخته و عجیب در ایران! +تصاویر

  پنجمین مزار ناشناخته و عجیب در ایران! +تصاویر

  ایرانگردیدر فاصله‌ی 10 متری شمال گنبد کبود در شهر مراغه، بنای زیبایی به یادگار مانده است که متعلق به دوران سلجوقیان است. بر روی کتیبه‌هایی که بر روی برج قرار دارد به خط کوفی مشخص شده  که تاریخ احداث بنا را سال ۵۶۳ هجری بیان می‌کند؛ ولی درباره نام بانی و مدفون داخل آن هیچ‌ گونه اطلاعی در دست نیست و مزاری کاملاً ناشناخته‌ است.

 • مزرعه‌ای که در میان زمین و آسمان معلق است! +تصاویر

  مزرعه‌ای که در میان زمین و آسمان معلق است! +تصاویر

  جهانگردیمفهوم «از مزرعه تا میز غذا» تقریباً به مفهومی همه‌گیر تبدیل‌ شده است، اما مفهوم مزرعه تا هواپیما به‌تازگی در حال گسترش است. سرویس جدیدی در شرکت هواپیمایی سنگاپور راه‌اندازی شده است که در این سرویس به مسافران بیزینس کلاس در مسیر 19 ساعته نیویورک به سنگاپور مواد غذایی تازه ارائه می‌شود. برای ارائه این سرویس شرکت هواپیمایی سنگاپور با مزرعه‌ای سرپوشیده که مواد غذایی را به‌صورت مزرعه عمودی در نزدیکی فرودگاه نیویورک کشت می‌کند، وارد همکاری شده است؛ بنابراین مسافران می‌توانند یک غذای باکیفیت به همراه تازه‌ترین مواد اولیه را تجربه کنند.

 • امن‌ترین شهرهای جهان معرفی شدند! +تصاویر

  جهانگردیعوامل بسیاری برای تعیین ایمن‌ترین شهرهای جهان وجود دارد. شاخص امنیت شهرها در سال ۲۰۱۹، امن‌ترین شهرها را به ترتیب در لیستی قرار میدهد و همچنین اطلاعات استفاده شده برای رسیدن به این نتایج را تجزیه می‌کند. این ارزیابی یک فرایند دقیق و کامل است که به بسیاری از موارد می پردازد، در این رتبه بندی ۶۰ شهر مختلف دنیا براساس ۵۷ فاکتور مختلف نظیر زیرساخت، امنیت شخصی، دیجیتالی و سلامت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. امسال واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) در بررسی‌های خود گوشه چشمی هم به فاکتورهای زیست محیطی داشت و عاملی تحت عنوان «انعطاف پذیری شهری» را در نظر گرفت که در واقع توانایی یک شهر در بازگشت به شرایط عادی بعد از وضعیت اضطرار و شوک را تعیین می‌کند. در زیر لیستی از ۱۰ شهر امن جهان قرار دارد که رتبه اول به ترتیب بیشترین امنیت را دارا می‌باشد.

 • دوزویل، دره زیبا و پر خطر که در لالی کمین کرده است!

  دوزویل، دره زیبا و پر خطر که در لالی کمین کرده است!

  ایرانگردیدر نزدیکی شهر لالی در استان خوزستان دره ای عمیق و ترسناک قرار دارد که به یکی از جاذبه های این استان تبدیل شده است. دره ای عمیق که همواره نگاه به آن  همراه ترس و وحشت است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم شما را به دوزویل ببریم!

 • در این آیین عجیب، باید بدنتان را به طرز فجیعی سوراخ کنید! +تصاویر

  در این آیین عجیب، باید بدنتان را به طرز فجیعی سوراخ کنید! +تصاویر

  جهانگردیشاید شما نیز پیروان آیین هندو را دیده باشید که چگونه اجزای صورت خود را سوراخ می‌کنند، یا وسایلی را به‌وسیله قلاب‌هایی که به بدنشان وصل شده است می‌کشند؛ اما تایپوسام (Thaipusam) دقیقاً چیست؟ و چرا این پیروان آیین هندو بدن خود را سوراخ می‌کنند؟ تایپوسام جشنواره‌ای مهیج است که توسط تامیل‌های (Tamils) هندو برای احترام به خدای موروگان (خدای جنگ هندو)، فرزند شیوا (دیگر خدای هندو که نگهدارنده آسمان و زمین است) برگزار می‌شود.

 • خطرناک‌ترین کشورهای دنیا برای سفر در ۲۰۲۰

  خطرناک‌ترین کشورهای دنیا برای سفر در ۲۰۲۰

  جهانگردیسازمان بین‌المللی اس او اس (SOS) که یک سرویس خدماتی امدادی و امنیت سفر است «نقشه ریسک سفر» را منتشر کرده‌ است. در این نقشه خطرناک‌ترین نقاط برای سفر در سال ۲۰۲۰ و بزرگترین خطراتی که ممکن است گردشگران با آن در نقاط مختلف جهان روبرو شوند، مشخص شده‌ است.

 • دعوتنامه برای سفر ایرانی‌ها به قزاقستان حذف شد

  دعوتنامه برای سفر ایرانی‌ها به قزاقستان حذف شد

  جهانگردیسفیر قزاقستان در ایران از آسان شدن ویزای این کشور برای تجار و گردشگران ایرانی خبر داد و گفت: انتظار می‌رود قرارداد تسهیلات ویزای قزاقستان در بهار سال ۲۰۲۰ با ایران امضا شود که در پی آن بازرگانان ایرانی ویزای ۹۰ روزه دریافت می‌کنند و برای گردشگران ویزای «گروهی» بدون دعوتنامه صادر می‌شود.

 • وقتی وسط خیابانی پر رفت وآمد، تابوت پیدا می‌شود!

  وقتی وسط خیابانی پر رفت وآمد، تابوت پیدا می‌شود!

  جهانگردیاگر در مرکز شهر لندن قدم بزنید، احتمالاً آخرین چیزی که انتظار دارید در آن پیدا کنید یک تابوت رومی است. اما این اتفاق یک روز روی داد.

 • در سفر بعدی این اشتباهات را تکرار نکنید! +تصاویر

  در سفر بعدی این اشتباهات را تکرار نکنید! +تصاویر

  جهانگردیاگر تجربه سفر داشته باشید احتمالاً با مشکلات و دردسرهای حمل کیف، چمدان و کوله‌پشتی برخورد کرده‌اید. به‌خصوص این مشکلات در مکان‌هایی مثل هواپیما و اتوبوس که با کمبود جا روبه‌رو هستید و از طرفی وقت کافی برای جابجایی وسایل خود ندارید بیشتر خودنمایی می‌کند. در لست سکند قصد داریم شما را با ۵ مورد از این مشکلات که احتمالاً برای هرکسی یک‌بار اتفاق افتاده است آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا ببینیم چه چیزهایی را هنگام سفر در رابطه با حمل کوله‌پشتی و چمدان باید رعایت کنیم.

 • مسجد جامع ارومیه، مسجدی متعلق به دوران‌های متفاوت!

  مسجد جامع ارومیه، مسجدی متعلق به دوران‌های متفاوت!

  ایرانگردیپیشنهاد امروز ایرانگردی ما سفر به آذربایجان غربی است. علاوه بر تمام جاذبه‏‏‎ها وزیبایی‌هایی که در این استان زیبا قرار دارد و دیدن همه آنها اکیدا توصیه می‌‎شود، شما را با بنایی زیبا و منحصر بفرد آشنا خواهیم کرد که در قلب مرکز استان قرار گرفته است.

 • طبیب هزار رنگ، معجزه‌ای در قلب ایران +تصاویر

  طبیب هزار رنگ، معجزه‌ای در قلب ایران +تصاویر

  ایرانگردیدر دامنه‌ی جنوبی رشته کوه البرز شرقی در شمال شهرستان شاهرود و روبروی منطقه‌ی گردشگری فرحزاد، معجزه چشمگیری قرار گرفته است که محل آن در 5 کیلومتری تا سه راهی مجن است.این جاذبه بسیار زیبا و چشم نواز در میان شکاف دره‌ های دامنه قله ۴۰۰۰ متری شاهوار واقع شده که این دره به دو دره کوچکتر تقسیم می‌ شود.

 • با یکی از بزرگترین غارهای آهکی ایران آشنا شوید! +تصاویر

  با یکی از بزرگترین غارهای آهکی ایران آشنا شوید! +تصاویر

  ایرانگردییکی از بزرگترین غارهای آهکی ایران که در ۲ کیلومتری شمال دربند واقع در شهر مهدی شهر در استان سمنان قرار گرفته‌، غار دربند است. این غار متعلق به دوران سوم زمین شناسی و جزء غارهای آهکی با توده‎‎ای سفید - خاکستری چرکدار و با شکل عمومی بیضی است. این غار در گذشته محل سکونت انسان بوده است و با ۱۴۰ میلیون سال قدمت، دومین غار آهکی بزرگ در ایران است. در این بخش از ایرانگردی، سفری خواهیم داشت به این غار عجیب، قدیمی و زیبا!

 • اوپرت، شگفت انگیزترین مرز ایران

  اوپرت، شگفت انگیزترین مرز ایران

  ایرانگردیاوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می برند. خانه های روستایی دشت های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می خورد همه از زیبایی های اوپرت می باشد.

 • معبد قدیمی پکن، به عنوان بهترین رستوران جهان شناخته شد!​​​​​​​

  معبد قدیمی پکن، به عنوان بهترین رستوران جهان شناخته شد!​​​​​​​

  جهانگردی​​​​​​​این رستوران در معبدی قدیمی که قرن‌ها از عمر آن می‌گذرد واقع شده است. در محوطه‌ی مرکزی آن مجسمه‌های متعددی قرار دارد. در این رستوران غذا در ظروف اروپایی که رگه‌هایی از عناصر محلی را در خود دارد سرو می‌شود. همچنین فهرستی از 950 نوشیدنی مختلف در منوی این رستوران به چشم می‌خورد.

بلیط هواپیما