تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
نسخه چاپی/خبرآنلاین
تاریخ : دوشنبه 20 شهریور 1396 - 09:57:58 کد مطلب:706067
گروه: بین الملل > خاورمیانه

نیروهای مین‌یاب روسی وارد دیرالزور شدند

ایرنا نوشت: نخستین گروه از نیروهای مین روب روسیه در قالب 40 کارشناس برای مین روبی مناطق آزاد شده دیرالزور از وجود تله های انفجاری تروریست های داعشی به منطقه رفتند.

 ارتش سوریه سه شنبه گذشته با پشتیبانی نیروی هوافضای روسیه با وارد کردن شکست سنگین به گروه تروریستی داعش، شهر دیرالزور را پس از سه سال از محاصره خارج کرد.

اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد: نخستین گروه کارشناسان مین روب روسیه شامل 40 نفر از مرکز بین المللی مبارزه با مین نیروهای مسلح روسیه مستقر در پایگاه هوایی حمیمم در سوریه با هواپیمای ترابری نظامی عازم دیرالزور شدند.

این گروه ماموریت پاکسازی منطقه دیرالزور از مین های کاشته شده توسط تروریست های داعشی و نیز بمب ها و گلوله های توپ و خمپاره منفجر نشده را دارد.

در مجموع قرار است 175 نفر از مرکز بین المللی مبارزه با مین وزارت دفاع روسیه مجهز به 42 دستگاه برای مین روبی عازم دیرالزور سوریه شوند.

نیروهای روسیه دی و بهمن سال 95 نیز پس از آزادسازی حلب از وجود تروریست ها، این شهر را در طول دو ماه مین روبی و برای بازگشت مردم شرایط را بی خطر اعلام کردند.

واحدهای گردان مین یاب وزارت دفاع روسیه در اسفند و فروردین ماه گذشته نیز شهر تدمر را پس از آزادی از وجود داعش، مین روبی کردند.

52310

http://www.khabaronline.ir/detail/706067