• طولانی‌ترین پل ایران سر از خاک بیرون آورد! +تصاویر

  طولانی‌ترین پل ایران سر از خاک بیرون آورد! +تصاویر

  ایرانگردیپل لاتیدان در غرب بندرعباس و بر روی رودخانه‌ی کول قرار دارد که به عنوان یکی از آثار تاریخی استان هرمزگان در منطقه‌ی بندر خمیر شناخته می‌شود. جالب است بدانید که از پل لاتیدان به عنوان یکی از طولانی‌ترین پل‌های ایران نام برده شده که در ابتدا زیر خاک مدفون بوده تا اینکه در سال ۱۳۷۲ در اثر سیلاب نمایان شده است.

 • فناوری‌هایی واقعی که مثل فیلم‌های علمی - تخیلی هستند! +تصاویر

  فناوری‌هایی واقعی که مثل فیلم‌های علمی - تخیلی هستند! +تصاویر

  جهانگردیتاثیر فناوری بر گردشگری و سفر، محدود به بهبود امنیت پرواز یا آسان‌تر شدن فرایند رزرو هتل نیست؛ به زودی تجهیزاتی وارد بازار می‌شوند که سفرها را لذت‌بخش‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهند کرد. با استفاده از فناوری جدید، تجهیزاتی مثل کوله‌پشتی ضد کمر درد،  دستگاه کرم ضد آفتاب و تاکسی‌های پرنده ساخته شده است و امید است در سال آینده به صورت انبوه در بازارها وارد شوند.

 • رونمایی از هتل عجیب هوش مصنوعی علی بابا! +تصاویر

  رونمایی از هتل عجیب هوش مصنوعی علی بابا! +تصاویر

  جهانگردیگروه شرکت‌های علی بابا از هتل پیشرفته‌ی خود رونمایی کرد! امکانات مدرن هتل فلای‌زو (Flyzoo) باعث شده تا به آن لقب «هتل آینده» را بدهند. برند علی بابا که بیشتر با عنوان غول تجارت الکترونیک چین شناخته می‌شود، از جدیدترین فناوری‌های روز مثل هوش مصنوعی استفاده کرده است تا نه تنها ارائه‌ی خدمات را به مسافران تسهیل کند، بلکه این امکانات را به عنوان یک ویژگی برای جذب گردشگران نیز در نظر گرفته است.

 • معجزه‌ای زمردین در دل کویر کرمان! +تصویر

  معجزه‌ای زمردین در دل کویر کرمان! +تصویر

  ایرانگردییکی از زیباترین شهرهای ایران، درست در جنوب شرقی استان کرمان قرار گرفته است که کمتر کسی از زیبایی‌های بسیارش باخبر است و تا حد زیادی در بین گردشگران ایرانی مهجور مانده است. حال آنکه گردشگران خارجی زیبایی‌های بی‌نظیر این شهر را بیشتر از هم‌وطنان خودمان درک کرده‌اند. ماهان، نه تنها طبیعت زیبایی دارد، بلکه آب و هوای بهشتی‌اش باعث شده که یکی از خوش آب و هواترین شهرهای این منطقه محسوب ‌شود. این شهر در دامنه‌ی کوه‌های جوپار و پلوار قرار گرفته و مامن باغ شاهزاده است.

 • زنی که از تهران فرار کرد تا در ساسنگ زندگی بیافریند!

  زنی که از تهران فرار کرد تا در ساسنگ زندگی بیافریند!

  ایرانگردیبیشتر افرادی که آرزوی مهاجرت از شهرهای شلوغ به روستاها را در ذهن می‌پروانند، یک دلیل مشترک برای تحقق نیافتن آرزوی خود دارند؛ اگر از شهر برویم از چه راهی کسب درآمد کنیم؟ این یک واقعیت است که بسیاری افراد شرایط لازم را ندارند اما شاید بوم‌گردی راهکار مناسبی برای این دسته از افراد باشد. راحله احمدی با هدف ساخت و توسعه‌ی اقامتگاه بوم‌گردی به روستایی در استان محل تولدش مهاجرت کرد و حالا از تصمیم خود خوشنود است.

 • قدیمی‌ترین و عجیب‌ترین یادگار دوران اسلامی در شرق ایران

  قدیمی‌ترین و عجیب‌ترین یادگار دوران اسلامی در شرق ایران

  ایرانگردییکی از جاذبه‌های استان خراسان، مقبره‌ی ارسلان جاذب است که یکی از سرداران سطان مسعود غزنوی بوده است. این مقبره به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بناهای دوران اسلامی خراسان شناخته شده و در منطقه‌ی تاریخی سنگ بست واقع شده است.

 • پیرزنی ۱۰۲ ساله که به خاطر خیریه سقوط آزاد می‌کند

  پیرزنی ۱۰۲ ساله که به خاطر خیریه سقوط آزاد می‌کند

  جهانگردیایرن اوشی (Irene O’Shea) در سن ۱۰۰ سالگی سقوط آزاد را شروع کرد و حالا با گذشت ۲ سال، هیچ مانعی برای توقف تکرار پرش سقوط آزادش نمی‌بیند. این مادربزرگ ۱۰۲ ساله تا حالا ۱۱ بار رکورد پیرترین فرد در سقوط آزاد را شکسته است و آخرین پرش او در روزهای اخیر در جنوب استرالیا انجام شد.

 • واکنش جالب یک آمریکایی به پیشنهاد نیویورک تایمز به آمریکایی‌ها برای سفر به ایران

  واکنش جالب یک آمریکایی به پیشنهاد نیویورک تایمز به آمریکایی‌ها برای سفر به ایران

  ایرانگردینیویورک‌تایمز دو روز پیش ۵۲ مقصد سفر را برای سال ۲۰۱۹ به آمریکایی‌ها پیشنهاد کرد که یکی از این مقاصد ایران بود. این رسانه آمریکایی با تیتر «گردشگری با احتیاط به این جواهر خاورمیانه بازمی‌گردد»، ایران را به عنوان یکی از این مقاصد سفر مورد تاکید قرار داده است.

 • نرخ عوارض خروج از کشور در سال ۹۸ ؛ افزایش ۵۰ و ۱۰۰ درصدی در سفرهای هوایی دوم و سوم 

  نرخ عوارض خروج از کشور در سال ۹۸ ؛ افزایش ۵۰ و ۱۰۰ درصدی در سفرهای هوایی دوم و سوم 

  جهانگردی نرخ عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال ۹۸ با کمی تغییر نسبت به سال ۹۷ به مجلس ارائه شده تا در صورت تصویب نهایی و تایید شورای نگهبان در سال آینده اعمال شود.

 • هتل عجیبی که اینستاگرامتان را از شما می‌گیرد!

  هتل عجیبی که اینستاگرامتان را از شما می‌گیرد!

  جهانگردییک شرکت معروف هتل‌های زنجیره‌ای در اروپا به نام ایبیس (Ibis) سرویس جدید و جالبی را با عنوان «متصدی شبکه‌های اجتماعی» به مشتریانش در سوئیس ارائه می‌دهد. کار این متصدی‌ها این است که وقتی در سفر هستید شبکه‌های اجتماعی شما را مدیریت می‌کنند تا با خیال راحت از سفر خود لذت ببرید. البته این سرویس سوالات زیادی را ایجاد می‌کند که شاید هرکسی حاضر به استفاده از آن نشود.

 • مسابقات اسکی روی یخ در مریخ؟! +تصاویر

  مسابقات اسکی روی یخ در مریخ؟! +تصاویر

  جهانگردییک پیست اسکی به قطر ۸۰ کیلومتر برای هر اسکی بازی مثل رویا می‌ماند. متاسفانه در روی کره زمین چنین پیستی وجود ندارد اما در مریخ یک نمونه‌ی عالی از آن پیدا شده است. تصویر منتشر شده از دهانه کروولف (Korolev) در مریخ نشان داد که کل این دهانه را آب یخ زده پوشانده است. انتشار این تصویر واکنش‌های جالبی را در میان کاربران فضای مجازی در پی داشت.

 • زندانیان این زندان عجیب، داوطلبانه در اینجا حبس می‌شوند!

  زندانیان این زندان عجیب، داوطلبانه در اینجا حبس می‌شوند!

  جهانگردی۵ سال است که زندانی در هانگتشون (Hongcheon) کره‌ی جنوبی، افراد داوطلب را زندانی می‌کند! این داوطلب‌ها برای مدت کوتاهی در سلول‌ها زندانی می‌شوند تا از لوازم زندگی مدرن مثل موبایل و رایانه دور شوند و حتی اجازه‌ی صحبت کردن با دیگران را نداشته باشند. نام این زندان را «Prison Inside Me» گذاشته‌اند و از سال ۲۰۱۳ تا حالا نزدیک به ۲۰۰۰ نفر برای زندانی شدن موقتی به آن مراجعه کرده‌اند.

 • اصفهان به مقصدهای تازه هواپیمایی قطر اضافه می‌شود

  اصفهان به مقصدهای تازه هواپیمایی قطر اضافه می‌شود

  جهانگردیشرکت هواپیمایی قطر ایرویز کمپین ترویجی جهانی را برگزار کرده است که مسافران را برای کشف مقصدهای جدید در سال ۲۰۱۹ تشویق می‌کند.

 • یاقوتی سبز در دل کوه‌های سر به فلک کشیده‌ی جنوب ایران! +تصاویر

  یاقوتی سبز در دل کوه‌های سر به فلک کشیده‌ی جنوب ایران! +تصاویر

  ایرانگردیوقتی به نیمه‌ی دوم سال می‌رسیم، نیمه‌ی جنوبی کشور حال و هوایی بهشتی به خودش می‌گیرد و از گرمای سوزانش کاسته می‌شود. همین تغییر آب و هوایی باعث می‌شود که این نواحی در این وقت سال، مقصد مسافران زیادی باشد که دوست دارند در سرمای زمستان شهرهایشان، به جایی سفر کنند که دمای معتدل‌تری داشته باشد. خوزستان، همیشه یکی از بهترین گزینه‌ها برای چنین سفرهایی بوده است. خوزستانی که زیبایی‌های منحصر بفردی دارد که کمتر دیده شده‌اند. یکی از این زیبایی‌ها مربوط به دهکده زراس خوزستان است که بهار و زمستان دیدنی و لذت‌بخشی دارد.

 • هتل کپلا؛ اقامتگاه مجلل ترامپ و کیم جونگ اون در جزیره‌ای رویایی! +تصاویر

  هتل کپلا؛ اقامتگاه مجلل ترامپ و کیم جونگ اون در جزیره‌ای رویایی! +تصاویر

  جهانگردیهمواره بسیاری از کاخ‌ها و اقامتگاه‌های لوکس دنیا میزبان مقامات کشورهای مختلف هستند. گذشته از تاثیراتی که نشست بزرگان هر کشور با یکدیگر روی سایر تصمیمات سیاسی و زندگی مردم می‌گذارد، افراد بسیاری هم وجود دارند که به حواشی این نوع دیدارها علاقه‌مند هستند و یا دست‌اندرکار مهیا کردن تدارکات نشست بزرگان می‌باشند.

 • اولین سوپرمارکت شناور دنیا، این‌بار در خاورمیانه!

  اولین سوپرمارکت شناور دنیا، این‌بار در خاورمیانه!

  جهانگردیوسط دریا در حال قایق‌سواری یا لذت بردن از سرعت بالای جت اسکی هستید که هوس یک نوشیدنی یا میان‌وعده به سرتان می‌زند، اگر در دبی باشید، نیازی نیست به ساحل برگردید چون در میان دریا می‌توانید به سوپرمارکت بروید! دبی همیشه می‌خواهد شهر اولین‌ها باشد، به همین دلیل هم این بار اولین سوپرمارکت دریایی در این منطقه معرفی شده است.

 • غار شاپور، سال‌هاست نگهبانی غول‌پیکر دارد! +تصاویر

  غار شاپور، سال‌هاست نگهبانی غول‌پیکر دارد! +تصاویر

  ایرانگردیوقتی حرف از استان فارس به میان می‌آید، تصویری ترکیب شده از تاریخ، فرهنگ و ادب به ذهن خطور می‌کند. در این بین، غار عجیبی هم در این استان وجود دارد، که آن هم یادگاری از تاریخ پر رمز و راز عصر ساسانی را به دوش می‌کشد. یادگاری که با هیبت کم‌نظیرش، این غار را به یکی از جذاب‌ترین آثار تاریخی – طبیعی استان فارس تبدیل کرده است.

 • تصاویر بهشتی در قلب کویر ایران که متحیرتان می‌کند

  تصاویر بهشتی در قلب کویر ایران که متحیرتان می‌کند

  ایرانگردیروستای ازمیغان در ۴۰ کیلومتری شرق بخش مرکزی شهرستان طبس قرار دارد و ساکنان آن به کشاورزی و دام‌پروری اشتغال دارند و به عنوان یکی از زیباترین مناطق گردشگری طبس به شمار می‌رود. ازمیغان از معدود روستاهایی است که رودخانه‌های دائمی دارد و آب آن بیشتر برای مصرف کشاورزی و باغداری استفاده می‌شود. این روستا از لحاظ تنوع گیاهی نیز در سطح استان و کشور نمونه است و در این روستا علاوه بر محصولات جالیزی، نخل و مرکبات و سایر میوه‌های هر فصل، برنج نیز تولید می‌شود.

 • راهکارهایی ساده و کاربردی برای عکاسی در سفر

  راهکارهایی ساده و کاربردی برای عکاسی در سفر

  جهانگردینورپردازی یکی از مهم‌ترین اصول عکاسی و فیلمبرداری است. وقتی می‌خواهید یک سلفی بگیرید یا از یک منظره‌ی زیبا در سفرتان فیلمبرداری کنید، باید با نورپردازی در حد نیاز خود آشنا باشید. در این مطلب قرار نیست تکنیک‌های پیچیده‌ی نورپردازی با لوازم پیشرفته را آموزش دهیم؛ بلکه می‌خواهیم فقط درباره‌ی اصول اولیه‌ی نور و چند وسیله‌ی ساده در فیلم‌برداری و عکاسی نکاتی کلی را ارائه دهیم که با دانستن آنها می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌هایی بهتر از قبل بگیرید.

 • طولانی‌ترین پروازهای جهان در سال ۲۰۱۹

  طولانی‌ترین پروازهای جهان در سال ۲۰۱۹

  جهانگردیمجله فوربس درباره طولانی‌ترین پروازهایی که از ژانویه ۲۰۱۹ اقصی‌نقاط جهان را به‌هم متصل می‌کنند طبقه‌بندی جدیدی ارائه کرده است.

 • تصاویر مرموزترین سازه‌های ساخت بشر روی زمین!

  تصاویر مرموزترین سازه‌های ساخت بشر روی زمین!

  جهانگردیچندین سازه و بنا از گذشته به جا مانده‌اند که هدف از ساختشان معلوم نیست، برخی از این بناهای تاریخی مشخص نشده که در چه دوره‌ای ساخته شده‌اند و برخی هم به اندازه‌ای بزرگ و باشکوه هستند که چگونگی ساختن آنها در هزاران سال قبل یک پرسش بزرگ است. این نوع بناهای تاریخی همیشه فرصتی را برای حدس و گمان فراهم کرده‌اند تا هرکسی با توجه به دانسته‌ها و تحقیقات انجام شده، نظریه‌ای را در موردشان مطرح کند. برای هر کدام‌ از این مرموزترین سازه‌های ساخت بشر که بعضی هم جدید هستند، چندین نظریه مطرح می‌شود که قطعیت ندارند.

 • فهرست کشورهایی که از نظر آمریکا برای سفر ناامن هستند | همه دنیا خطرناک است جز آمریکا!

  فهرست کشورهایی که از نظر آمریکا برای سفر ناامن هستند | همه دنیا خطرناک است جز آمریکا!

  جهانگردیوزارت امورخارجه آمریکا با شروع سال 2019 و آغاز برنامه‌ریزی‌های سفر برای سال جدید فهرست کشورهای جهان را ازنظر سطح ایمنی برای شهروندان آمریکایی منتشر کرد.

 • قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص

  قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص

  جهانگردیبار همراه مسافر یکی از دغدغه‌های همیشگی افرادی است که می‌خواهند با هواپیما به سفر بروند. آنهایی که همیشه یک کیف دستی همراهشان است، خیالشان راحت است اما آنهایی که مجبورند با خود وسایل بزرگی مثل سازهای موسیقی، کپسول غواصی یا لوازم ورزشی ببرند، با انواع هزینه‌ها و گاهی ممنوعیت‌ها مواجه می‌شوند.

 • نقش بیانسه و جی‌زی در رشد آمار بازدیدکنندگان لوور

  نقش بیانسه و جی‌زی در رشد آمار بازدیدکنندگان لوور

  جهانگردیموزه لوور در پاریس با ۱۰ میلیون و دویست هزار بازدید کننده در طول سال ۲۰۱۸، بار دیگر به عنوان پر بازدیدترین موزه هنرهای زیبا جهان دست یافت و از نظر تعداد هم رکورد قبلی خود را شکست.

 • سفر به روستای صراخیه خوزستان را از دست ندهید

  سفر به روستای صراخیه خوزستان را از دست ندهید

  ایرانگردیزمستان است و بهترین فصل برای سفر به مناطق جنوبی ایران و لذت بردن از حال و هوای بهاری و دلچسب طبیعت بی‌نظیر و منحصربفردشان! در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، روستایی وجود دارد که می‌تواند مقصد سفر بعدی شما در زمستان باشد! روستای صراخیه که به ونیز ایران نیز شهرت دارد، در منطقه‌ای بکر و در میان تالاب شادگان قرار گرفته است.

 • چطور در پکن پایتخت چین، پرجمعیت‌ترین شهر جهان، گم نشویم؟

  چطور در پکن پایتخت چین، پرجمعیت‌ترین شهر جهان، گم نشویم؟

  جهانگردیاولین سفر به کشوری خاص و متفاوت مثل چین می‌تواند باعث نگرانی‌هایی پیش از سفر شود. با این که در سال‌های اخیر کشور چین با رشد اقتصادی فزاینده توانسته است در گردشگری هم جایگاهی ویژه پیدا کند، اما با این حال بسیاری از جاذبه‌های آن ناشناخته مانده‌اند. اکثر افرادی که قصد مسافرت به چین دارند به شهر پکن، گوانگ‌ژو یا شانگهای می‌روند و البته که این شهرها هم برای اولین سفر، انتخاب‌های خوبی هستند. اگر شما هم پکن را برای مسافرت انتخاب کرده‌اید حتماً سوالات زیادی درباره‌ی چگونگی استفاده از اینترنت، بهداشت، هزینه‌های حمل و نقل، جاذبه‌های گردشگری و... در ذهن دارید. در این مطلب نکاتی که از نقد و بررسی و سفرنامه‌های افرادی که به پکن سفر کرده‌اند استخراج شده است را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • بهترین هتل‌های حبابی دنیا ؛ بدون سقف و دیوار

  بهترین هتل‌های حبابی دنیا ؛ بدون سقف و دیوار

  جهانگردیهتل‌های حبابی نسل جدیدی از هتل‌ها هستند که روز به روز در حال افزایش‌اند و استقبال خوبی هم از آن‌ها شده است. دیوار هر اتاق این هتل‌ها یک حباب شیشه‌ای یا پلاستیکی شفاف است. جذابیت این نوع هتل‌ها این است که فاصله با طبیعت در آن‌ها به حداقل می‌رسد.

 • هرفته، قلعه گلین صفویان در مهریز یزد

  هرفته، قلعه گلین صفویان در مهریز یزد

  ایرانگردیروستای هرفته از توابع بخش مرکزی شهرستان مهریز، در شمال شرقی مهریز و جنوب شرقی یزد واقع شده است و اقلیمی گرم و خشک دارد. این روستا از شمال غربی به کوه لاقلعه محدود شده است. قلعه هرفته خارج از روستای هرفته قرار گرفته و تقریبا 200 متر با روستا فاصله دارد و در کنار گورستان فعلی آن قرار دارد.

 • بنود، روستایی با ساحلی منحصربه‌فرد در عسلویه

  بنود، روستایی با ساحلی منحصربه‌فرد در عسلویه

  ایرانگردیروستای بنود در ۳۵ کیلومتری شرق عسلویه واقع شده است. این روستا از شرقی‌ترین روستاهای استان بوشهر محسوب می‌شود. روستای بنود با ۸۰۰ نفر جمعیت در شش کیلومتری چاه مبارک واقع شده و تا مجاورت خلیج فارس، منطقه‌ای بسیار مستعد برای صیادی، گردشگری و انجام ورزش‌های ساحلی است.

 • ساخت شهر یخی در چین | یک‌ میلیون گردشگر به شهر یخی چینی‌ها می‌روند

  ساخت شهر یخی در چین | یک‌ میلیون گردشگر به شهر یخی چینی‌ها می‌روند

  جهانگردیجشنواره یخ و برف هاربین همه ساله بیش‌ از یک‌میلیون گردشگر را از سراسر جهان به چین می‌کشاند.