ایرنا به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشت: روسیه یشرفته‌ترین زیردریایی دیزلی برقی خود به نام پتروپاولوفسک کامچاتسکی را به آب انداخت که به دلیل بی‌ صدا بودن امکان شناسایی آن بسیار دشوار است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از وزارت دفاع روسیه، زیردریایی «پتروپاولوفسک کامچاتسکی» که بر اساس طرح «وارشاویانکا» ساخته شده است، طی مراسمی در سن‌پترزبورگ به آب انداخته شد.
این زیردریایی در کارخانه کشتی سازی «آدمیرالتیسکی ورفی» ساخته شده است و روسها دو سال روی آن کار کردند.

روسیه پیشرفته‌ترین زیردریایی دیزلی خود را به آب انداختزیردریایی پتروپاولوفسک کامچاتسکی به دستور دریادار نیکلای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه ساخته شده است و به ناوگان اقیانوس آرام این کشور داده شده است.

این زیردریایی به موشک‌های کروز مجهز است که بردی حدود یک هزار و ۵۰۰  کیلومتر دارند و پیشرفته ترین موشک های هدایت شونده روسیه به حساب می‌آیند. 
روسیه در سال‌های اخیر چند فروند زیردریایی برقی دیزلی از نوع طرح وارشاویانکا به آب انداخته که به ناوگان‌های این کشور در دریای بالتیک و سیاه داده شده است.
زیردریایی‌هایی از نوع وارشاویانکا در زیر آب ۱۷ گره دریایی و در سطح آب ۲۰ گره دریایی سرعت دارند و دارای ۵۰ خدمه هستند و می‌توانند ۴۵ روز زیر آب بمانند.

۴۱۲۳۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =