• گران‌ترین و زیباترین سالن‌های استراحت فرودگاه در جهان

  گران‌ترین و زیباترین سالن‌های استراحت فرودگاه در جهان

  جهانگردیتمامی فرودگاه‌ها دارای سالن‌هایی برای استراحت مسافران هستند. در این سالن‌ها امکاناتی فراهم می‌شود که مسافران در صورت نیاز و تمایل بتوانند از آنها استفاده کرده و کمی استراحت کنند. از معمول‌ترین خدمات این مکان‌ها می‌توان به رستوران، خدمات اسپا و سیگار فروشی اشاره کرد؛ البته در سال‌های اخیر وای‌فای و خدمات اینترنتی نیز از پرطرفدارترین امکاناتی هستند که فرودگاه‌ها در اختیار مراجعانشان قرار می‌دهند. حالا شاهدیم که مسئولان برخی از فرودگاه‌ها در جهان پا را از این چند امکانات پیش و پا افتاده فراتر گذاشته‌اند و سالن‌های انتظارشان را به مکانی لوکس و جذاب تبدیل نموده‌اند، در این مطلب برخی از این نوع فرودگاه‌ها را معرفی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

 • اژدهای واقعی در این جزیره ایران است نه در سریال تاج و تخت

  اژدهای واقعی در این جزیره ایران است نه در سریال تاج و تخت

  ایرانگردیدر جزیره هرمز اژدهایی است که مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد و گردشگرانی که ذهن خلاقی دارند به سرعت منظره این فرسایش‌ها را شبیه اشکال مختلف می‌بینند.

 • قلعه‌ کاظم داشی، پناهگاه امن ارومیه

  قلعه‌ کاظم داشی، پناهگاه امن ارومیه

  ایرانگردیاثر باستانی قالا داشی یا قلعه‌ی کاظم داشی در روستای گورچین قلعه در ۷۰ کیلومتری ارومیه واقع شده است که در زمان‌های مختلف از جمله جنگ جهانی اول، پناهگاه اهالی هفت روستای اطراف بوده ‌است و نام آن به یاد «کاظم خان»، فرمانده‌ی افراد محافظ روستا که خود اهل قوشچی بوده، نامگذاری شده ‌است. نام کاظم داشی در اصل، قالا داشی می‌باشد و در قدیم به قیرخلار (۴۰ نفر) نیز معروف بوده ‌است. بخش قلعه بر فراز کوه مخروطی شکل ناقصی استوار است که در ۲ کیلومتری سمت جنوب غربی و نزدیک ساحل دریاچه‌ی ارومیه، مشرف به جلگه‌ای خرم و سبز، واقع شده است.

 • دوستداران طبیعت چطور در بیابان اقامت می‌کنند؟

  دوستداران طبیعت چطور در بیابان اقامت می‌کنند؟

  جهانگردیاین روزها طرفداران طبیعت‌ گردی زیاد شده‌اند. برای آزمایش این موضوع، همین حالا می‌توانید نظر برخی از اطرافیان خود را درباره‌ی گردش در طبیعت بپرسید و مشاهده خواهید کرد که اغلب افراد از گردش در طبیعت لذت می‌برند. شاید تا درباره‌ی طبیعت صحبت به میان می‌آید، ذهنتان به سمت کوه یا جنگلی پوشیده از درختان سرسبز برود اما باید بدانید که بیابان‌ها هم بخش زیبایی از طبیعت پیرامون ما هستند و طرفداران زیادی هم دارند.

 • آداب نشستن دور کرسی در شب یلدا

  آداب نشستن دور کرسی در شب یلدا

  ایرانگردیبوی شیرینی خانگی تازه پخته شده برای شب یلدا که در تمام اتاق پیچیده و وسوسه ماندن زیر پتو در اتاق گرم یا برف بازی ... زمستان اینگونه شروع می‌شد با انتظار برای رسیدن میهمانی شب چله ... همه این آداب و رسوم زیبای شب یلدا یک نماد جالب داشت. «کرسی» که همه را دور خود جمع می‌کرد و ...

 • ثبت بزرگ‌ترین کیک کریسمس جهان در گینس

  ثبت بزرگ‌ترین کیک کریسمس جهان در گینس

  جهانگردیبزرگ‌ترین کیک کریسمس جهان با وزن 332.2 کیلوگرم به دست مدیر مرکز آکادمی شکلات میلان پخته شد.

 • چه خوردنی‌هایی هنگام سفر همراهمان باشد؟

  چه خوردنی‌هایی هنگام سفر همراهمان باشد؟

  جهانگردییکی از حقایقی که درباره‌ی سفر وجود دارد این است که نمی‌توان همواره در طی آن غذاهای سالم مصرف کرد؛ این موضوع را وقتی بهتر متوجه خواهید شد که نگاهی به منوی رستوران‌های فرودگاه‌ها بیندازید. اگر شما هم دوست دارید در برابر وسوسه‌های خوراکی‌های ناسالم مقاومت کنید و سفر را بهانه‌ای برای پرخوری نمی‌دانید، ما امروز به شما چند خوراکی را معرفی می‌کنیم که همراه داشتن آنها در سفر می‌تواند رنگ تازه‌ای به سفرهایتان داده و شما را از پر خوری مصون بدارد. بسیاری از ما پیش از سفر، مدتی را هم به جمع‌آوری خوراکی‌های مورد نظر سپری می‌کنیم، شما هم اگر بخواهید می‌توانید کمی بیشتر به ارزش غذاها و تنقلات فکر کرده و خوراکی‌های جذابی را برای سفرتان انتخاب کنید.

 • قهوه‌خانه‌ قاجار، یادگار قدیمی نصف جهان

  قهوه‌خانه‌ قاجار، یادگار قدیمی نصف جهان

  ایرانگردیهمیشه اصفهان با پیشینه و تاریخی که دارد، زبانزد همه‌ جهانیان بوده است. از سی و سه پل گرفته تا پل خواجو، میدان نقش جهان و بسیاری از جاذبه‌هایی که هر کدام به تنهایی، داستانی برای حکایت دارند. این بار نیز برای تعریف کردن داستان و روایت دیگری از اصفهان، راهی بازار آهنگرها شدیم. در این مطلب قصد داریم تا داستان موزه‌ای را در دل این بازار برایتان روایت کنیم که برایتان خالی از لطف نخواهد بود.

 • رسم‌های عجیب و جالب عید تت در ویتنام

  رسم‌های عجیب و جالب عید تت در ویتنام

  جهانگردیآنهایی که جنگ ویتنام را به خاطر دارند یا در تاریخ درباره‌ آن خوانده‌اند، حتماً نام حمله‌ تت را شنیده‌اند که تاثیر زیادی در سرنوشت جنگ ویتنام داشت. اما تت چیست و چه نقشی در فرهنگ مردم ویتنام دارد؟ در واقع تت همان جشن سال نوی ویتنامی است که از سال نوی چینی مشتق شده است. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به رسم‌ها و جشن‌های جالب عید تت در ویتنام، پس با ما همراه باشید.

 • زندگی عجیب زن ۷۰ ساله‌ای که تنها ساکن یک روستای مرزی است

  زندگی عجیب زن ۷۰ ساله‌ای که تنها ساکن یک روستای مرزی است

  جهانگردییک عکاس روس به‌بهانه کریسمس و سال نو زندگی مادربزرگی روس را که تنها ساکن روستای دورافتاده‌اش در مرز با استونی است در قاب دوربین‌اش جاودانه کرده است.

 • مهمانداران هواپیما برای چه سختی‌هایی آماده هستند؟

  مهمانداران هواپیما برای چه سختی‌هایی آماده هستند؟

  جهانگردیمهمانداری هواپیما در ظاهر شغلی پرهیجان و جالب است، اما اگر فرصت چند روز کار مهمانداری هواپیما را داشتید، متوجه می‌شدید چه شغل طاقت‌فرسایی است. مهمانداران در پرواز چندساعته مراقب مسافران هستند، به آنها غذا و نوشیدنی می‌دهند و راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌کنند. در این مطلب به ابعاد دیگری از شغل خدمه‌ی پرواز نگاه می‌کنیم. در واقع، آموزش‌هایی که مهمانداران می‌گذرانند فراتر از سرو غذا و چک کردن کارت پرواز است چون باید برای هر موقعیت و شرایطی آماده باشند.

 • ماجراهای عجیب معروف‌ترین بناهای ناتمام دنیا!

  ماجراهای عجیب معروف‌ترین بناهای ناتمام دنیا!

  جهانگردیامروزه کمپانی‌های بزرگ ساختمان‌سازی وقتی قرار است یک پروژه‌ی شاخص را به سرانجام برسانند چند سال زمان نیاز دارند؛ در نظر داشته باشید که امروزه فناوری‌های موجود کارها را بسیار آسانتر و سریع‌تر کرده‌اند.

 • چرا ایسلندی‌ها یخ وارد می‌کنند؟

  چرا ایسلندی‌ها یخ وارد می‌کنند؟

  جهانگردینام ایسلند غلط انداز است و اغلب تصور می‌کنیم سراسر آن از برف و یخ تشکیل شده اما در واقع، ایسلند به طرز چشمگیر و حیرت آوری سرسبز است، به ویژه در تابستان. جالب است بدانید که تنها حدود ده درصد از ایسلند با برف و یخ دائمی پوشانده شده است. این امر عمدتاً به دلیل گرمای اقیانوس اطلس می‌باشد که آب و هوای جزیره را گرم و سواحل آن را در زمستان عاری از یخ نگه می‌دارد، هرچند که به قطب شمال نزدیک است.

 • جزایر ناز قشم، اعجاز قدم برداشتن روی دریا

  جزایر ناز قشم، اعجاز قدم برداشتن روی دریا

  ایرانگردیراه رفتن روی آب، بیشتر شبیه به رویاست تا واقعیت، اما این رویا در بخشی از جنوب کشور عزیزمان به حقیقت بدل شده است. جزایر ناز قشم این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا روی دریا پیاده‌روی کنید. اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ با ما همراه باشید تا پرده از راز این جزایر ناز برداریم!

 • زاویه‌ای خاص از گنبد شیخ‌لطف‌الله

  زاویه‌ای خاص از گنبد شیخ‌لطف‌الله

  ایرانگردیزوایایی معماری بی‌نظیر مسجد شیخ لطف‌الله، عکاسان بسیاری را مشغول خود می‌کند.

 • بهترین بوتیک هتل دنیا در دل آسیای شرقی

  بهترین بوتیک هتل دنیا در دل آسیای شرقی

  جهانگردیپیش‌تر در مطلب کاملی بوتیک هتل را معرفی کرده‌ایم. تفاوت بوتیک هتل با هتل‌های معمول در ابعاد، شکل ظاهری مثل دکوراسیون و همینطور در سطح و کیفیت خدمات بهتر است. البته نمی‌توان گفت همه‌ی بوتیک هتل‌ها بهتر از هتل‌های چند ستاره هستند اما به طور حتم می‌توان چندین بوتیک هتل درجه یک را پیدا کرد که اقامت در آنها رویای هر گردشگری است. اگر می‌خواهید در بهترین بوتیک هتل دنیا اقامت کنید پس باید به بالی اندونزی سفر کنید.

 • مشهور شدن غاری که نوجوانان تایلندی در آن گیر افتاده بودند

  مشهور شدن غاری که نوجوانان تایلندی در آن گیر افتاده بودند

  جهانگردیماه ژوئن سال ۲۰۱۸ بود که حبس شدن ۱۲ نفر از اعضای تیم فوتبال نوجوانان تایلند به همراه مربی تیم در غاری به نام تام لوآنگ در تایلند خبرساز شد.

 • خوراک‌های خوشمزه روسی با کدو حلوایی در پاییز

  خوراک‌های خوشمزه روسی با کدو حلوایی در پاییز

  جهانگردیکدو حلوایی یا کدو تنبل در تهیه‌ چندین نوع خوراکی کاربرد دارد. در آن سوی دنیا وقتی جشن هالوین می‌رسد همین کدو حلوایی کنده‌کاری شده برای تزئین استفاده می‌شود و در روسیه کدو حلوایی در تهیه چندین نوع خوراکی و میان‌وعده استفاده می‌شود که برخی از این خوراک‌ها در سایر کشورها و حتی در مناطقی از کشور خودمان هم طرفدار دارند. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به ۸ خوراکی تهیه شده با کدو تنبل که در روسیه تهیه می‌شوند.

 • راز رباط شاه عباسی در پای کوه‌های ایران چیست؟

  راز رباط شاه عباسی در پای کوه‌های ایران چیست؟

  ایرانگردیروستای کنگ که در ۲۸ کیلومتری غرب مشهد واقع شده، یکی از روستاهای زیبا و ییلاقی اطراف شاندیز با آب و هوای معتدل و کوهستانی است که به شکل پلکانی در دامنه‌ی کوه بینالود قرار گرفته است. قدمت این روستا به پیش از اسلام باز می‌گردد و گورستان قدیمی، مسجد، تکیه و رباط شاه عباسی از تاریخ کهن آن حکایت دارد. این روستا یکی از سکونتگاه‌هایی است که با الهام گرفتن از طبیعت و با تسلیم و گاه ستیز با آن، طی قرن‌ها و برای رفع نیاز مردمان ایجاد شده است.

 • خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین تورهای گردشگری دنیا

  خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین تورهای گردشگری دنیا

  ایرانگردیهرساله هزاران نفر در دنیا برای شرکت در تورهای خطرناک و پر هیجانی که معلوم نیست چه چیزی در انتظارشان است ثبت‌نام می‌کنند. تصوری که گردشگران معمول از تورهای دارای راهنما دارند، چیزی شبیه ایستادن در کنار جاذبه‌های تاریخی و گوش دادن به توضیحات راهنما است و کمتر کسی موقعیتی که جان انسان را به خطر می‌اندازد را تصور می‌کند. خطرناک‌ترین تورهای گردشگری دنیا با این که ریسک بالایی دارند اما با تلاش افرادی که تورها را مدیریت می‌کنند، محیطی امن و در عین حال پر هیجانی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند اما حوادثی هم در آنها رخ می‌دهد که قابل پیش‌بینی نیست.

 • از این کانال عجیب تنها یک کشتی می‌تواند عبور کند! +تصاویر

  از این کانال عجیب تنها یک کشتی می‌تواند عبور کند! +تصاویر

  جهانگردیکانال‌های بزرگی در دنیا مثل کانال پاناما و کانال سوئز شهرت جهانی دارند چون اقیانوس‌ها را به هم متصل کرده و سفر طولانی کشتی‌های تجاری یا مسافربری را بسیار کوتاه‌تر می‌کنند. کانال‌های کوچکتری هم در دنیا هستند که شاید اهمیت‌شان به اندازه‌ی این دو کانال مشهور نباشد اما از نظر مهندسی ساخت، کم‌تر از آنها نیستند. کانال کورنیس یونان که جزو کانال‌های کوچک محسوب می‌شود، هم جلوه‌ی خاصی دارد هم این که ماجرای ساخت آن جالب است. کانال کورنیس کانالی است به طول ۶.۴ کیلومتر و عرض ۲۱.۴ متر که خلیج سارونیک در دریای اژه را به خلیج کورنیس در دریای یونان متصل می کند. شاید تصاویر عبور کشتی‌های بزرگ را از این کانال تنگ دیده باشید اما اطلاعاتی درباره این کانال نداشتید، پس در ادامه با تاریخ و جزئیات جالب این کانال آشنا خواهید شد.

 • عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین دریاچه‌ٔ نمک جهان، در مرکز ایران

  عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین دریاچه‌ٔ نمک جهان، در مرکز ایران

  ایرانگردیدر استان اصفهان، درست در 40 کیلومتری شرق مرکز شهرستان خور و بیابانک و در محور ارتباطی طریق‌الرضا، جاذبه‌ای چشم‌نواز و عجیب وجود دارد که یکی از کم‌نظیرترین‌ها در نوع خودش محسوب می‌شود. دریاچه نمک خور با 2000 کیلومتر مربع وسعت و با ارتفاع 707 متر از سطح دریا، به عنوان وسیع‌ترین و کم‌ارتفاع‌ترین نقطه در فلات ایران شناخته می‌شود.

 • زیبایی عجیب محل تلاقی آسمان و زمین در دشت مرکزی ایران!

  زیبایی عجیب محل تلاقی آسمان و زمین در دشت مرکزی ایران!

  ایرانگردییکی از مناطق زیبایی که در ایران زمین، در کنار جنگل‌ها و کوه‌ها، همیشه چشم جهانیان را به خود خیره کرده است، کویرهای زیبایی است که در بخش‌های خاصی از کشورمان قرار گرفته‌اند. یکی از بهترین فصل‌ها برای کویرنوردی، اواخر پاییز و اوایل زمستان است، چون از گرمای سوزان کویر کاسته شده و آن را به بهترین مقصد برای گردشگرانی تبدیل می‌کند که دوست دارند هیجان، زیبایی و سکوت را در کنار هم تجربه کنند. پس اگر قصد دارید در روزهای پیش رو کویرنوردی کنید، همراه ما باشید، چون در استان اصفهان برایتان پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

 • وضعیت بسیار خوب هتل‌های بی‌ستاره در ایران

  وضعیت بسیار خوب هتل‌های بی‌ستاره در ایران

  ایرانگردیچند وقتی‌ است که بومگردی در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده و به نوعی می‌توان گفت که این روزها بومگردی شکل نوینی از صنعت گردشگری است که در ایران رو به رونق یافتن است. بومگردی یعنی گردشگران به جای سفر به شهرهای شلوغ و اقامت در هتل‌های مدرن و چند ستاره به دامان روستاها می‌روند و در خانه‌های روستایی به دور از ازدحام شهرها، شب را به صبح می‌رسانند.

 • راهنمای تفریحات زمستانی در استانبول

  راهنمای تفریحات زمستانی در استانبول

  جهانگردیآنهایی که در سفر و گردش با تجربه‌تر هستند، می‌گویند باید به همان جاهایی رفت که مردم بومی می‌روند و بهترین زمان هم وقتی است که از هجوم توریست‌ها کاسته شده باشد. اگر قصد مسافرت به استانبول را دارید، پاییز و زمستان فرصت مناسبی است چون جاذبه‌های گردشگری به نسبت خلوت‌ترند و می‌توان با حوصله از گذر دقایق لذت برد. استانبول با وجود این که هوای سردی در زمستان دارد، اما هیچ وقت به خواب زمستانی نمی‌رود.

 • آلاشت مازندران عنوان شهر ملی جاجیم را گرفت

  آلاشت مازندران عنوان شهر ملی جاجیم را گرفت

  ایرانگردیشورای انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی کشور، شهر آلاشت واقع در مازندران را به عنوان شهر ملی جاجیم انتخاب کرد.

 • بازسازی دنیای عجیب هری پاتر در فرودگاه چانگی سنگاپور

  بازسازی دنیای عجیب هری پاتر در فرودگاه چانگی سنگاپور

  جهانگردیاگر می‌خواهید پا به دنیای هری‌پاتر بگذارید نیازی نیست به دنبال سکوی ۹ و سه چهارم بگردید یا بلیط سفر با قطار هاگوارتز اکسپرس را بخرید، چون فرودگاه چانگی سنگاپور دنیای هری‌پاتر را بازسازی کرده است. فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از بهترین فرودگاه‌های دنیا است که بیشتر به دلیل استفاده از فناوری‌های پیشرفته و فضای داخلی با دکوراسیون لوکس شهرت دارد. حالا دنیای عجایب زمستانی هری‌پاتر هم به این فرودگاه اضافه شده تا مسافران تمایل بیشتری برای انتخاب این فرودگاه برای سفر داشته باشند.

 • سرگذشت شگفت‌انگیز مردی که ۲۷ سال در فرودگاه آتاتورک زندگی کرد

  سرگذشت شگفت‌انگیز مردی که ۲۷ سال در فرودگاه آتاتورک زندگی کرد

  جهانگردیشکی نیست که بسیاری از کارمندان و مسافران با تعطیل‌ شدن فرودگاه بین‌المللی آتاتورک دچار حس نوستالژی خواهند شد اما برای یک مرد، انتقال پروازهای استانبول به فرودگاه جدید این شهر موضوعی نگران‌کننده است زیرا این مرد، مرکز جهانی هوانوردی تجاری استانبول را از ۲۷ سال قبل به‌ عنوان خانه‌اش برگزیده است.

 • عکس‌های دختر روس از جاذبه‌های تاریخ ایران

  عکس‌های دختر روس از جاذبه‌های تاریخ ایران

  ایرانگردییک عکاس روس ساکن آمریکا سال گذشته به ایران سفر کرده و عکس‌های بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی ایران منتشر کرده است.

 • ۱۰ دی؛ آخرین پرواز از فرودگاه آتاتورک ترکیه | مسافران ایرانی‌ دقت کنند

  ۱۰ دی؛ آخرین پرواز از فرودگاه آتاتورک ترکیه | مسافران ایرانی‌ دقت کنند

  جهانگردیعملیات بازکردن و انتقال تجهیزات از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول در دو روز ۳۰ و ۳۱ دسامبر انجام خواهد شد.