• کاروانی که دوستداران سفر عاشقش می‌شوند

  کاروانی که دوستداران سفر عاشقش می‌شوند

  جهانگردیطرح خلاقانه و بی نظیر برای کاروان سفری؛ این خودروی کاروان سازگار با محیط زیست طراحی شده و به نظر بسیار کاربردی است.

 • صومعه سوملا در ترابزون ترکیه برای بازدید عموم گشایش یافت

  صومعه سوملا در ترابزون ترکیه برای بازدید عموم گشایش یافت

  جهانگردیصومعه سوملا یکی از مهمترین مراکز گردشگری ترکیه پس از عملیات بازسازی و مرمت افتتاح شد.

 • فیلم : لذت پرش از برج ایفل با زیپ‌لاین

  فیلم : لذت پرش از برج ایفل با زیپ‌لاین

  جهانگردیپاریس، پایتخت فرانسه یکی از جاذبه‌های معروف اروپا است که در سال ۲۰۱۷ میزبان ۲۳.۶ میلیون گردشگر بود. پاریس با جمعیت حدود ۲ میلیون‌ و ۳۰۰ هزار نفر و وسعت ۱۰۵ کیلومترمربع بزرگ‌ترین شهر فرانسه است که از قرن هفدهم میلادی یکی از بزرگ‌ترین مراکز مالی، تجاری، مد، علم و هنر اروپا به‌ شمار می‌رود.

 • گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری | رشد ۴ درصدی گردشگران در ۳ ماهه نخست ۲۰۱۹ 

  گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری | رشد ۴ درصدی گردشگران در ۳ ماهه نخست ۲۰۱۹ 

  جهانگردیتازه‌ترین گزارش بارومتر سازمان جهانی گردشگری ملل‌متحد نشان می‌دهد که تعداد گردشگران ورودی بین ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴ درصد رشد داشته است.

 • لوستر عجیبی که آب باران را در جنگلی در ایتالیا جمع‌ می‌کند

  لوستر عجیبی که آب باران را در جنگلی در ایتالیا جمع‌ می‌کند

  جهانگردیجان گرید هنرمند، با الهام از اَشکال بیولوژیکی اکوسیستم‌های در حال تغییر، آویزه‌های مجسمه‌ای بزرگی را ساخته که تاثیر پذیرفته از تغییرات محیطی هستند. گرید در آخرین کاری که با عنوان مخزن انجام داده است، الگوهای ریزش باران در جنگل را با یک سازه‌ی شبکه‌ای بزرگ به تصویر کشیده که در بین درختان آویزان شده است.

 • تلفن همراه بالاخره در کویر مرنجاب آنتن داد

  تلفن همراه بالاخره در کویر مرنجاب آنتن داد

  ایرانگردیآذری جهرمی وزیر ارتباطات در اینستاگرام نوشت: «مردم کاشان از وزارت ارتباطات خواستند تا با ایجاد پوشش تلفن همراه، ناجی جان گردشگران در کویر مرنجاب باشد. دستور آنها اجرا شد و بالاخره مرنجاب هم تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفت.»

 • ستون کاتسخی، منزوی‌ترین کلیسای جهان با تنهاترین راهب دنیا

  ستون کاتسخی، منزوی‌ترین کلیسای جهان با تنهاترین راهب دنیا

  جهانگردیگرچه شنیدن داستان‌هایی در رابطه با افرادی که به‌تنهایی و دور از اجتماع و در انزوا زندگی می‌کنند مرسوم نیست، اما هر زمان که نمونه‌ای از این داستان‌ها گزارش می‌شوند مردم را هیجان‌زده و مجذوب می‌کنند. چنین مفهومی از زندگی برای اکثریت ما غریبه است. هنگامی‌که خبر راهبه‌ای که به‌تنهایی در بالای یک‌تخته‌سنگ غول‌پیکر در گرجستان زندگی می‌کند در همه‌جا پخش شد این مفهوم از زندگی برای مردم آشناتر شد.

 • گِراش؛ شهری محصور در کوه با آب انبارهای تاریخی

  گِراش؛ شهری محصور در کوه با آب انبارهای تاریخی

  ایرانگردیگراش شهری است در جنوب استان فارس در فصل بهار طبیعتی بکر و چشم اندازی بی‌نظیر دارد که گردشگران را به سوی خود می‌کشاند.

 • سوباتان، ییلاقی بی‌نظیر در استان گیلان

  سوباتان، ییلاقی بی‌نظیر در استان گیلان

  ایرانگردیدر ۲۰ کیلومتری غرب لیسار در نزدیکی تالش در استان گیلان، سرزمینی قرار گرفته است که از شمال به رودخانه لیسار و از شرق با جنگل‌های تالش هم مرز است. این منطقه از جنوب به ییلاق‌های آسبومار جوکندان و از غرب به دریاچه نئور متصل است، سرزمین آب، آبادی، کوه، اسب‌های وحشی و روستایی‌های قدیمی. اینجا سوباتان است جایی که آب و ابر و کوه و زیبایی همه یکجا جمع هستند!

 • انسان‌های مدرنی که هنوز در غارهایی ۹۰۰۰ ساله زندگی می کنند! + تصاویر

  انسان‌های مدرنی که هنوز در غارهایی ۹۰۰۰ ساله زندگی می کنند! + تصاویر

  جهانگردیاز زندگی واقعی مردمان این منطقه که یکی از میراث‌های جهانی است، کارتونی معروف بانام فلینستون ها (عصر حجر) ساخته‌ شده است. ساسی دی ماتارا که در شهر ایتالیایی ماتارا در بائیلیسیتا قرار دارد، متشکل از خانه‌هایی سنگی است که قدمت آن‌ها به دوره‌ی قبل از تاریخ بازمی‌گردد، اما تا به امروز نسل‌های جدید نیز در آن ساکن هستند.

 • بناهای تاریخی که پس از آتش‌سوزی‌های ویرانگر، بازسازی شده‌اند

  جهانگردیکلیسای بزرگ نوتردامِ پاریس، در ۱۵ آوریل ۲۰۱۹، یک آتش سوزیِ فاجعه بار را تجربه کرد. سقف، دچار حریق شد (محققان همچنان در حال جست و جو برای معلوم کردن علت دقیق حادثه هستند) و در عرض چند ساعت، برج اصلی و مرکزی کلیسا، از یک سمت فرو ریخت. در نهایت، بیش از دو سومِ سقف نابود شد، همین چند وقت پیش هم بازار تبریز اسیر حریق شد، بازاری باستانی که ثبت یونسکو شده بود و علاوه بر اهمیت اقتصادی‌اش، از نظر فرهنگی نیز در جایگاه بسیار مهمی قرار داشت.

 • ۵ نکته برای داشتن یک سفر مادر- دختریِ بی دردسر و آرام

  ۵ نکته برای داشتن یک سفر مادر- دختریِ بی دردسر و آرام

  جهانگردیروابط مادر- دختری انواع مختلف و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و سفر رفتنِ مادرها و دخترها، علی‌رغم سن و سالشان، خاطرات و ماجراهای مختلفی ایجاد می‌کند. اما در ابتدای ماجرا که عناصر استرس‌زای سفر بر شما تاثیر می‌گذارد- مثل فکر تاخیرهای پرواز یا جت‌لَگ شدن- ممکن است در طول سفر با کسی که روابط نزدیک یا شاید پیچیده‌ای با او دارید، احساسات، سریع‌تر بر شما غلبه کند.

 • تریپس؛ ابزار جدید گوگل ویژه سفر │ پیشنهاد گوگل تریپس به ایرانی‌ها چیست؟

  تریپس؛ ابزار جدید گوگل ویژه سفر │ پیشنهاد گوگل تریپس به ایرانی‌ها چیست؟

  جهانگردیشرکت گوگل از ترکیب مجموعه‌ خدماتی که تاکنون برای سفر عرضه می‌کرد محصول جدیدی را عرضه کرد که امکان برنامه‌ریزی کل بسته مسافرتی با آن امکان‌پذیر است.

 • اسپی‌مزگت، مسجدی با قدمتی هزار ساله در گیلان

  اسپی‌مزگت، مسجدی با قدمتی هزار ساله در گیلان

  جهانگردیاسپی‌مزگت یکی از قدیمی‌ترین مساجد ایران و قدیمی‌ترین مسجد تاریخی گیلان است که در روستای کیشه خاله و حاشیه شمالی رودخانه دیناچال و در یک و نیم کیلومتری شرق جاده تالش به بندر انزلی قرار گرفته است. در این بخش به معرفی کوتاهی از این نیایشگاه باستانی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

 • شکفتن ۷ میلیون لاله رنگارنگ در بزرگ‌ترین باغ گل هلند

  شکفتن ۷ میلیون لاله رنگارنگ در بزرگ‌ترین باغ گل هلند

  جهانگردی هرساله با آغاز بهار، یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گل درهایش را به روی گردشگران می‌گشاید و میلیون‌ها گردشگر را در زیبایی بی‌نظیر خود غرق می‌کند. پارک کوکنهوف باغی است تماشایی با وسعت بیش از ۳۲ هکتار که در جنوب هلند قرار دارد. هرساله ۷ میلیون پیاز گل‌های هلندی در این باغ با دست و بدون کمک ماشین‌آلات کاشته می‌شوند که پس از شکفتن گل‌ها، این پارک منظره‌ای بدیع به خود می‌گیرد.

 • درون یکی از قدیمی‌ترین شیرینی فروشی‌های دنیا چه می‌گذرد؟ +تصاویر

  درون یکی از قدیمی‌ترین شیرینی فروشی‌های دنیا چه می‌گذرد؟ +تصاویر

  جهانگردیپاریس به‌عنوان پایتخت شیرینی جهان، هیچ کمبودی از نظر فروشگاه‌های شکلات ندارد. برای اینکه فروشگاه‌ها بتوانند سری در سرها درآورند، باید در دریایی از شیرینی ماکارون و مادلین، خود را به‌عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ فروشگاه شیرینی "مادر خانواده" (A la mere de famille) ثابت‌کنند که به‌ صورت مداوم به مدت دو قرن و نیم در این مکان به کار خود ادامه داده است.

 • گران‌ترین پیتزاهای جهان و مواد تشکیل دهنده آنها

  گران‌ترین پیتزاهای جهان و مواد تشکیل دهنده آنها

  جهانگردیوقتی به مواد پیتزا فکر می‌کنید، معمولاً چه چیزهایی به ذهنتان خطور می‌کند؟ گوجه، پنیر موزارلا، شاید هم کمی سوسیس ایتالیایی؟ اما به خاویار، خرچنگ یا قارچ دنبلان هم‌فکر کرده‌اید؟ یا حتی تزیینی از ورقه‌های طلا؟ بیشتر ما فکر می‌کنیم که پیتزا غذای ارزانی است که البته تعجب‌آور هم نیست و معمولا همینطور است.

 • باور کنید یا نه، این آبشار عجیب که سه برابر برج ایفل ارتفاع دارد، واقعی‌ست! +تصاویر

  باور کنید یا نه، این آبشار عجیب که سه برابر برج ایفل ارتفاع دارد، واقعی‌ست! +تصاویر

  جهانگردیانجل، بلندترین آبشار پیوسته و یکپارچه دنیاست. این آبشار، در پارک ملی کانایما واقع شده، که دومین پارک ملی بزرگ ونزوئلاست و آبشار انجل، از یک شکاف در نزدیکی قله کوهی به نام Auyán-tepu  (قله ای که نوک تیز نیست و سطح بالایی آن صاف است) به پایین و به سمت جایی که به دره شیطان معروف است و ۹۷۹ متر ارتفاع دارد، سرازیر می‌شود.

 • مردی که به عمق ۲۱ متری دهانه آتش‌فشان فعال هاوایی سقوط کرد

  مردی که به عمق ۲۱ متری دهانه آتش‌فشان فعال هاوایی سقوط کرد

  جهانگردیوقتی نرده‌های ایمنی در لبه دهانه یک آتش‌ فشان قرار داده می‌شوند، حتماً دلیل محکمی برای این کار وجود دارد. چهارشنبه‌شب، مردی ۲۱ متر به داخل کالدرای (گودال آتش‌ فشان) کوه کیلویای هاوایی - فعال‌ترین آتش‌ فشان این جزیره - سقوط کرد؛ آتش‌ فشانی که در سال ۲۰۱۸ به مدت ۳ ماه متوالی فوران کرده و به‌اندازه ۳۲۰۰۰۰ استخر آب مواد مذاب آزاد کرده بود (طبق گفته مجله ساینس Science). البته جالب‌ترین بخش این حادثه بی‌احتیاطی این مرد نیست، بلکه زنده ماندن اوست.

 • بنو، رویای قشنگی که شما را به کام مرگ می‌کشد! + تصاویر

  بنو، رویای قشنگی که شما را به کام مرگ می‌کشد! + تصاویر

  ایرانگردیدر ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان بستک روستای بسیار زیبایی قرار دارد که در خود بهشتی پنهان کرده است. لمزان از مجموعه‌ی چند ده بزرگ و کوچک و نزدیک به هم دیگر تشکیل شده‌ است. شهر لمزان از توابع بندرلنگه است و یکی از زیباترین روستاهای هرمزگان بشمار می آید. اما چه زیبایی نهانی در آن پنهان شده که ارزش دیدن لمزان را چند برابر می‌کند؟

 • هانگزو، شهر جاذبه‌های چین

  جهانگردیاز محبوب‌ترین دیدنی های هانگزو می‌توان به  معبد لینگین (Lingyin Templ دریاچه غربی» (West Lake)، «منطقه زیارتی فیلای فنگ» (Feilai Feng)، «شهرک سلسله سونگ هانگزو» (Hangzhou Songcheng)، «منطقه تاریخی گوشان» (Gu Shan)، «منطقه پینگ هو چیو یوئی» (Ping Hu Qiu Yue) اشاره کرد.

 • آفریقا سرزمین جاذبه‌های شگفت‌انگیز

  جهانگردیقاره آفریقا هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت دومین قاره بزرگ در جهان به حساب می آید. این قاره شگفت انگیز از طبیعت و جاذبه های بیشماری برخوردار است و مقصد بسیاری از ماجراجویان است. ورود به کشورهای مختلف، و آشنایی با فرهنگ های جدیدی ویژگی های متمایزی است که برای گردشگران جذابیت ایجاد می کند.

 • تندترین‌ فلفل‌های دنیا +تصاویر

  جهانگردیاگر پای فلفل‌های تند را به زندگی‌تان باز کنید، می‌شود گفت که شانس درِ خانه‌تان را زده است. این سوزاننده‌های آتشین، حتما در حافظه چشایی شما جا دارند. اما فلفلی که شما به شکل عادی مصرف می‌کنید، خیلی ملایم‌تر از فلفل‌هایی است که به بالاترین سطح شاخص Scoville می‌رسند. این شاخص چیست؟

 • عجیب‌ترین فستیوال‌های دنیا + تصاویر

  عجیب‌ترین فستیوال‌های دنیا + تصاویر

  جهانگردیبرخی جشنواره‌های سالانه مربوط به مراسم مذهبی یا رویدادهای فرهنگی هستند درحالی‌که برخی دیگر صرفا برای خوش گذرانی و ایجاد تنوع در روال عادی زندگی پدید آمده‌اند. در اینجا در مورد جشن‌هایی صحبت خواهیم کرد که برق از سرتان می‌پراند! پس اگر می‌خواهید با عجیب‌ترین فستیوال‌های جهان آشنا شوید، تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

 • واجارگاه، مزرعه سبز چای در گیلان + تصاویر

  واجارگاه، مزرعه سبز چای در گیلان + تصاویر

  ایرانگردیواجارگاه یکی از شهرهای کوچک استان گیلان است که در منتهی الیه شرق گیلان در بخش کلاچای شهرستان رودسر قرار دارد. این شهر کوچک دارای باغ‌های بسیار چای و مرکبات است. ارتفاعات شهر واجارگاه بخصوص جاده‌ی کوهپایه‌ای مسیر بزکویه (سبزکویه) بسیار زیبا و چشم نواز است و به همین دلیل است که این منطقه، عنوان بهشت ایران را دارد که البته دربهار هم مقصد بسیار مناسبی برای گردش محسوب می‌شود. اما چرا نام این منطقه واجارگاه است؟ همراهمان باشید تا به این موضوع پی ببریم.

 • آغویه، روستای منحصربفرد کلیبر + تصاویر

  آغویه، روستای منحصربفرد کلیبر + تصاویر

  جهانگردیآغویه یکی از روستاهای آذربایجان شرقی است که درشهرستان کلیبر واقع شده‌است. روستای آغویه در مسیر مناطق گردشگری قلعه دره سی، آینالو ومکیدی دره سی قابل دسترسی می باشد و با طبیعت بسیار زیبا و دل انگیز خود هر گردشگری را تسخیر می‌کند. در این بخش، قصد داریم تا باهم سری به این روستای منحصربفرد بزنیم تا در روزهای بهاری پیش رو، مقصد جدیدی را برای ایرانگردی در اختیارتان قرار دهیم، پس تا انتهای مطلب و معرفی کامل این روستا، همراه مان بمانید.

 • بیست جاذبه برتر گردشگری ایران به انتخاب مردم

  بیست جاذبه برتر گردشگری ایران به انتخاب مردم

  ایرانگردیاین جاذبه‌ها، مواردی هستند که بر اساس ۵۰۰۰ نقد و بررسی از سوی کاربران سایت لست سکند از مرداد ۹۷ تا اردیبهشت ماه سال ۹۸ ثبت شده‌اند و بدیهی است که این لیست با گذشت زمان و ثبت نقد و بررسی‌های جدید از سوی شما تغییر خواهد کرد.

 • اگر خارج از کشور دستگیر شوید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  اگر خارج از کشور دستگیر شوید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  جهانگردیBudgie Nine را به خاطر دارید؟ ۹ جوان استرالیایی، که در مسابقات فرمول 1 مالزی، پرچم مالزی را به جای لباس‌هایشان به تن کردند، تا مثلا، برنده شدن دانیل ریکاردو در مسابقات اتوموبیل‌رانی را جشن بگیرند. این ۹ نفر به سلامت و بدون پیگرد قانونی به خانه برگشتند، اما نکته‌ای که در این میان وجود داشت، این بود: چیزی که از نظر این افراد، یک شوخی بامزه و بی خطر تلقی می‌شد، از نظر مقامات و مردم مالزی در آن زمان، به هیچ عنوان خنده‌دار نبود و در لحظه‌ای که این افراد دستگیر و بازداشت می‌شدند، عملا هر ۹ نفرشان، با اتهام بسیار جدی توهینِ عمدی، به قصد نقض صلح و آرامش روبه رو بودند، که طبق قوانین مالزی، مصداق گستاخی و توهین عمومی تلقی می‌شود و محکومیتی دو ساله به همراه دارد.

 • اگر قصد دارید سفر به ارمنستان دارید بخوانید

  اگر قصد دارید سفر به ارمنستان دارید بخوانید

  جهانگردیارمنستان کشوری محصور در میان کوه های قفقاز است که در حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد. بسیاری از مسافران کمتر به ارمنستان به عنوان یک منطقه‌ی درجه یک گردشگری نگاه می‌کنند. اما زمان آن رسیده که به این کشور به عنوان یک مقصد گردشگری، بیشتر توجه کنیم. کلیساهای قدیمی جهان، هتل‌های جدید در مرکز شهر و حتی رستوران‌ها و کافه‌های معروف ارمنی از جمله دلایل اصلی برای سفر به این کشور است.

 • در این جزیره‌ اسرارآمیز، همه بالای ۱۰۰ سال عمر می‌کنند! +تصاویر

  در این جزیره‌ اسرارآمیز، همه بالای ۱۰۰ سال عمر می‌کنند! +تصاویر

  جهانگردیایکاریا چیزی بیش از یک جزیره‌ی خوش‌منظره در یونان است، چون اینجا به عنوان مکانی برای افزایش طول عمر هم به حساب می‌آید. در حقیقت، ساکنان ایکاریا نسبت به مردم کشورهای دیگر از امید به زندگی بیشتری برخوردار هستند. بسیاری از ساکنان ایکاریا نه‌ تنها سن 90 سالگی را رد می‌کنند، بلکه عمرشان به بیشتر از 100 سال هم می‌رسد. از این‌ جهت، با جزیره‌ی اوکیناوا برابری می‌کند، جزیره‌ای که به‌خاطر طول عمر غیرقابل‌ انتظار ساکنینش تحت عنوان "منطقه‌ی آبی" معروف است.