• دیوار سرخ، دیوار تاریخی مشهور گرگان

  دیوار سرخ، دیوار تاریخی مشهور گرگان

  ایرانگردیهمیشه از اینکه کشورمان، ایران، پیشینه‌ی قوی تاریخی دارد بسیار سخن گفته شده و در تمام مناطق کشور نیز شواهدی دال بر این موضوع کشف و آشکار شده است تا بر این موضوع صحه بگذارد. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که در شمال ایران در استان گلستان و شهر گرگان جاذبه‌ای وجود دارد که متحیرتان می کند! دیواری هم سن دیوار چین و دومین دیوار دفاعی جهان!

 • عقابکوه، عظمت با شکوه تفت

  عقابکوه، عظمت با شکوه تفت

  ایرانگردیدر مسیر یزد به شیراز شما با پدیده‌ای روبه‌رو خواهید شد که مطمئنا نامی از آن نشنیده‌اید و یا از وجود آن در کشورمان بی اطلاع هستید. این جاذبه‌ی طبیعی کوهی است که به طرز عجیب و زیبایی، شبیه به عقاب عظیم الجثه‌ای است که در دشتی بزرگ نشسته است. قله‌ی زیبای عقاب کوه در ارتفاع حدود ۱۴۰ متری از سطح روستای اسلامیه قرار دارد. کوه عقاب از جنس آهک است و شاید به همین علت باشد که هیچگونه پوشش گیاهی بر روی خود ندارد.

 • مسافری که خروج اضطراری هواپیما را به جای در سرویس بهداشتی، باز کرد

  مسافری که خروج اضطراری هواپیما را به جای در سرویس بهداشتی، باز کرد

  جهانگردیاشتباهات مسافران هوایی همیشه برای ایرلاین ها دردسرساز بوده است. اشتباهات در مسافرت‌های هوایی به نسبت مسافرت‌های زمینی قابل کنترل و مدیریت نیستند. گاهی برخی اشتباهات باعث می‌گردد که مسیر هواپیما تغییر کند یا حتی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شود.

 • کوپی لواک، گران‌ترین قهوه دنیا که از فضله تهیه می‌شود

  کوپی لواک، گران‌ترین قهوه دنیا که از فضله تهیه می‌شود

  جهانگردیچیزهای عجیب بسیاری در اندونزی وجود دارند، اما نوشیدن دانه‌های قهوه‌ای که فضله حیوانات هستند، احتمالاً از عجیب‌ترین‌های این کشور باشد. چیزی که این موضوع را جالب‌تر می‌کند این است که قیمت این نوشیدنی می‌تواند تا 45 دلار برای هر فنجان تعیین شود! نام این نوشیدنی، کوپی لواک است.

 • برای دیدن بهترین‌های هنر و معماری در تاشکند، سوار مترو بشوید

  برای دیدن بهترین‌های هنر و معماری در تاشکند، سوار مترو بشوید

  جهانگردیدرست آوریل سال ۱۹۶۶ بود که پایتخت جمهوری سوسیالیستی ازبکِ شوروی به خاطر زلزله‌ای که از زیر قلب شهر نشات می‌گرفت، به کلی نابود شد. در زمانی که اتحاد جماهیر شوروی، به خاطر ساخت پروژه‌های شهرسازی و معماری بسیار بزرگ و مهم در دنیا معروف بود، چالش بازسازی تاشکند، آن هم از سر تا پا، موضوعی بی‌سابقه و البته بی‌نظیر بود.

 • ماجرای علامت دلار، یکی از واحدهای پولی دنیا، چیست؟

  ماجرای علامت دلار، یکی از واحدهای پولی دنیا، چیست؟

  جهانگردیباوجود حضور علامت دلار در همه‌ جا، منشأ این علامت هنوز مشخص نیست. علامت دلار در میان تأثیرگذارترین علائم دنیا قرار دارد که حاکی از چیزی بیشتر از پول رایج آمریکاست. این علامت اختصاری رؤیای آمریکایی و تمام مصرف‌گرایی و اصلاحاتی است که همراه آن حضور دارد، تمام مفاهیمی که نشان‌دهنده آرزوهای آفتابی، طمع و سرمایه‌داری حاکمانه است.

 • ویژگی‌های متفاوت ترمینال سلام ‌فرودگاه امام خمینی

  ویژگی‌های متفاوت ترمینال سلام ‌فرودگاه امام خمینی

  ایرانگردیترمینال سلام صبح امروز و با حضور رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی با ظرفیت 5 میلیون مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) افتتاح شد.

 • دالامپر؛ یکی از زیباترین مناطق طبیعی در آذربایجان غربی

  دالامپر؛ یکی از زیباترین مناطق طبیعی در آذربایجان غربی

  ایرانگردییکی از زیباترین مناطق طبیعی که می توان در آذربایجان غربی و شهر ارومیه به آن سفر کرد، منطقه مرزی دالامپر است. این منطقه کوهستانی سرسبز دارای طبیعتی بسیار زیبا و آب و هوایی مطبوع در فصل بهار است.

 • گمیش تپه، شهر آپارتمان‌های تاریخی در استان گلستان

  گمیش تپه، شهر آپارتمان‌های تاریخی در استان گلستان

  ایرانگردیهمزمان با شروع بهار و تابستان موج سفرها به سمت شمال ایران شروع می‌شود. شمال ایران با توجه به اقلیم معتدل و مرطوب و همچنین وجود دریای خزر و جنگل‌های انبوه، در شش ماه اول سال برای گردشگران داخلی مقصد بسیار جذابی است. در این میان اما شهرها و روستاهای شرقی حاشیه‌ی دریای خزر بسیار گمنام و بی نشان مانده‌اند. یکی از این شهرهای زیبا که در شرق دریای خزر واقع شده گمیش تپه است. گمیش تپه به شهر آپارتمان‌های تاریخی مشهور است.

 • عجیب‌ترین شهر جهان کجاست؟ +تصاویر

  عجیب‌ترین شهر جهان کجاست؟ +تصاویر

  جهانگردیدر سال ۲۰۱۵ یک پسر ۱۴ ساله در منطقه دورافتاده‌ای از استرالیای جنوبی یک سنگ جواهر پیدا کرد. از آن زمان، شهر کوبر پدی متولد شد، مکانی بسیار گرم و دورافتاده که امروزه چند هزار نفر جمعیت دارد و به دلیل بازدید افراد کنجکاو و نیز سنگ‌های قیمتی‌اش پابرجا مانده است. این شهر چند ویژگی دارد که باعث می‌شود بازدید از آن‌یک تجربه بی‌بدیل باشد. اما آن ویژگی‌ها چیست؟

 • شهری باستانی که زیر اتوبان پنهان شده بود، کشف شد! +تصاویر

  شهری باستانی که زیر اتوبان پنهان شده بود، کشف شد! +تصاویر

  جهانگردیعلاوه بر سفال‌های قدیمی رومی، سکه‌های نایاب، جواهرات و احتمال وجود سیستم جاده‌ای، یک محوطه ۱۸ هکتاری نیز کشف‌شده که دربردارنده یک معبد قدیمی است. بله، همه‌ی این‌ها زیر یک بزرگراه قرار داشته است! اما چطور؟

 • کوه آبیدر منظره رویایی سنندج

  کوه آبیدر منظره رویایی سنندج

  ایرانگردیدر غرب شهر سنندج در انتهای خیابان آبیدر، پارک جنگلی‌ای قرار گرفته که یکی از بی نظیرترین جاذبه‌های سنندج به شمار می آید. کوه آبیدر با چشمه‌های آب زیرزمینی که در دل خود دارد به یکی از زیباترین مناطق گردشگری در غرب ایران تبدیل شده است.

 • وحشتناک‌ترین اتفاقاتی که در طول پرواز رخ داده است

  وحشتناک‌ترین اتفاقاتی که در طول پرواز رخ داده است

  جهانگردیهر فردی که اهل گردش و سفر باشد حداقل یک بار تجربه‌ی اتفاقی ترسناک، جالب یا حتی خنده‌دار را در هواپیما دارد. اگر هم اهل مسافرت هوایی نباشید حتماً از این دست خبرها و خاطرات شنیده‌اید. حضور در هواپیمایی که در اوج آسمان در پرواز است باعث می‌شود برخی افراد دچار استرس زیادی شوند و همین استرس باعث رفتارهایی بشود که انتظارش را ندارند. اگر مسافران هواپیما چند خاطره از این اتفاقات داشته باشند، خلبان‌ها و مهمانداران، ده‌ها تجربه از این دست اتفاقات دیوانه‌کننده، عجیب و گاهی ترسناک دارند. در ادامه‌ی مطلب چند مورد از ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین اتفاقات رخ داده برای خلبان‌ها و مهمانداران را از زبان خودشان می‌خوانیم.

 • جهان پیش از عکاسی چگونه ثبت می‌شد؟

  جهان پیش از عکاسی چگونه ثبت می‌شد؟

  جهانگردیقبل از اینکه دوربین‌ها وارد زندگی انسان‌ها شوند، مردم برای مستندسازی از نقاشی‌ها استفاده می‌کردند. روغن در نقاشی روی بوم باعث دوام و زنده ماندن رنگ‌ها می‌شد. از قرن هجدهم بسیاری از هنرمندان اروپایی (مبتدیان و حرفه‌ای‌ها) شروع به استفاده از آبرنگ در آثار خود کردند، به ویژه هنرمندانی که علاقه به نقاشی در فضای آزاد داشتند. حمل مواد مورد نیاز نقاشی آبرنگ بسیار راحت بود. همچنین رنگدانه‌های موجود در آبرنگ بسیار ظرف و شفاف هستند. تنها مشکل این نوع نقاشی عدم دوام رنگ بود.

 • سنگاپور و کارهایی که باید در آنجا انجام داد

  سنگاپور و کارهایی که باید در آنجا انجام داد

  جهانگردیسنگاپور یکی از مقاصد پر طرفدار میان گردشگران است که به نیویورک آسیا معروف شده است. این کشور زیبا که به نوعی یکی از بهترین کشورهای آسیا از نظر سلامت اداری، گردشگری و مدرنیته محسوب می شود، همواره توانسته است در بسیاری از رکورد های گردشگری جای خود را محکم کرده و در بعضی موارد حتی آبروی آسیا را بخرد. داشتن باغ وحشی مدرن، آکواریومی زیبا و خیلی نقاط دیگر از این کشور، کشوری قدر ساخته است که هم اکنون یکی از بهترین نقاط دنیا هم برای زندگی و هم برای گردشگری می باشد. این کشور افتخارات بسیاری در عرصه بین الملل کسب کرده است که به تعدادی از آنها در زیر اشاره می کنیم:

 • بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه فصل ها

  بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه فصل ها

  ایرانگردیبندر تَنگ، روستایی در سمت غرب شهر کنارک است که با این شهر حدود ۸۰ کیلومتر راه زمینی دارد. شهرستان کنارک که در جنوب شرقی ایران و در سواحل زیبای دریای عمان قرار گرفته است، از دیرباز با اسکله‌ی صیادی بزرگ و فعالش یاد می‌شود. جاذبه‌های طبیعی بکر و بی‌نظیری در این بخش کوچک بندری وجود دارد و سواحل شنی و ماسه ای و صخره ای، همچنین درخت انجیر، معابد و تپه‌های گل افشان از جاذبه‌های دیگر این بندر بی نظیر هستند. با این حساب، می‌ارزد که تا انتهای این مطلب همراهمان باشید تا شما را بیشتر با این بندر دل‌انگیز آشنا کنیم!

 • این موجود زنده‌ عجیب، پیش از میلاد مسیح به دنیا آمده است! +تصاویر

  این موجود زنده‌ عجیب، پیش از میلاد مسیح به دنیا آمده است! +تصاویر

  جهانگردیزمانی که در دهه 1950 دکتر دیوید Stahle عضو دانشگاه آرکانزاس، از این منطقه بازدید به عمل آورد، یقین پیدا کرد که این درختان حدود 1000 سال قدمت دارند. در آن زمان او تا حدودی حدس می‌زد که عمر درختان به قبل از میلاد مسیح برگردد. اما آیا او درست فکر می‌کرد؟

 • عجیب و غریب‌ترین روش‌های حمل و نقل در دنیا! +تصاویر

  عجیب و غریب‌ترین روش‌های حمل و نقل در دنیا! +تصاویر

  جهانگردیسفر با ماشین، قطار و اتوبوس ممکن است کار ما را راه بیندازد، اما معمولا سفری الهام بخش را برایمان به یادگار نمی‌گذارد. همیشه به دلایلی ساده و پیش پا افتاده، این وسایل سفر را انتخاب می‌کنیم؛ دلایلی مثل اینکه در سفر از نقطه آ به نقطه ب می‌توانیم داخل قطار چرت بزنیم. همین دلایل باعث شده که قطار به یکی از گزینه‌های همیشگی سفر ما تبدیل شود. در بعضی جاهای دنیا، رفتن و رسیدن به یک مکان، خودش یک ماجراجویی به حساب می‌آید. روش‌های بدوی و سخت مختلفی وجود دارد که مردم سراسر دنیا با فرهنگ‌ها و باورهای مختلف، برای جا به جایی از آنها استفاده می‌کنند؛ از یک قطار از نیِ بامبو در کامبوج گرفته، تا یک موتور با صندلی اضافه در کانادا. در اینجا به معرفی ۶ نمونه از غیر معمول‌ترین روش‌ های حمل ونقل در دنیا می‌پردازیم.

 • پیشینه عجیب قلعه‌ ای که در دیواره یک غار ساخته شده است

  پیشینه عجیب قلعه‌ ای که در دیواره یک غار ساخته شده است

  جهانگردیبه نظر می‌رسد قلعه عجیب و فوق‌العاده پرِجاما (Predjama Castle) به یک دنیای دیگر از جنس فانتزی‌ها تعلق دارد، اما تاریخ واقعی پشت این قلعه رنسانسی، چیزی جالب‌تر و بیشتر از یک داستان است. این قلعه باور نکردنی، در اسلوونی قرار دارد و برای ایجاد یک جلوه خاص و پر ابهت، در دهانه غار ساخته شده است. حالا که به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود، گردشگران از اقصی نقاط جهان برای تماشای این فضای باشکوه گرد هم می‌آیند.

 • حرف و حدیث زیادی در مورد این ۱۰ هتل عجیب وجود دارد! + تصاویر

  حرف و حدیث زیادی در مورد این ۱۰ هتل عجیب وجود دارد! + تصاویر

  جهانگردیاقامت در هتل، یکی از زیبایی‌ها و شاید تشریفات زندگی باشد. هتل‌ها، کسب و کار پر رونقی دارند و در واقع، ایده آرامش مطلق را به شما می‌فروشند؛ ایده‌ای که بر طبق آن هر مشتری، جایگاهی مشابه یک مهمان را داشته و کارکنان، تمام نیازهای او را برآورده خواهند کرد. در نظر بگیرید که چه تعداد بازدیدکننده، به اتاق‌های یک هتلِ متوسط رفت و آمد می‌کنند. هر وقت از شر حرف‌های ترسناک درباره جرم و میکرب‌هایی که در کنترل تلویزیون کمین کرده‌اند خلاص شدید، خودتان را برای شنیدن داستان‌های دیگری درباره هتل‌ها، این سرچشمه‌های تراژدی و ماجرا آماده کنید؛ مکان‌هایی که افسانه‌ها در آن ساخته می‌شوند و جنایت‌ها در آن اتفاق می‌افتند. در اینجا، از ۱۰ هتل حرف می‌زنیم، با شهرتی که از تعداد ستاره‌های آنها پیشی گرفته است.

 • سعودی‌ها میزبان مدرن‌ترین و عجیب‌ترین خانه‌ی دنیا شدند! +تصاویر

  سعودی‌ها میزبان مدرن‌ترین و عجیب‌ترین خانه‌ی دنیا شدند! +تصاویر

  جهانگردیمعمار طراح اِمی کندالگونکار (Amey Kandalgaonkar) با الهام گرفتن از مقبره‌ی سنگی مدائن صالح واقع در عربستان سعودی، یک‌خانه مدرن در دل کناره‌های یک سنگ عظیم طراحی کرده است. فرم کلی که مانند یک جعبه جورچین کنار هم چیده شده است، با ارائه نمای هوایی سایت، توسط کندالگونکار تدریجاً آشکار می‌شود، یعنی فقط با نگاه کردن از بالاست که می‌توان به نمای مینیمالیستی [یک نهضت هنری که پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد] و ساختار بسیار پیچیده‌تر سازه در پشت این سنگ مگالیتیک پی برد.

 • دانستنی‌های عجیب و جالبی درباره‌ قاره قطب جنوب که از آن‌ها بی‌خبرید! +تصاویر

  دانستنی‌های عجیب و جالبی درباره‌ قاره قطب جنوب که از آن‌ها بی‌خبرید! +تصاویر

  جهانگردیقاره‌ آنتراکتیکا جنوبی‌ترین منطقه زمین و یکی از دور افتاده‌ترین نقاط آن است که کمتر کسی به بازدید از آنجا تمایل دارد. آب‌ و هوای ناملایم و مشکلات منطقه‌ای باعث شده‌اند تا بازدید از این قاره بسیار مشکل گردد. اما شنیدن چند حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی آن، شما را متحیر خواهد نمود و حتی شاید به برنامه‌ریزی برای بازدید از این جزیره ترغیب کند.

 • در سفر به گیلان فراموش نکنید که حتما به این مکان‌ها سربزنید

  در سفر به گیلان فراموش نکنید که حتما به این مکان‌ها سربزنید

  ایرانگردیدر پیشنهاد امروز ایرانگردی که از طرف لست سکند توصیه می‌شود، سفر به شگفت‌انگیزترین استان شمالی ایران، استان زیبایی‌ها، گیلان است. برای راحتی شما و اینکه بتوانید در زمان کم ، مخصوصا در تعطیلات پیش رو مناطق بسیار زیبایی را ببینید، جاذبه‌هایی را معرفی خواهیم کرد که از نظر مسافت نزدیک هم و از نظر زیبایی و شگفت انگیزی یکی از دیگری منحصر بفردتر است. پس حتما ادامه این مطلب را بخوانید.

 • یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های حمل و نقل دنیا به زیر آب کشیده شد! +تصاویر

  یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های حمل و نقل دنیا به زیر آب کشیده شد! +تصاویر

  جهانگردیتاکسی اوبر یکی از اپلکیشن های تاکسی آنلاین است که به مسافران سراسر جهان سرویس می دهد و همیشه با سرویس های جدیدش از دلیوری بستنی گرفته تا برنامه بازی با بچه گربه ها و حتی برنامه ریزی تاکسی های پرنده، کاربرانش را در سراسر دنیا شگفت زده می کند. اما این بار با پرده برداری از برنامه جدیدش موج جدیدی از اتفاق ها و حرف و حدیث ها را در دنیا رقم زده است. این اپلیکیشن هوشمند این بار با همکاری گروه گردشگری کوئینزلند استرالیا قدمی جدید در صنعت گردشگری و تاکسیرانی برداشته است که احتمالا به زودی می توان تاثیر مستقیم آن را بر صنعت گردشگری استرالیا به چشم دید.

 • وهم‌انگیزترین گورستان دنیا که در آن می‌توان به اجساد دست زد! +تصاویر

  وهم‌انگیزترین گورستان دنیا که در آن می‌توان به اجساد دست زد! +تصاویر

  جهانگردیدر روستایی سنتی به نام ترونیان (Trunyan)، در بالی،‌ مرده ها دفن نمی‌شوند. آنها نه بر کپه هیزم مخصوص سوزاندن مردگان قرار می گیرند و سوزانده و خاکستر می‌شوند، نه به شیوه زرتشتیان، روی تپه‌ای بلند رها می شوند تا خوراک کرکس‌ها بشوند، بلکه به سادگی روی زمین خوابانده و رها می شوند تا کم کم بپوسند.

 • کوچک‌ترین پایتخت جهان که از واتیکان هم کوچک‌تر است، کجاست؟

  کوچک‌ترین پایتخت جهان که از واتیکان هم کوچک‌تر است، کجاست؟

  جهانگردیآیا می‌دانستید که دو کشور در جهان اصلا پایتخت رسمی ندارند و 13 تا از کشورها بیشتر از یک پایتخت دارند؟ اما گذشته از این مسئله بین آن کشورهایی که به صورت معمول یک پایتخت رسمی دارند، می‌دانید که کدام‌هایشان بزرگ‌ ترین پایتخت های جهان و کدام‌هایشان کوچک‌ ترین پایتخت‌ های جهان را دارند؟ شاید حدس زدن بزرگ‌ ترین پایتخت‌ های جهان کار راحتی باشد و احتمالا شما هم بتوانید به راحتی چندتا از بزرگ‌ ترین پایتخت های جهان را نام ببرید، اما معمای اصلی این است که کدام کشورها کوچک‌ ترین پایتخت‌ های جهان را دارند؟

 • سالن سینمای عجیبی که بیشتر شبیه به اتاق خواب است! +تصاویر

  سالن سینمای عجیبی که بیشتر شبیه به اتاق خواب است! +تصاویر

  جهانگردیبسیاری از علاقه‌مندان و مشتاقان تماشای فیلم، در این موضوع که صندلی‌های سالن‌های سینما چندان راحت نیستند، هم عقیده‌اند. اکثر سالن‌ها هم تا حد ممکن فضا را پر از صندلی می‌کنند، به طوری که مشتریان اغلب اوقات حتی فضای مناسبی برای جا دادن پاها و راحت تکیه دادن هم ندارند. به منظور تغییر این شرایط، سینمایی در سوئیس به نام Pathé به تازگی یک سالن جدید به مجموعه اضافه کرده، به نام "اتاق خواب وی آی پی"، که به جای صندلی‌های عادی سینما، به طور کامل با تخت خواب‌های دو نفره چیدمان شده است.

 • آرامگاه مشتاقیه، سه گنبدان تاریخی کرمان

  آرامگاه مشتاقیه، سه گنبدان تاریخی کرمان

  ایرانگردیمشتاقیه یکی از آثار گردشگری استان کرمان است و در آن آرامگاه چندین تن از بزرگان و مشاهیر ساکن در کرمان وجود دارد. شهرت این بنا به آرامگاه مشتاق علی شاه است که از عارفان زمان خود بوده است. با لست سکند همراه باشید تا در میان این سه گنبد زیبا داستان‌های آن را مرور کنیم.

 • آیا محل عجیبی به نام گذرگاه غول واقعا وجود دارد؟ +تصاویر

  آیا محل عجیبی به نام گذرگاه غول واقعا وجود دارد؟ +تصاویر

  جهانگردیدر امتداد ساحل زیبای آنتریم و چشم انداز زیبای آن و در کنار قلعه‌ی ویرانه در لبه‌ی پرتگاه تا ماسه‌های کدر قهوه‌ای، می‌توانید گذر کنید و در نهایت به مکانی برسید که چشم اندازی بی نظیر پیش روی شما قرار خواهد داد: گذرگاه غول (Giant’s Causeway).

 • اینجا مقصدی ارزان و در عین حال شگفت‌انگیز برای سفری خارجی در تابستان است! +تصاویر

  اینجا مقصدی ارزان و در عین حال شگفت‌انگیز برای سفری خارجی در تابستان است! +تصاویر

  جهانگردیمحبوبیت آسیا به عنوان مقصد سفرهای تابستانی در حال افزایش است، اروپا هم که بیش از یک قرن است که گزینه‌ی دلخواه همیشگی افراد است، اما مناطقی که در این بین قرار بگیرند، بیخود و بی جهت توسط مسافران  نادیده گرفته و مورد بی توجهی قرار می‌گیرند. یک منطقه‌ی فرهنگی، که نه کاملا اروپایی باشد و نه آسیایی، مثل کشورهای واقع در منطقه‌ی قفقاز شمالی، توسط افراد شناسایی و کم کم لبریز از مسافر خواهد شد- مخصوصا ارمنستان که یکی از دیدنی‌ترین و متنوع‌ترین جاهای دنیاست.