سفر

 • ببینید | ورود مسافران به جزیره کیش با تدابیر بهداشتی!

  ببینید | ورود مسافران به جزیره کیش با تدابیر بهداشتی!

  عکسبا اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی معابر استانی، فرودگاه و بندر کیش با شرایط خاص پذیرای مسافران به جزیره کیش شده‌اند. مسافران پس از ورود به جزیره کیش با عبور از تونل‌های ضدعفونی و تب سنجی و با پر کردن فرم‌های تعهد به قرنطینه ۱۴ روزه خانگی هدایت‌شده و پس از گذشت این زمان مجاز به حضور در معابر عمومی کیش می‌شوند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 • شمشیر افسانه ای سامورایی که پس از ۱۰۰۰ سال، مثل روز اولش می درخشد! +تصاویر

  شمشیر افسانه ای سامورایی که پس از ۱۰۰۰ سال، مثل روز اولش می درخشد! +تصاویر

  جهانگردیاگر به توکیو و کشور زیبای ژاپن سفر کردید، در اولین فرصت به بازدید موزه ملی توکیو بروید تا بیشتر و عمیق‌تر با فرهنگ، تاریخ و تمدن این کشور کهن آسیایی آشنا شوید. در این موزه آثاری را مشاهده می‌کنید که احتمالا شگفت زده خواهید شد. یکی از زیباترین و چشم نواز ترین آثار موزه، شمشیر ۱۰۰۰ ساله سامورایی ژاپنی (به این نوع شمشیر کاتانا می‌گویند) است که با وجود قدمت طولانی هنوز هم مانند زمان ساخت، بی عیب و نقص و براق و تیز به نظر می‌رسد. اگر در مورد جزئیات این شمشیر کهن کنجکاو شدید، همراه ما باشید تا ببینیم این کاتانای ژاپنی را چه کسی ساخته است و تاریخچه‌اش چیست!

 • لاشه های عجیبی که از جنگ جهانی دوم باقی مانده بودند، پیدا شد! +تصاویر

  لاشه های عجیبی که از جنگ جهانی دوم باقی مانده بودند، پیدا شد! +تصاویر

  ایرانگردیگرچه این هواپیماها در یک منطقه معروف زیرآب رفته بودند، اما تا دهه‌ها شناسایی نشده بودند. حفره‌های ایجاد شده به خاطر اصابت با یک بمب‌افکن SBD-۵ هنوز روی این هواپیما به چشم می‌خورد که در کف تالاب تراک در نزدیکی محل جنگ به‌گل‌نشسته است.

 • کتابی چهارصد ساله که یک شیرینی شکلاتی را در خودش پنهان کرده بوده! +تصاویر

  کتابی چهارصد ساله که یک شیرینی شکلاتی را در خودش پنهان کرده بوده! +تصاویر

  جهانگردییک شیرینی شکلاتی نیم‌خورده در نسخه‌ای خطی مربوط به قرن ۱۶ پیدا شده‌است! امیلی دویش، که در کتابخانه دانشگاه کمبریج کار می‌کند، از مشاهده مواد غذایی فشرده در صفحات کتاب سنت‌آگوستین شگفت‌زده شده است. تاریخ این نسخه خطی به سال ۱۵۲۹ باز می‌گردد. ولی شیرینی خوشمزه‌ای که در آن پیدا شده است، مطمئنا بسیار تاریخ کمتری دارد! شاید حداکثر ۵۰ سال قدمت داشته باشد. خب در این مطلب ما را همراهی کنید، تا ببینم این شیرینی چطور در کتابی ۴۰۰ ساله جا مانده است.

 • این ساحل اسرار آمیز رنگ عجیبی دارد! +تصاویر

  این ساحل اسرار آمیز رنگ عجیبی دارد! +تصاویر

  جهانگردیدر نزدیکی بخش شمال شرقی دریاچه کندل کانادا در استان ساسکاچوان، منطقه‌ای وجود دارد که تنها از طریق قایق قابل دسترس است. در این منطقه نوار ضخیمی از شن‌های رنگی در خط ساحلی وجود دارد که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. البته این نوار دائم و همیشه وجود ندارد و معمولا رنگ و طول ماسه‌ها با جزر و مد و تغییر فصل تغییر می‌کند. این سرزمینِ با دسترسی سخت با نام ساحل دشت‌های بنفش شناخته می‌شود. همراه ما  باشید تا ببینیم چطور این شن‌ها بنفش شده‌اند.

 • عظمت کوه های یخ از زاویه ای که هرگز ندیده اید! +تصاویر

  عظمت کوه های یخ از زاویه ای که هرگز ندیده اید! +تصاویر

  جهانگردیتوبیاس فریدریش، عکاسی آلمانی است، که سرگذشت و زندگی ژاک-ایو کوستو (افسر نیروی دریای و مستند ساز و عکاسی که زندگی خود را وقف مطالعه دریاها و اقیانوسه کرد) را از زمان کودکیش به عنوان الگوی خود قرار داده است. فریدریش زیر آب احساس خوبی دارد و از سال ۲۰۰۷ عکاسی ماجراجویانه خود را آغاز کرده است. او به عنوان یکی از بهترین عکاسان زیر آب شناخته می‌شود. فریدریش از مناطق گرمسیری تا مناطق سرد و قطبی را رفته است و مناظر همه این مناطق را با دوربینش ثبت کرده است، ولی با این حال هیچ صحنه‌ای به اندازه مشاهده و عکاسی از کوه یخ آن هم از منظره زیر آب، او را هیجان زده نکرده است. همراه ما باشید تا بیشتر با کارهای این عکاس ماجراجو آشنا شویم.

 • کرونا صنعت گردشگری اروپا را تا سال آینده میلادی تعطیل کرد

  کرونا صنعت گردشگری اروپا را تا سال آینده میلادی تعطیل کرد

  میراث فرهنگی و گردشگریتسنیم نوشت: گردشگری از بخشهای اصلی اقتصادی بود که بعد از شیوع ویروس کرونا، بیشترین آسیب را دید و فعالان این حوزه پیش‌بینی کرده‌اند که این صنعت تا سال ۲۰۲۱ تعطیل خواهد بود؛ کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و اسپانیا بیشترین لطمه اقتصادی از ناحیه را متحمل خواهند شد.

 • شیوه جدید حمل و نقل که کرونا باعث رونق آن شد! +تصاویر

  شیوه جدید حمل و نقل که کرونا باعث رونق آن شد! +تصاویر

  جهانگردی​​​​​​​​بسیاری از ما برای قطع کردن زنجیره کرونا ویروس جدید به عنوان یک بیماری با همه گیری جهانی در خانه خود را قرنطینه کرده‌ایم تا به سلامت خود، خانواده و هموطنانمان کمک کنیم و بتوانیم نقشی مثبت در هم‌راهی جمعی برای شکست این بیماری ایفا کنیم. اما در همین اوضاع افرادی ثروتمند که اصرار یا ضرورت سفر دارند، برای افزایش موارد بهداشتی سفر خود هزینه بیشتری را می‌پردازند تا با جت‌های خصوصی سفر کنند. ما را در این مطلب همراهی کنید تا ببینیم وضعیت سفر با جت‌های خصوصی به چه صورت است.

 • دیواری از استخوان که در نزدیکی یک کلیسا کشف شد!

  دیواری از استخوان که در نزدیکی یک کلیسا کشف شد!

  جهانگردیدیواری از استخوان‌های انسان پدیدار شده است، آن هم در زیر دیوار یک کلیسا! هدف از این دیواره استخوان چه چیز بوده است؟ قرن‌ها پیش، درست مثل امروز، مردم اغلب می‌خواستند که در کلیسا یا نزدیک آن به خاک سپرده شوند و بسیاری از کلیساها گورستان‌هایی نزدیک یا در کنار خود دارند تا این خواسته پیروان خود را برآورده سازند. بنابراین روز به روز نیاز به گورستان‌های بزرگ‌تر به وجود می‌آمد و معمولا کلیساها گورستان‌هایی جدید می‌ساختند. در هنگام ساخت و آماده سازی یکی از این گورستان‌ها در کلیسای جامع بلژیک دیواری از استخوان کشف شده است که بسیار عجیب و سوال برانگیز بود. همراه ما باشید تا ببینیم داستان این دیوار استخوان ترسناک چیست!

 • شهرهایی سفید که با برش ها و لایه های کاغذ ساخته شده اند! +تصاویر

  شهرهایی سفید که با برش ها و لایه های کاغذ ساخته شده اند! +تصاویر

  جهانگردیهنرمندی ژاپنی به نام آیومی شیباتا هنر کاغذی ژاپن را برای ایجاد مجسمه‌های لایه‌ای و سه‌بعدی به کار می‌گیرد. او با استفاده از ده‌ها (‏ گاهی اوقات بیش از ۱۰۰) ‏ورق کاغذ، کارهای هنری خود شامل مناظری پیچیده و جنگل‌هایی بسیار زیبا را می‌سازد. آثار او به صورت مجموعه‌های صنایع دستی گردآوری‌شده است و محافظی از شیشه نیز دارند که با تابش نور به داخل آن ردیف‌های کاغذ روشن می‌شود و به نوعی بُعد و عمق سینمایی در آن ایجاد می‌شود. همراه ما باشید تا بیشتر با کارهای این هنرمند خوش ذوق ژاپنی آشنا شویم.

 • افزایش محسوس سفرهای برون شهری

  افزایش محسوس سفرهای برون شهری

  شهریتردد بین‌شهری خودروها در شبانه‌روز گذشته در مقایسه با روز قبل از آن ۵.۳ درصد افزایش داشته است.

 • گزارش پلیس راهور از وضعیت ترافیک در تهران

  گزارش پلیس راهور از وضعیت ترافیک در تهران

  شهریمهر نوشت: رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، گفت: بار ترافیکی پایتخت در تمام معابر اصلی و بزرگراهی روان گزارش می‌شود.

 • فاصله‌گذاری یعنی بزن بریم شمال!!

  فاصله‌گذاری یعنی بزن بریم شمال!!

  کاریکاتورنگرانی از بی ملاحظگی برخی مردم برای سفر در شرایط اعلام گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی که خطر ابتلا، انتقال و گسترش ویروس کرونا را در جامعه افزایش می‌دهد، سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.

 • سفر در پساکرونا چگونه خواهد بود؟

  سفر در پساکرونا چگونه خواهد بود؟

  جهانگردیاشکان بروج*: ‌همه اهالی سفر این روزها می پرسند: «خب، حالا چیکار کنیم؟» یا «تهش چی‌میخواد بشه؟» هیچکس به درستی  نمی‌داند که چه زمانی و چگونه سفر خواهد رفت و از سوی دیگر، کسب و کارهای صنعت گردشگری و هتلداری با یک بحران عجیب مواجه شدند و در حال ورشستگی و بیکاری هستند. در این مطلب با بررسی آخرین گزارش‌ها و روندهای بازار، به تحلیل وضعیت سفر و کسب و کارهای گردشگری و هتلداری در پسا کرونا خواهیم پرداخت و راه‌ حل‌های نجات از این وضعیت را بررسی خواهیم کرد.

 • شما می توانید از خانه به ۱۲۰۰ تا از مشهورترین موزه های جهان بروید + تصاویر

  شما می توانید از خانه به ۱۲۰۰ تا از مشهورترین موزه های جهان بروید + تصاویر

  جهانگردیاگرچه ماندن در خانه (قرنطینه) می‌تواند برای برخی از افراد آسان باشد اما برخی از افراد این امر مشکل و دردسرساز می‌باشد. برخی ممکن است در یافتن فعالیت سرگرم کننده و همچنین از اینکه ارتباطی با افراد نزدیک خود نداشته باشد، دچار اضطراب و نگرانی شود. خوشبختانه در این بین علاقمندان موزه و هنر به لطف بخش فرهنگ و هنر گوگل (Google Arts & Culture) می‌توانند به دور دنیا سفر کنند و آثار هنری مشهور جهانی را در اتاق نشیمن خود ببینند.

 • تاریخچه هنر زیبای نقاشی روی ابریشم در چین! +تصاویر

  تاریخچه هنر زیبای نقاشی روی ابریشم در چین! +تصاویر

  جهانگردی​​​​​​برای هزاران سال، نقاشی ابریشم به شکل‌گیری تاریخ تصویری غنی چین کمک کرده‌است. این شیوه زیبا مشهورترین هنری‌های سنتی چین را در بر می‌گیرد که مهمترین آن کارهای دستی استفاده از قلم مو بر روی پارچه است. این هنر از نظر رنگ و روغن بسیار مهم است. اما علاوه بر نقش آن به عنوان حامل فرهنگ، نقاشی ابریشم به خاطر زیبایی‌شناسی آن، که هنرمندان از دوران باستان به اقتباس و انطباق آن ادامه داده‌اند، ارزش دارد. ما قصد داریم شما را بیش از پیش با این هنر باستانی چینی آشنا کنیم.

 • کشف حکاکی تصویر مرد باستانی نیزه‌به‌دست اسکاتلندی روی سنگ

  کشف حکاکی تصویر مرد باستانی نیزه‌به‌دست اسکاتلندی روی سنگ

  جهانگردیدر سال ۲۰۱۷، حوالی شهر پرت کشور اسکاتلند، کارگران جاده‌ای سنگ بزرگی را یافتند که روی آن بدن و صورت کنجکاو یک انسان نیزه‌به‌دست حک شده بود. کارگرانی ‌که جاده‌های جدید را می‌ساختند، این سنگ را ۹۲ متر زیر سطح زمین یافتند. ابعاد سنگ یادشده یک متر و ۹۸ سانتی‌متر در ۶۰ سانتی‌متر و وزن آن یک تن می‌باشد. بااینکه دیدن حکاکی در برخی قسمت‌های سنگ دشوار است، ولی تصویر کامل را با استفاده از تکنولوژی عکس‌برداری سه‌بعدی جهت مطالعه دقیق‌تر درآورده‌اند.

 • یکی از عجیب ترین رژه های دنیا را از نزدیک تماشا کنید! +تصاویر

  یکی از عجیب ترین رژه های دنیا را از نزدیک تماشا کنید! +تصاویر

  جهانگردیهیرنیموس بوش یکی از فریبنده ترین نقاشان دوره رنسانس بود. گرچه درباره زندگی او اطلاعات زیادی در دست نیست، نقاشی‌های سورئال و پوچ او در قرون پانزده و شانزده میلادی مملو از جزییاتی باورنکردنی است که تأثیر آن‌ها همچنان روی هنرمندان امروزی ادامه دارد. در حقیقت رژه‌ای که رژه بوش نامیده می‌شود با الهام از تخیل فانتزی این هنرمند شکل‌گرفته است. این رژه شناور روی رودخانه‌ای در زادگاه این هنرمندی هلندی برگزار می‌شود.

 • مسافرخانه ای جن زده که هنوز مهمانان مخصوص به خودش را دارد! +تصاویر

  مسافرخانه ای جن زده که هنوز مهمانان مخصوص به خودش را دارد! +تصاویر

  جهانگردینظرتان درباره یک شب رویایی در مسافرخانه‌ای ترسناک چیست؟ مهمانخانه پری دریایی چند قرن از عمرش می‌گذرد و در شهر رآی انگلستان قرار دارد. صاحب فعلی آن جودیت بلینو همه امکانات مدرن از صبحانه گرفته تا وای فای را ارائه می‌دهد. اما شاید این مسافرخانه مالکین دیگری نیز داشته باشد که بعضی اوقات صدای آن‌ها به گوش می‌رسد و بعضی اوقات نیز سکوت می‌کنند. ولی در هر صورت حضور آن‌ها احساس می‌شود. ما را همراهی کنید تا ببینیم داستان این مهمانخانه چیست!

 • ابرهای این سرزمین عجیب، هزار رنگ هستند! +تصاویر

  ابرهای این سرزمین عجیب، هزار رنگ هستند! +تصاویر

  جهانگردیسوتلانا کازینا، عکاس روس، علاقه بسیار زیادی به طبیعت دارد. علاقه او به حدی است که حدود بیست سال پیش کارش را رها می‌کند و همراه با خانواده‌اش به یک روستای کوهستانی در نزدیکی مرز قزاقستان می‌رود. در این روستا، کازینا به موقعیت‌هایی عالی برای هنرنمایی و پیشرفت در عکاسی دست پیدا کرده است. یکی از مکان‌های مورد علاقه او برای عکاسی و شکار منظره، بلندترین قله سیبری، یعنی کوه بلوخا است. همراه ما باشید تا ببینیم این عکاس روس چه منظره‌های دیدنی را توانسته است شکار کند.

 • ببینید: واکنش رانندگان به جریمه ۵۰۰ هزارتومانی!

  ببینید: واکنش رانندگان به جریمه ۵۰۰ هزارتومانی!

  کاریکاتوربر اساس گزارش های منتشر شده از ۷ فروردین تاکنون بیش از ۱۱ هزار برگه جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای رانندگان متخلف صادر شده است. این موضوع سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبر آنلاین شد.

 • با عجیب ترین گربه ماجراجوی دنیا آشنا شوید! +تصاویر

  با عجیب ترین گربه ماجراجوی دنیا آشنا شوید! +تصاویر

  جهانگردیگربه‌ها عاشق چرت‌ زدن در خانه خود هستند اما همانطور که گری گربه به ما نشان می‌دهد، بسیاری از بچه‌گربه‌ها حس ماجراجویی زیادی دارند. او به همراه خانواده‌ اش در کوه‌های راکی کانادا راهپیمایی و کمپینگ می‌کند. پیج اینستاگرام گری بسیار محبوب است و او طرفداران بسیاری دارد. گری در این پیج با انواع جلیقه‌های رنگی مخصوص پیاده‌روی و به همراه طنابی آویزان دیده می‌شود. عکس‌های گری در پیجش در کنار دریاچه‌های پر زرق و برق، در میان برف و گاهی در یک کوله‌پشتی هستند.

 • ببینید | کاهش چشمگیر سفرهای جاده‌ای، ریلی و هوایی در نوروز 99 به روایت آمار

  ببینید | کاهش چشمگیر سفرهای جاده‌ای، ریلی و هوایی در نوروز 99 به روایت آمار

  عکسوزارت راه و شهرسازی از کاهش ۹۴ درصدی سفرهای ریلی، ۷۵ درصدی سفرهای جاده‌ای با ناوگان حمل و نقل عمومی و ۷۰ درصدی سفرهای هوایی در نوروز ۹۹ خبر داد. منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

 • اینم تنها کسی که می‌تونه مُچ کرونا رو بخوابونه!

  اینم تنها کسی که می‌تونه مُچ کرونا رو بخوابونه!

  کاریکاتورقرنطینه خانگی و ماندن در خانه به عنوان مهم‌ترین راه مقابله با کرونا و قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس، سوژه کارتونی از محمد صالح رزم حسینی در شبکه‌های اجتماعی شد.

 • روایتی از پیامبر(ص) درباره مسافرت نرفتن در زمان شیوع بیماری

  روایتی از پیامبر(ص) درباره مسافرت نرفتن در زمان شیوع بیماری

  دین و اندیشهمهر نوشت: از پیامبر اسلام (ص) درباره ماندن در خانه و عدم مسافرت در هنگام شیوع بیماری روایتی به نقل از کتاب کنزالعمال نقل شده است.

 • مسافر محترم همونجا که هستی بمون!

  مسافر محترم همونجا که هستی بمون!

  کاریکاتورفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفته علیرغم تمام هشدارها تعدادی از شهروندان تهرانی به سفر رفتند که در موج بازگشت آنان به تهران پروتکل غربالگری از طریق تب‌سنجی قابل استفاده نیست، بدون تردید موج بازگشت مسافران به تهران این اوضاع را بدتر می‌کند... علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.

 • ماجرای عجیب شهرهایی که ناگهان خالی از سکنه شدند! +تصاویر

  ماجرای عجیب شهرهایی که ناگهان خالی از سکنه شدند! +تصاویر

  جهانگردیشهر ارواح معمولا در فیلم‌ها و داستان‌ها به چشم می‌خورد و الهام بخش داستان‌های هیجان انگیز این گروه از سرگرمی‌های روزانه است. از جمله می‌توان به فیلم آسمان زرد (۱۹۴۸) با بازی گریگوری پک یا فیلم ۲۸ روز بعد به کارگردانی دنی بویل اشاره کرد. شهرهای ارواح در قاره آمریکا، به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی بیشتر به چشم می‌خورند. مثلا نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد فقط در کانزاس حدود ۶۰۰۰ محل مسکونی متروکه وجود دارد. اما چرا این مناطق خالی از سکنه می‌شوند؟ خب معمولا عواملی مثل از بین بردن محیط طبیعی، تغییر مسیر جاده و راه‌آهن و دور زدن برخی مناطق و همچنین بلایای طبیعی و انسانی باعث خالی شدن یک منطقه از سکنه می‌شوند.

 • غذاهای خطرناکی که خوردنشان گریبان دنیا را می گیرد! +تصاویر

  غذاهای خطرناکی که خوردنشان گریبان دنیا را می گیرد! +تصاویر

  جهانگردیهزاران سال است که انسان‌ها در این سیاره در حال حرکت هستند و طبیعتا از مواد غذایی مشکوک بسیاری تغذیه کرده است. بسیاری از آن‌ها پس از خوردن گیاهان و حیوانات سمی مرده‌اند. البته احتمالا امروزه و در قرن بیست و یکم دیگر کسی از طریق آزمون و خطا از غذایی استفاده نمی‌کند. همراه ما باشید تا بینم 10 مورد از خطرناکترین مواد غذایی که مردم سراسر جهان استفاده می‌کرده‌اند و استفاده از آن‌ها هنوز هم ادامه دارد، چیست و چطور خطر آن را کاهش می‌دهند.

 • سفرهای ریلی چقدر کاهش یافت؟

  سفرهای ریلی چقدر کاهش یافت؟

  صنعتایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نوشت: قطعا خسارت و زیان‌های وارد شده به شرکت‌های ریلی در ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفته شده و جبران خواهد شد.

 • پر ترددترین راه های کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

  پر ترددترین راه های کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

  صنعتمرکز مدیریت راه ها از پردترددترین راه های کشور طی ۲۴ ساعت گذشته گزارشی منتشر کرده است.

بلیط هواپیما