"رودابان" منطقه‌ای در جنوب شهر ساوه که رهاسازی فاضلاب شهری در این منطقه مشکلاتی را برای کشاورزانش ایجاد کرده است. روان‌آب‌ها و فاضلاب شهر ساوه که از ابتدای جاده روستای الوسجرد از محدوده شهری خارج می شوند، مستقیما وارد اراضی کشاورزی این منطقه می‌شوند و در حوزه کشاورزی این منطقه فاجعه به بار می آورند.

 مشاهده این منظره خاطره فاجعه زیست محیطی دیگری را زنده می کند که در منطقه "باغ زرباف" ساوه در اثر آبیاری محصولات کشاورزی با استفاده غیرقانونی و مخفیانه از فاضلاب توسط کشاورزان رخ داده بود، البته معضل منطقه رودابان از یک نظر با معضل باغ زرباف متفاوت است و آنهم اصرار کشاورزان بر ساماندهی فاضلاب و بی‌توجهی مسئولان به این مسئله است! کشاورزان نگرانند که مخلوط شدن حجم بالای فاضلاب با آب چاه های کشاورزی علاوه بر آلوده کردن محصولات کشاورزی، باعث آلوده شدن منابع آب زیرزمینی نیز بشود.

منبع: ایسنا

265 256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • لیلا IN ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 0
  ساوه چیش درسته که اینش درست باشه برو بیمارستان مدرسش ی سر بزن ببین اونجا چه خبره اصلا صاحب نداره ،کسی هم پاسخگو نیست
 • محسن (شهروند ساوه ساکن طالقانی ۵۴) IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
  1 0
  این تازه در مورد مناطق کشاورزی ساوه .نزدیک همین منطقه که میشه خیابان طالقانی و کوچه های این خیابان اصلا نه چاه فاضلاب دارند نه سیستم فاضلاب شهری و فاضلاب های درجه دو مثل حمام و ظرفشویی وارد کوچه و جوی های کوچک کوچه ها شده و نهایتا وارد جوی خیابان اصلی طالقانی میشه و به سمت همین مناطق کشاورزی وارد میشه.یعنی بوی بد فاضلاب در جلوی منازل به مشام میرسه و عبور و مرور از روی این فاضلابها مشکلات و بیماریها را شیوع میدهد.ولی کو گوش شنوا