• برترین رستوران دنیا در سال ۲۰۱۸ کجاست؟

  برترین رستوران دنیا در سال ۲۰۱۸ کجاست؟

  جهانگردی یکی از مهم‌ترین رده‌بندی‌ها برای تعیین بهترین رستوران دنیا، جایزه ۵۰ رستوران برتر است که هر ساله توسط شرکت رسانه‌ای «ویلیام رید» برگزار می‌شود. این موسسه رسانه‌ای که از سال ۱۸۶۱ در انگلستان پایه گذاری شده‌ است در حوزه غذا فعالیت دارد و چندین نشریه از جمله مجله رستوران و مجله بین المللی نوشیدنی‌ها (drinks) را منتشر می‌کند. در آخرین رده‌بندی این شرکت در مراسم جایزه ۵۰ رستوران برتر سال ۲۰۱۸ رستوران «اوستریا فرانچسکانا» در ایتالیا رتبه اول را به دست آورد.

 • این منطقه از آسیا، زادگاه گلی افسانه‌ای و نادر است! +تصاویر

  این منطقه از آسیا، زادگاه گلی افسانه‌ای و نادر است! +تصاویر

  جهانگردییکی از نادرترین گونه‌های گل در دنیا به نام نیلاکورینجی (Neelakurinji) در جنوب هند وجود دارد که هر ۱۲ سال یک بار گل‌های آن شکوفه می‌دهند. نیلاکورینجی وقتی گل می‌دهد، کل تپه‌های منطقه کرالا را به رنگ بنفش زیبا و خیره‌کننده‌ای درمی‌آورد. درختچه‌های نیلاکورینجی برای ساکنان این منطقه مثل یک تقویم طبیعی عمل می‌کند. البته در این منطقه گروه‌های مختلفی از گل‌ها رشد می‌کنند که هرکدام چرخه‌های متفاوتی دارند.

 • سریع‌ترین و طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا در اینجا قرار دارد! +تصاویر

  سریع‌ترین و طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا در اینجا قرار دارد! +تصاویر

  جهانگردیزیپ لاین ها در چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. تفریحی مهیج که تنها افرادی تاب انجام آن را دارند که شجاع و اهل ماجراجویی باشند. زیپ لاین از یک کابل از جنس فولاد ضد زنگ تشکیل شده که اغلب آن را به صورت شیب‌دار قرار می‌دهند و شرکت کننده‌ها با کمربندهای مخصوصی به کابل بسته می‌شوند و در نهایت با سرعت، طول طناب را طی می‌کنند.

 • ونیز هلند ؛ مقصد محبوب گردشگران چینی

  ونیز هلند ؛ مقصد محبوب گردشگران چینی

  جهانگردیخیت‌هورن نام شهرستانی در استان اُفِرَیسِل هلند است و به دلیل آنکه هیچ خودرویی اجازه ورود به آن را ندارد به «ونیز هلند» معروف شده است.

 • خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین جاده‌ی دنیا در دل آسیای مرکزی! +تصاویر

  خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین جاده‌ی دنیا در دل آسیای مرکزی! +تصاویر

  جهانگردیبزرگراه پامیر با طولی بیش از 1200 کیلومتر بین قرقیزستان و تاجیکستان کشیده شده است و به عنوان یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا شناخته می‌شود. اما جالب است بدانید که این جاده از دید مسافران و کسانی که به آن سفر کرده‌اند، بیشتر به عنوان جاده‌ای اسطوره‌ای شناخته می‌شود! اما چرا این جاده‌ی عجیب یکی از خطرناک‌ترین‌ها و یکی از عجیب‌ترین جاده‌های جهان است؟ با ما همراه باشید تا با هم، سفری به این جاده‌ی اسطوره‌ای داشته باشیم.

 • این جزیره، بهترین آب و هوای جهان را دارد! +تصاویر

  این جزیره، بهترین آب و هوای جهان را دارد! +تصاویر

  جهانگردیاز سال 2018 که پایتخت مالت به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد، رو به روز رشد و توسعه‌ی این کشور بیشتر شد. مالت دارای جزایر مرموز بی‌شماری است. با ما همراه باشید تا گردشی یک روزه به بکرترین نقطه‌ی مدیترانه داشته باشیم.

 • سفری به خانه مرعشی شوشتر خوزستان

  سفری به خانه مرعشی شوشتر خوزستان

  ایرانگردیشوشتر یکی از شهرهای استان خوزستان است و در قسمت جنوب غربی ایران واقع شده است. این شهر، به شهری باستانی معروف است و تاریخچه‌ی سکونت در آن به بیش از پنج هزار سال قبل بازمی‌گردد، پس عجیب نیست که شوشتر مملو از آثار باستانی عجیب و مخصوص به خودش باشد. یکی از این آثار باستانی، خانه مرعشی شوشتر است. این خانه، از آن دست خانه‌های مجللی بوده که زمانی شکوه و جلال زیادی داشته است. در این مطلب قصد داریم تا سری به خانه مرعشی بزنیم و در معماری زیبای آن غوطه‌ور شویم، پس با ما همراه باشید.

 • ماجرای آبی‌ترین مسجد دنیا در دل شهری چند ملیتی!‎ +‌تصاویر

  ماجرای آبی‌ترین مسجد دنیا در دل شهری چند ملیتی!‎ +‌تصاویر

  جهانگردیمسجد آبی یا مسجد سلطان احمد یکی از مهمترین مراکز تاریخی استانبول و یکی از مهمترین مناظر شهری با شش مناره‌ی باشکوه است. مسجد آبی روزانه از هزاران گردشگر استقبال می‌کند. همچنین از این مسجد، روزانه پنج بار برای نماز از شش مناره‌اش اذان پخش می‌شود که فضای روحانی فوق العاده‌ای ایجاد می‌کند.

 • یکی از زیباترین اعجازهای جهان در دل کویر ایران! +تصاویر

  یکی از زیباترین اعجازهای جهان در دل کویر ایران! +تصاویر

  ایرانگردیزمستان است و در ایرانِ ما حتی در این فصل هم می‌توان جایی را پیدا کرد که آب و هوایی دلچسب و بهاری داشته باشد. این‌بار قرار است باهم به بخشی از طبس سفر کنیم که زیبایی منحصر به فردی دارد. باغ گلشن طبس، براساس مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی دیلی تلگراف، به عنوان یکی از 50 باغ برتر دنیا معرفی شده است.

 • این جزیره‌های رویایی فقط مخصوص مسلمانان هستند! +تصاویر

  این جزیره‌های رویایی فقط مخصوص مسلمانان هستند! +تصاویر

  جهانگردیمدتی است که جزایر بانگکا-بلیتونگ اندونزی، به فهرست مقصدهای گردشگری حلال افزوده شده است. مقصد حلال به این معنی است که نهادهایی برای آموزش و تعیین قوانین مورد تایید اسلام به رستوران‌ها و هتل‌ها در نظر گرفته شده و آنها هم بخشی از خدمات خود را منطبق با نیازهای مسلمانان تغییر می‌دهند و گواهی یا نشان حلال بودن دریافت می‌کنند. جمعیت مسلمانان در دنیا زیاد است اما تعداد مقصدهایی که خودشان را با گردشگری حلال انطباق داده‌اند به نسبت کمتر است.

 • بهترین تورهای اتوبوس‌های گردشگری را بشناسیم

  بهترین تورهای اتوبوس‌های گردشگری را بشناسیم

  جهانگردیمقاصد مهم گردشگری در مسیرهای مهم خود، اتوبوس‌های گردشگری‌ای را که به اتوبوس‎‌های  Hop-on, Hop-off معروف هستند، فعال کرده‌اند به منظور کمک به گشت و گذار مسافران و کاهش هزینه‌های سفر آنها، این تورها یکی از بهترین راه‌ها برای گشت و گذار در شهر مقصد است. زیرا با این تورها شما در هر جاذبه‌ای که بخواهید، می‌توانید از اتوبوس پیاده شده و هر چقدر که دوست داشته باشید، بمانید و بعد با اتوبوس بعدی به جاذبه‌ی بعدی سفر کنید. بلیط این اتوبوس‌ها اصولا 24 ساعته هستند ولی برخی از کشورها بلیط‌های با مدت زمان بیشتر هم دارند. در برخی مقاصد روی این بلیط‌ها تخفیف‌هایی برای رستوران‌ها، کافه‌ها و دیگر مکان‌های تفریحی (که جزو جاذبه‌های اصلی مقصد نیستند) نیز ارائه می‌شود.

 • اگر تنها سفر می‌کنید این برنامه‌ها را از دست ندهید! +تصاویر

  اگر تنها سفر می‌کنید این برنامه‌ها را از دست ندهید! +تصاویر

  جهانگردیزمانی که تنها سفر می‌کنید، تلفن هوشمندتان می‌تواند بهترین دوست شما باشد. البته زمانی تلفن هوشمند می‌تواند به بهترین دوستتان تبدیل شود که اپلیکیشن‌هایی در آن وجود داشته باشد که سفرتان را راحت‌تر کند.

 • این منطقه در آسیا به کشور آبشارها شهرت دارد! +تصاویر

  این منطقه در آسیا به کشور آبشارها شهرت دارد! +تصاویر

  ایرانگردیاز آبشار بان جیوک Ban Gioc گرفته تا پونگور Pongour، ویتنام به نوعی خانه‌ی زیباترین و عجیب‌ترین آبشارهای طبیعی جهان است. هرکدام از این آبشارها، برای هدف گردشگری خاصی مناسب هستند، برخی از آن‌ها جان می‌دهند برای شیرجه زدن و برخی دیگر برای پهن کردن بساط پیک‌نیک در جوارشان مناسب‌تر هستند. در کنار بعضی دیگر از این آبشارها هم می‌توان ساعت‌ها نشست و در آرامشی بی‌نظیر غوطه‌ور شد.

 • شاهکار راه‌سازی دوران صفویه در معرض فراموشی! +تصاویر

  شاهکار راه‌سازی دوران صفویه در معرض فراموشی! +تصاویر

  ایرانگردیجاده‌ی سنگفرش سیاه کوه که در شهرستان گرمسار در میان دشت کویر نمک واقع شده یکی از یادگارهای دوران صفویه است.

 • آخرین یادگار محبوس بودایی‌ها در سرزمین طالبان! +تصاویر

  آخرین یادگار محبوس بودایی‌ها در سرزمین طالبان! +تصاویر

  جهانگردیبه سختی می‌توان باور کرد که افغانستان امروزی، کشوری که به واسطه‌ی جنگ و افراط‌گرایی‌های مذهبی، به سرزمینی چندپاره تبدیل شده است، روزگاری آنچنان در صلح و آرامش به سر می‌برده که حتی مامن بودایی‌ها نیز بوده است. این منطقه‌ی کوهستانی، زائران بی‌شماری را از سراسر آسیای مرکزی و جنوب آسیا به سمت خودش می‌کشاند و در نتیجه، صومعه‌ها، مجسمه‌های عظیم و غارهای زیادی جهت عبادت این گروه و به دست خودشان در این کشور ساخته می‌شد.

 • مدرسه عباسقلی خان، شاهکاری در دل مشهد

  مدرسه عباسقلی خان، شاهکاری در دل مشهد

  ایرانگردیمدرسه عباسقلی خان یکی از مدارس بزرگ مشهد است که در زمان دولت صفویه (دوران حکومت سلطان سلیمان صفوی) ساخته شده است. بانی اصلی این بنا فردی به نام عباسقلی خان شاملو بوده که حاکم هرات بوده است. بر روی کتیبه‌ای که در سردر ورودی مدرسه وجود دارد، نام عباسقلی خان ذکر شده است و تاریخ ساخت بنا را نیز سال ۱۰۷۷ هجری قمری ذکر کرده‌اند.

 • در این شهرها، خون در رگ انسان منجمد می‌شود! +تصاویر

  در این شهرها، خون در رگ انسان منجمد می‌شود! +تصاویر

  جهانگردیاکثریت مردم زمستان را فصلی می‌دانند که فقط باید در آن لباس‌های بیشتری پوشید! اما بد نیست بدانید مکان‌هایی در روی زمین وجود دارند که زمستانشان به هیچ وجه شوخی بردار نیست و حتی با چندین لایه‌ لباس اضافی هم نمی‌توان با آن مواجه شد.

 • وحشتناک‌ترین جاذبه‌های دنیا که طرفداران زیادی دارند! +‌تصاویر

  وحشتناک‌ترین جاذبه‌های دنیا که طرفداران زیادی دارند! +‌تصاویر

  جهانگردیهمه‌ی ما کسانی را می‌شناسیم که گاهی داستان‌های باورنکردنی از مکان‌های عجیب برایمان تعریف می‌کنند. برخی از آن‌ها ادعا دارند که در طول شب، صداهای عجیبی شنیده‌اند و حتا گاهی در مورد ارواح گذشتگانشان با ما صحبت می‌کنند که در بعضی روزها به آنها زل زده‌اند. باور کردن این ادعاها خیلی سخت است اما به این فکر کنید که اگر در مورد مکانی داستان‌های عجیبی تعریف شود، باز هم باور کردن این حرف‌ها برایتان سخت است؟ چه به داستان‌های ماورالطبیعه اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید، یک سری مناطق متروکه وجود دارند که داستان‌های ترسناکی در مورد آنها گفته می‌شود. برخی از این داستان‌ها در مورد ارواحی است که سال‌ها سرگردان هستند و حتی شکنجه شده‌اند. با ما همراه باشید تا برخی از این مکان‌ها ترسناک را به همراه داستان‌هایشان برایتان تعریف کنیم.

 • سفری به تپه‌های کولغان قشم

  سفری به تپه‌های کولغان قشم

  ایرانگردیتپه‌های کولغان قشم که بر بالای دره‌ای به نام کولغان واقع شده‌اند، یکی از چشم‌اندازهای بسیار زیبای این جزیره‌ی جنوبی ایران را پدید آورده‌اند. البته این جاذبه در میان جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی بیشمار قشم، گم شده است و متاسفانه کمتر به آن توجه شده است. اما این تپه‌ها چه ویژگی خاصی دارند که آن‌ها را از سایر تپه‌های مشابه، متمایز می‌کند؟ با ما همراه باشید تا معرفی کوتاهی از این جاذبه‌ی طبیعی جزیره‌ی قشم داشته باشیم و رازی را که در پس آن نهفته است، کشف کنیم.

 • قهوه ذغالی در خیابان‌های خوزستان

  قهوه ذغالی در خیابان‌های خوزستان

  ایرانگردیقهوه ذغالی یکی از نوشیدنی‌هایی است که می‌توانید در خیابان‌های خوزستان بنوشید؛ البته بهتر است قبل از آن، آداب خاصش را نیز بدانید.

 • بزرگ‌ترین و زیباترین خانه‌ خشتی جهان در قلب ایران! + تصاویر

  بزرگ‌ترین و زیباترین خانه‌ خشتی جهان در قلب ایران! + تصاویر

  ایرانگردیدر فاصله‌ی 6 کیلومتری شهر رفسنجان از توابع استان کرمان، خانه‌ای خشتی قرار گرفته که نه تنها یکی از بزرگترین خانه‌های خشتی جهان به شمار می‌رود، بلکه یکی از زیباترین آن‌ها نیز هست. خانه حاج آقا علی، معروف به زعیم الله رفسنجانی، با زیربنایی بالغ بر 7000 متر مربع و مساحتی برابر با 12000 متر مربع، دارای 86 اتاق بوده که در چهار بخش اصلی ساختمان، یعنی حوضخانه، شاه‌نشین، پاییزی و زمستانی احداث شده‌اند.

 • تنها چند خانواده در این روستای زیرزمینی عجیب دوام آورده‌اند! + تصاویر
 • پلوودیو، پایتخت فرهنگ اروپا در بلغارستان

  پلوودیو، پایتخت فرهنگ اروپا در بلغارستان

  جهانگردیبا پایان هرسال القاب شهرها مورد بررسی قرار می‌گیرند و دوباره بازنگری می‌شود. امسال نیز با پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، لقب برخی از شهرهای دنیا تغییر کرد که یکی از مهمترین آنها شهر پلوودیو Plovdiv بود. این شهر بسیار قدیمی است و قدمت آن را ۶۰۰۰ سال می‌دانند. پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان است و در سال ۲۰۱۹ میلادی توانست عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را از آنِ خود کند.

 • اگر تنها سفر می‌کنید، به این مقاصد بروید! + تصاویر

  اگر تنها سفر می‌کنید، به این مقاصد بروید! + تصاویر

  جهانگردیبا دیدن حیات وحش کشورهای مختلف، روستاها و حتی فیلم های مستندی که برای ماجراجویی ساخته می شوند، اشتیاق برای سفر می تواند چندین برابر شود. در اینجا سعی شده با به تصویر کشیدن بخش کوچکی از زیبایی‌های دنیا، شما را به سفر ترغیب کنیم. این مقاصد از طرف سایت گردشگری boredarticles به عنوان برترین مقاصد برای تنها سفر کردن انتخاب شده‌اند. انتخاب این مقاصد براساس هزینه‌ی سفر، امنیت، دسترسی و فرهنگ جامعه‌ی میزبان بوده است. با ما همراه باشید.

 • عجایب تازه‌ چینی‌ها: هیجان گردشگری در ارتفاع! +تصاویر

  عجایب تازه‌ چینی‌ها: هیجان گردشگری در ارتفاع! +تصاویر

  جهانگردیچند سال است که سرمایه‌گذارها و شرکت‌های چینی شروع به توسعه‌ی جاذبه‌های گردشگری با سبک جدید کرده‌اند که همگی در یک ویژگی مشترک هستند: همه‌ی آن‌ها در نقاطی مرتفع ساخته شده‌اند و حس هیجان و ترس را القا می‌کنند. پل‌های مرتفع با کف شیشه‌ای، پیاده‌راه‌های باریک چسبیده به صخره‌های مرتفع، ایوان‌های مرتفع شیشه‌ای و هر پلتفرم دیگری مثل تاب یا سکو که بالای برج‌های مرتفع ساخته شده‌اند از این دست جاذبه‌های گردشگری هستند.

 • اینجا پررمز و رازترین منطقه در مرکز ایران است! +تصاویر

  اینجا پررمز و رازترین منطقه در مرکز ایران است! +تصاویر

  ایرانگردی کویر ابوزیدآباد در فاصله‌ی 38 کیلومتری جنوب شرق کاشان و در میان سکوت دشت کویر، جا خوش کرده است و هر سال بر تعداد شیفتگان خود می‌افزاید. بازدیدکنندگان کویر ابوزید آباد، هر ساله شوق تجدید سفر به این منطقه‌ی پر رمز و راز را دارند، اما دلیل این همه شوق چیست؟ با ما همراه باشید تا در کنار هم، گشتی در کویر ابوزید آباد بزنیم.

 • عجیب‌ترین و زیباترین کلیساهای تمام‌چوبی جهان +تصاویر

  عجیب‌ترین و زیباترین کلیساهای تمام‌چوبی جهان +تصاویر

  جهانگردیهمه‌ی کلیساهای زیبای دنیا مثل نوتردام یا وستمینستر با سنگ و خاک ساخته نشده‌اند، کلیساهای چوبی کوچک و بزرگ زیادی در دنیا وجود دارد که در نگاه اول شاید ساده فرض شوند، اما بعضی از این کلیساهای کمتر شناخته شده از شاهکارهای طراحی محسوب می‌شوند. یک ویژگی جالب بعضی کلیساهای چوبی در استفاده نکردن از میخ در ساخت آن‌ها است. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به ۹ کلیسای چوبی زیبا در دنیا.

 • مهمانان این هتل سوار اسب عربی می‌شوند

  مهمانان این هتل سوار اسب عربی می‌شوند

  جهانگردیسِلمان هتل پنج‌ستاره مجللی در شهر مراکش در کشور مراکش است که با 60 اتاق، سوارکاری با اسب عربی را هم به مهمانان عرضه می‌کند.

 • یادگار معماری عجیب دوران قاجار در کرج امروزی + تصاویر

  یادگار معماری عجیب دوران قاجار در کرج امروزی + تصاویر

  ایرانگردیدر میان محله قدیمی مصباح در کرج، ساختمان تاریخی حمامی را خواهید دیدید که با نام همین محله مشهور است. این حمام از اواسط دوره قاجار باقی مانده است و معماری عجیب و خیره‌کننده‌ای در نوع خود دارد.

 • بزرگ‌ترین فستیوال برف و یخ ۲۰۱۹ در چین

  بزرگ‌ترین فستیوال برف و یخ ۲۰۱۹ در چین

  جهانگردیهر ساله در استان هیلونگجیانگ در شمال شرق چین و در شهر هاربین، فستیوال بین‌المللی مجسمه‌های یخی و برفی برگزار می‌شود که در آن، مجسمه‌های عظیم برفی و یخی ساخته می‌شود (این مجسمه‌ها بیش از یک میلیون گردشگر را جذب می‌کند). در شب، مجسمه‌ها با چراغ های رنگی تزیین می‌شوند و بازدید کنندگان می‌توانند از برخی سازه‌ها بالا بروند و حتی روی آن‌ها بازی کنند. امسال سی و پنجمین فستیوال سالانه‌ در تاریخ ۵ ژانویه افتتاح شد و تا پایان فوریه سال جاری هم ادامه دارد. باهم گزارش تصویری این فستیوال را از مراحل اولیه تا آنچه به امروز در آن می‌گذرد را می‌بینیم، پس با ما همراه باشید.