سفر

 • شهرداری مسکو به برف مصنوعی متوسل شد

  شهرداری مسکو به برف مصنوعی متوسل شد

  جهانگردیشهرداری مسکو در خیابان‌های مرکزی برف مصنوعی ریخته تا حال و هوای شهر برای جشن‌ سال نو میلادی زمستانی شود. امسال پایتخت روسیه گرمترین ماه دسامبر خود را از سال ۱۸۸۶ تجربه می‌کند.

 • چگونه سلامتی خود را در سفر حفظ کنیم و بیمار نشویم؟

  چگونه سلامتی خود را در سفر حفظ کنیم و بیمار نشویم؟

  جهانگردیوقتی که زمان زیادی را صرف برنامه ریزی برای سفر می کنید، آخرین اتفاقی که می خواهید برایتان در سفر و یا قبل از آغاز آن بیفتد بیمار شدن است. اما وقتی سفر می کنید بدن در برابر شرایط آب و هوایی و غذا و غیره آسیب‌پذیر تر می‌شود و در این اوقات پیشگیری بهتر از درمان است. در این مقاله به راهکارهایی می پردازیم که بتوان از بیماری در سفر پیشگیری کرد.

 • استانبول؛ مقصدی ترکیبی از تاریخ و طبیعت

  استانبول؛ مقصدی ترکیبی از تاریخ و طبیعت

  جهانگردیتورهای ترکیه عموماً با تمرکز بر موضوعاتی مانند بازدید از سایت‌های باستانی شهرهای مختلف این کشور و تفریحات آبی شهرهایی که در سواحل دریای سیاه، دریای مرمره، دریای اژه و دریای مدیترانه قرار گرفته‌اند برگزار می‌شود.

 • هفت راز پنهان در کوه های بینالود که باید فاش شود! +تصاویر

  هفت راز پنهان در کوه های بینالود که باید فاش شود! +تصاویر

  ایرانگردییکی از شهرهای زیبای ایران را می توان مشهد دانست، شهر مشهد را شهر امام رضا نیز می نامند. در پیشنهاد ایرانگردی امروز می خواهیم سری بزنیم به جاذبه های طبیعی مشهد که در دل کوه‌های خلج جا دارد، این منطقه حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. بعد از طی این مسافت باید ماشین را پارک کنید و باقیمانده مسیر که ۲ کیلومتر است را پیاده طی کنید تا به هفت حوض برسید!

 • مهمترین نکاتی که پیش از سفر باید درباره بیمه مسافرتی بدانیم!

  مهمترین نکاتی که پیش از سفر باید درباره بیمه مسافرتی بدانیم!

  جهانگردیهوس سفر کرده‌اید و به دنبال فراهم آوردن لوازم آن هستید؟! احتمالاً در ذهنتان نیز به این موضوع فکر می‌کنید که اگر در سفر اتفاقی رخ دهد چگونه می‌توانم از خدمات بیمه‌ای استفاده کنم و چه حوادثی می‌تواند تحت پوشش قرار بگیرد. هنگام سفر امکان دارد مشکلی در پرواز رخ دهد، جراحتی اتفاق بیافتد یا بیمار شوید، احتمالاً کمک به جبران هزینه‌های ناشی از این حوادث عادی‌ترین خدمتی است که از بیمه‌گر خود انتظار دارید، پس اگر شما هم اطلاعات کاملی درباره این خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای ندارید، با ما  همراه باشید.

 • بزرگ ترین هرم دنیا در جایی به جز مصر، کشف شد! +تصاویر

  بزرگ ترین هرم دنیا در جایی به جز مصر، کشف شد! +تصاویر

  جهانگردیوقتی صحبت از اهرام می‌شود همه به یاد مصر می‌افتند. اما این هرم‌های سه‌بعدی را تنها نمی‌توان در اهرام فراعنه شاهد بود، بلکه سودان، گواتمالا و عراق نیز دارای چنین اهرامی هستند. درواقع بزرگ‌ترین هرم جهان در مکزیک قرار دارد.

 • جریمه ایرلاین‌ها در صورت بروز تاخیر چقدر است؟

  جریمه ایرلاین‌ها در صورت بروز تاخیر چقدر است؟

  اقتصاد کلانطبق آیین نامه حقوق مسافر در پروازهای داخلی که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تدوین شده است، در صورتی که پروازی بیش از ۴ ساعت تاخیر داشته باشد، ایرلاین ها موظف به پرداخت جریمه از پیش تعیین شده به مسافران هستند.

 • سفارش حرفه‌ای ها به تازه کارها برای کمپینگ چیست؟

  سفارش حرفه‌ای ها به تازه کارها برای کمپینگ چیست؟

  جهانگردیکمپ کردن همیشه راهی مناسب برای دور شدن از شلوغی زندگی و استرس هایش و نزدیک شدن به طبیعت است. اما گاهی اوقات هماهنگ کردن افراد مختلف و تقسیم وظایف بین آن ها در سفر های کمپینگ می تواند به همان اندازه استرس زا باشد. چاره کار؟ تنهایی به کمپینگ رفتن.

 • فنجان‌های خوراکی با طعم وانیل برای مسافران پرواز ایرنیوزیلند

  فنجان‌های خوراکی با طعم وانیل برای مسافران پرواز ایرنیوزیلند

  جهانگردیهواپیمایی ایرنیوزیلند برای کاهش میزان زباله در طول پروازهایش فنجان‌های قهوه خوراکی را آزمایش می‌کند.

 • یادگاری باشکوه در قلب ایران که نام آشنایی دارد! +تصاویر

  یادگاری باشکوه در قلب ایران که نام آشنایی دارد! +تصاویر

  ایرانگردیدر شهر قزوین و در راستای بازار قزوین بنایی به یادگار از قاجار به جای مانده است که دارای ۱۴ هزار مترمربع مساحت، از نظر گستردگی شبستان‌ها و صحن است و شیوه معماری منحصر به فردی دارد. درباره قزوین می توان عنوان کرد که این شهر در زمان حکومت صفوی پایتخت ایران محسوب می‌شده و این دلیل سبب شده است که دارای اماکن و موزه‌های تاریخی بسیاری باشد.

 • آیا واقعا مارها در گذشته روی پاهایشان راه می‌ رفتند؟ +تصاویر

  آیا واقعا مارها در گذشته روی پاهایشان راه می‌ رفتند؟ +تصاویر

  جهانگردیمارها خیلی روابط عمومی خوبی ندارند. خونسرد هستند، ساکت و لغزنده‌اند و برخی از آن‌ها نیش‌های بزرگ یا دندان‌های مرگبار یا هردو را دارند. برخی از مارها آن‌قدر بزرگ‌اند که می‌توانند بدنشان را دور یک حیوان بزرگ مانند بز بپیچند، آن را مچاله کنند و سپس با کندن فک حیوان آن را کاملاً ببلعند. هر وقت هالیوود در قلمروی حیوانات به دنبال یک شخصیت شرور است به خزندگان بزرگ رو می‌آورد. جنبه «حال به هم زن» مارها در فیلم‌هایی که درباره موجودات چندش ساخته می‌شوند واقعاً بی‌نظیر است.

 • این سبک محبوب و معروف آشپزی در آسیا، کشنده است! +تصاویر

  این سبک محبوب و معروف آشپزی در آسیا، کشنده است! +تصاویر

  جهانگردیازبکستان که در مسیر جاده ابریشم سابق قرار دارد، از گذشته‌های دور از مزایای تبادل فرهنگ غذایی و ایده‌های مربوط به آشپزی با کشورهای همسایه بهره‌مند بوده است. این تبادل فرهنگی همان‌طور که در هنر طراحی موزاییک، صنایع‌دستی، کارهای هنری و مخصوصاً غذا نمایان است، سبب شکوفایی کشور شده است.

 • بهترین زمان سفر به سئول پایتخت کره‌ جنوبی‌ چه ماهی است؟

  بهترین زمان سفر به سئول پایتخت کره‌ جنوبی‌ چه ماهی است؟

  جهانگردیسفر به سئول پایتخت کره‌ جنوبی‌، شهری ترکیبی فوق‌العاده از آسمان‌خراش‌های مدرن، خانه‌های چوبی سنتی عجیب و غریب و کوچه‌های سنگی پر زرق و برق است. این شهر فرهنگ کره‌ای را با تمام شکوه خود نشان می‌دهد و تاریخ سنتی را با معماری مدرن ترکیب می‌کند. موزه ملی کره جنوبی‌ یکی از نمونه‌های اصلی است: ساختمانی براق و حاوی برخی از آثار هنری چشمگیر از گذشته کره است. سئول قطعا یک جواهر در تاج کره جنوبی است.

 • در این تونل هشت ضلعی غریب انگار در جهانی موازی به سر میبرید! +تصاویر

  در این تونل هشت ضلعی غریب انگار در جهانی موازی به سر میبرید! +تصاویر

  جهانگردیاین تونل هشت‌ ضلعی ترسناک که بنایی سنگی محسوب می‌شود و در دل کوه قرارگرفته است، به‌عنوان یکی از جاذبه‌های اسرارآمیز ژاپن شناخته می‌شود. این تونل مرموز را با لقب تونل هاککاکو (Hakkaku) می‌شناسند و در کوهی در جزیره کیوشو (Kyushu) قرار گرفته است. با ما همراه باشید تا بیشتر با تونل مرموز هاککاکو آشنا شویم.

 • آبشار ولیلا، انتهای بهشت ایران در مازندران زیبا

  آبشار ولیلا، انتهای بهشت ایران در مازندران زیبا

  ایرانگردیسفر به جنگل های انجیلی برای همه گردشگران دوستدار طبیعت بسیار دلنشین است.

 • عجیب ترین طعم های بستنی در جهان که چشیدنشان جرات می خواهد!

  عجیب ترین طعم های بستنی در جهان که چشیدنشان جرات می خواهد!

  جهانگردیمردم هر فرهنگی دسر و غذاهای موردعلاقه خود را دارند و هرکسی با رفتار غذایی خاصی احساس شادی می‌کند، ولی احتمالاً بستنی از آن دسته چیزهایی است که در تمام جهان از پیر تا جوان مورد توجه قرار می‌گیرد و کمتر کسی هست که به آن علاقه نداشته باشد. انواع طعم‌ها و سبک‌های بستنی در جهان وجود دارد، از جلاتو (Gelato، بستنی ایتالیایی که در فروشگاه‌ها معمولاً به‌صورت اسکوپی فروخته می‌شود) گرفته تا بستنی قیفی و معجون که هرکدام علاقه‌مندان خاص خود را دارند. تنوع زیاد و متقاضیان بالای بستنی باعث شده‌ است تا پیشگامان این صنعت مرزهای طعم بستنی را با استفاده از مواد اولیه نامتعارف جابجا کنند! با ما همراه باشید تا با چند مورد از عجیب ترین مزه های بستنی در جهان آشنا شویم.

 • ۱۲ کاری که نباید در هواپیما انجام داد

  ۱۲ کاری که نباید در هواپیما انجام داد

  جهانگردیخلبان هواپیما فردی است که تصمیم می‌گیرد چه کاری درست است و با چه کاری باید مقابله کرد. آنها مسئولند پرواز را امن و آرام نگه دارند. مواردی که در زیر آورده شده، نکاتی است که انجام آن‌ها به علت‌های امنیتی و یا رعایت حق دیگر مسافران درست نیست و خلبان‌ها موظف هستند در این موارد تذکر دهند و یا اقدام مناسب را انجام دهند.

 • عجیب ترین مومیایی های جهان که در جایی به غیر از مصر کشف شدند! +تصاویر

  عجیب ترین مومیایی های جهان که در جایی به غیر از مصر کشف شدند! +تصاویر

  جهانگردیمومیایی‌ها در سراسر جهان یکی از قدرتمندترین تصاویر موجود از تاریخ باستانی ما هستند. عمل پیچیدن بدن با پارچه که امروزه نیز در برخی سنت‌ها به چشم می‌خورد، به لطف مصریان، حالا بسیار شناخته‌ شده است. اما سایر فرهنگ‌ها نیز در این زمینه آداب‌ و رسوم مخصوص به خود را دارند. در اینجا به برخی از عجیب‌ترین مومیایی‌های اقصی نقاط جهان اشاره می‌کنیم.

 • چگونه با یک کوله‌ پشتی کوچک به همه جای دنیا سفر کنیم؟

  چگونه با یک کوله‌ پشتی کوچک به همه جای دنیا سفر کنیم؟

  جهانگردیاگر تاکنون چمدان سنگینی را در سنگفرش خیابان‌های شهری خارجی با خود حمل کرده باشید و یا ناامیدانه به دنبال تخته‌سنگی برای قراردادن کوله‌پشتی خود گشته باشید، حتماً به‌خوبی می‌دانید جمع‌کردن وسایل برای تعطیلات، کاری است که بسیاری از ما در آن زیاده‌روی می‌کنیم. اگرچه هستند افرادی که ۳ کوله‌پشتی را برای دو شب محیا می‌کنند و یا افراد کهنه‌کاری که یک کوله‌پشتی عظیم برای پیاده‌روی را تنها در ۳۰ دقیقه جمع می‌کنند. ولی بسیاری از ما برخلاف این افراد مدت زیادی را صرف این کار می‌کنیم، حتی ممکن است نیمی از مدت تعطیلات را فقط در خانه و مشغول جمع‌آوری وسایل سفر باشیم. اما با کمی نظم و خلاقیت می‌توانید با یک کوله‌پشتی متوسط به هر جای دنیا سفر کنید. کوله‌پشتی‌هایی که دقیقا شبیه کیفی هستند که فقط کتاب‌هایتان را در آن‌ها می‌گذارید. در اینجا ما روش کار را به شما نشان می‌دهیم، پس همراهمان بمانید.

 • خانه مدرن و عجیبی که درست در وسط بیابان ساخته شده است! +تصاویر

  خانه مدرن و عجیبی که درست در وسط بیابان ساخته شده است! +تصاویر

  جهانگردیمارفا (Marfa) شهری در غرب تگزاس (Texas) است که به دلیل طراحی‌های خاصش معروف است اما با این‌ وجود طراحی مجموعه ویلووی هاوس در این میان چیز دیگری است. مجموعه ویلووی هاوس در ترلینگ (Terlingua) در چند کیلومتری پارک ملی بیگ ‌بِند (Big Bend) قرار گرفته است. این گوشه‌ی دنجِ کویر شامل 12 خانه کوچک است که در زمینی به مساحت بیش از 100 هکتار قرار گرفته‌اند. منظره آن‌ها نیز چشم‌انداز کوه چیسوس و دره سانتا اِلنا است. 

 • تبدیل زندان به بهشت گردشگری در برزیل

  تبدیل زندان به بهشت گردشگری در برزیل

  جهانگردیاین جزیره که زمانی زندانی برای نگهداری از خطرناک ترین زندانیان در برزیل بود، اکنون به بهشتی زمردین با سواحلی بکر و حیات وحشی متنوع تبدیل شده است.

 • آیا می‌ دانستید که کیک پای، تا این اندازه در سراسر دنیا تنوع دارد؟ +تصاویر

  آیا می‌ دانستید که کیک پای، تا این اندازه در سراسر دنیا تنوع دارد؟ +تصاویر

  جهانگردیدر آمریکا پای نوعی دسر محسوب می‌شود. پای را معمولاً در انتهای غذا می‌خورند یا اگر چیزی از آن بماند صبح روز بعد به‌عنوان صبحانه میل می‌کنند. با اینکه در قسمت‌های دیگر دنیا نیز همه پای شیرین را دوست دارند، اما اسنک یا دسر پرشده لذیذتر است.

 • یک وب‎سایت خارجی، زیباترین مسجد ایران را معرفی کرد! +تصاویر

  یک وب‎سایت خارجی، زیباترین مسجد ایران را معرفی کرد! +تصاویر

  ایرانگردیمیان دیوارهای نمای بیرونی سنتی مسجد خیره‌کننده نصیرالملک رازی خوش‌نما نهفته است و گام برداشتن به درون این عبادتگاه مانند قدم زدن در یک زیبابین رنگارنگ است. پرتوی خورشید صبحگاهی هرروز از پنجره‌های رنگی مسجد به درون آن می‌تابد و راهروهایش را به سرزمین عجایب درخشانی از رنگ و نور و الگوهای گوناگون که انگار در کف مسجد می‌رقصند، تبدیل می‌کند.

 • اجساد عجیبی از نوزادانی که با کلاه ایمنی دفن شده بودند کشف شد! +تصاویر

  اجساد عجیبی از نوزادانی که با کلاه ایمنی دفن شده بودند کشف شد! +تصاویر

  جهانگردیباستان شناسان در کشفی عجیب، بقایای نوزادانی را در اکوادور یافته‌اند که جمجمه آن‌ها توسط یک جمجمه دیگر پوشیده شده است و درواقع جمجمه آن‌ها نوعی کلاه‌خود از نوع جمجمه داشته است. دانشمندان سعی کردند بفهمند که چرا آن‌ها برای کودکان خود چنین کاری را انجام می‌داده‌اند. با ما همراه باشید تا با هم کمی بیشتر در مورد این جمجمه‌های عجیبِ تاریخی بدانیم.

 • 5 سفری‌ که سال ۲۰۲۰ مد می‌شوند

  5 سفری‌ که سال ۲۰۲۰ مد می‌شوند

  جهانگردیبا تغییر قرن، نه تنها نسل جدیدی از مسافران به وجود آمده بلکه این مسافران به تغییرات اقلیمی و مسئولیت خود در برابر رد پای کربنی که به جا می‌گذارند آگاهند. همچنین به دلیل برکسیت و عوامل اقتصادی دیگر، مردم دیگر کمتر به سفر به کشورهای گران قیمت و مملو از توریست اروپا فکر می‌کنند و اغلب به فکر مکان‌های بکر و کمتر شناخته شده هستند.

 • قیمت بلیط های سفر به فضا چقدر است؟

  قیمت بلیط های سفر به فضا چقدر است؟

  جهانانسان ها مدت ها است که مرزهای خارج از کره زمین را مقصد نهایی می دانند و در همین راستا همه کشورها در پی تقویت تجهیزات خود برای اکتشاف و استقرار در فضا هستند.

 • داستان ترسناک گریلا، جادوگر مهیب و وحشتناک کریسمس ایسلند!

  داستان ترسناک گریلا، جادوگر مهیب و وحشتناک کریسمس ایسلند!

  جهانگردیواکنش مردم ایسلندی به بابانوئل تنها لرز در استخوان‌هایشان است! گریلا (Grýla)، که از آن به‌عنوان "جادوگر کریسمس" نیز یاد می‌شود، دارای تاریخچه‌ای رنگارنگ و خون‌آلود است. کرامپوس (Krampus) پلید و شرور فصلی، جایگاه خودش را در سینمای وحشت به دست آورده است، اما بعضی‌ها فکر می‌کنند که گریلا نیز به همان اندازه شرور و وحشتناک است. گریلا از قرن سیزدهم میلادی هنگامی‌که داستان‌های ترسناک آزارهای او دهان‌ به‌ دهان برای ترساندن کودکان نافرمان و بی‌ادب چرخید، شناخته شد. نام گریلا به‌عنوان "ورد خوان" ترجمه می‌شود و او را ترسناک‌تر می‌کند.

 • عجیب ترین سنت های جهان؛ از خوردن بستنی یخی خون تا زندگی با مردگان! +تصاویر

  عجیب ترین سنت های جهان؛ از خوردن بستنی یخی خون تا زندگی با مردگان! +تصاویر

  جهانگردییکی از دلایل بسیار خوب سفر، آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است. فرهنگ بسیار مهم است، زیرا عاملی است که ما را به‌ صورت گروه‌های جداگانه به یکدیگر پیوند می‌زند. فرهنگ بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود و شما برای تجربه یک فرهنگ می‌توانید غذای محلی یک منطقه را سفارش دهید، در رویدادی سنتی شرکت کنید، قطعه‌ای ادبی از ادبیات آن منطقه را بخوانید و یا به بازار محلی آنجا بروید. در  اینجا قصد داریم چند مورد از فرهنگ‌های عجیب‌وغریب سراسر جهان را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

 • سازه ای در ایران که در آن همه چیز می لرزد، حتی باورهایتان! +تصاویر

  سازه ای در ایران که در آن همه چیز می لرزد، حتی باورهایتان! +تصاویر

  ایرانگردیدر شش کیلومتری غرب استان اصفهان و در مسیر اصفهان به نجف آباد، سازه ای تاریخی قرار گرفته است که محبوب‌ترین جاذبه اصفهان به شمار می‌آید. این سازه یکی از منحصربه‌فردترین بناهای معماری ایرانی - اسلامی در ایران است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم تا سری به منارجنبان بزنیم، پس همراهمان باشید.

 • در این هتل ها، اقامت در دل طبیعت را تجربه کنید! +تصاویر

  در این هتل ها، اقامت در دل طبیعت را تجربه کنید! +تصاویر

  جهانگردیهمواره نوآوری در صنعت گردشگری توانسته است باعث ایجاد رقابت آسان‌تر برای بخش‌های خدماتی این صنعت پررونق شود. هتل‌ها نیز از جمله بخش‌های خدماتی صنعت گردشگری محسوب می‌شوند که همواره سعی دارند از طریق نوآوری، خود را در محیط رقابتی حفظ کنند و جایگاه خود را ارتقا دهند. در این راستا بعضی از هتل‌های جذاب جهان سعی دارند حس بودن در طبیعت را به مهمانان خود انتقال دهند. این انتقال حس می‌تواند از طریق طراحی دکور و تزئینات، چشم‌انداز طبیعت برای اتاق‌ها، معماری و یا حتی نزدیکی به حیات‌وحش باشد. در اینجا قصد داریم 10 هتل از هتل‌هایی که چنین امکانی را برای مسافران خود مهیّا کرده‌اند به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.