• پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

  پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

  جهانگردیهمه ساله جشنواره‌ای از تاریخ بیستم تا بیست‌وپنجم ماه آوریل در شهر ویفانگ –استان شاندونگ- چین برگزار می‌شود. قدمت این فستیوال به سال ۱۹۸۴ باز می‌گردد و از محبوب‌ترین جشنواره‌های چین به حساب می‌آید. ساخت بادبادک با تاریخ و تمدن مردم چین گره‌ خورده است و چینی‌ها در این زمینه بسیار مشهور هستند.

 • این روستا در سوئیس، هتل می‌شود

  این روستا در سوئیس، هتل می‌شود

  جهانگردیروستای کوچکی به نام کوُریپو Corippo در سوئیس وجود دارد که قرار است به یک هتل زیبا تبدیل شود. این روستا بر روی کوهپایه‌های آلپ قرار گرفته است. کوریپو یک شهرداری دارد و برای تصمیمات مهم، شورای شهر تشکیل می‌دهند اما در حقیقت ساکنان این مکان تنها گردشگران هستند و فقط ۳ فرد بومی در آن زندگی می‌کنند.

سایر عناوین سرویس

 • این روستا در سوئیس، هتل می‌شود

  این روستا در سوئیس، هتل می‌شود

  جهانگردیروستای کوچکی به نام کوُریپو Corippo در سوئیس وجود دارد که قرار است به یک هتل زیبا تبدیل شود. این روستا بر روی کوهپایه‌های آلپ قرار گرفته است. کوریپو یک شهرداری دارد و برای تصمیمات مهم، شورای شهر تشکیل می‌دهند اما در حقیقت ساکنان این مکان تنها گردشگران هستند و فقط ۳ فرد بومی در آن زندگی می‌کنند.

 • پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

  پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

  جهانگردیهمه ساله جشنواره‌ای از تاریخ بیستم تا بیست‌وپنجم ماه آوریل در شهر ویفانگ –استان شاندونگ- چین برگزار می‌شود. قدمت این فستیوال به سال ۱۹۸۴ باز می‌گردد و از محبوب‌ترین جشنواره‌های چین به حساب می‌آید. ساخت بادبادک با تاریخ و تمدن مردم چین گره‌ خورده است و چینی‌ها در این زمینه بسیار مشهور هستند.

 • هتل ۵ ستاره‌ عربستان؛ از اقامت ترامپ تا بازداشتگاه شاهزاده‌های سعودی

  هتل ۵ ستاره‌ عربستان؛ از اقامت ترامپ تا بازداشتگاه شاهزاده‌های سعودی

  جهانگردیهتل ریتز کارلتون یکی از مهم‌ترین هتل‌های شهر ریاض است که به‌ویژه به‌دلیل اینکه از 4 نوامبر 2017 به محل حصر شاهزاده‌ها و میلیاردرهای سعودی در برنامه دستگیری‌های ضدفساد تبدیل شده اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

 • باغ پرندگان تهران کجاست و چطور می‌توانیم برویم؟

  باغ پرندگان تهران کجاست و چطور می‌توانیم برویم؟

  ایرانگردیباغ پرندگان تهران در منطقه شمال شرق پایتخت از مناطق گردشگری محسوب می‌شود که مورد توجه خانواده‌ها قرار گرفته است.

 • کوچک‌ترین نیروی دریایی دنیا که اعضایش شنا بلد نیستند!

  کوچک‌ترین نیروی دریایی دنیا که اعضایش شنا بلد نیستند!

  جهانگردیشاید برای شما عجیب به نظر برسد که چرا برخی کشورها با این که به اقیانوس دسترسی ندارند، ارتش آنها نیروی دریایی دارد؟ برخی از این کشورها به دلیل دسترسی به دریاچه‌ها یا رودخانه‌های بزرگ نیاز به نیروی نظامی دریایی دارند، برای مثال کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان دسترسی به اقیانوس ندارند اما دریای خزر مرز مشترک آنها با دیگر کشورها است و به همین دلیل نیروی دریایی دارند. پاراگوئه، مجارستان و سوئیس هم وضعیت مشابهی دارند اما مغولستانی که نه دریا و رودخانه بزرگی دارد و نه دسترسی به اقیانوس دارد هم نیروی دریایی دارد! داستان این نیروی دریایی بدون دریا چیست؟

 • شکنجه کردن خود، تفریح محبوب آسیایی‌ها (۱۶+)

  شکنجه کردن خود، تفریح محبوب آسیایی‌ها (۱۶+)

  جهانگردیمردم بومی هر کشوری آداب‌ و رسوم خاص خودشان را دارند و حتی ممکن است ساکنان شهرهای گوناگون یک کشور نیز سنن ویژه‌ای داشته باشند. همه می‌دانیم که در آفریقا یا برخی کشورهای آسیای جنوبی مانند تایلند، اندونزی و... فرهنگ‌ها و آدابی وجود دارد که به‌راستی در دنیا بی‌نظیر هستند. هنوز در این سرزمین‌ها مردمی هستند که به سبک و سیاق کهن زندگی می‌کنند و کارهایی انجام می‌دهند که شاید از نظر ما عاقلانه به نظر نرسد و دور از تصور باشد.

 • افتتاح نخستین پل تمام شیشه‌ای ایران در اسفند ماه

  افتتاح نخستین پل تمام شیشه‌ای ایران در اسفند ماه

  ایرانگردیمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: نخستین پل تمام شیشه‌ای ایران در شهر هیر اواخر اسفند ماه افتتاح می‌شود.

 • حقوق مسافر در پروازهای تاخیری و باطل شده‌ چیست؟

  حقوق مسافر در پروازهای تاخیری و باطل شده‌ چیست؟

  جهانگردیابطال پرواز و بیشتر از آن تاخیر یک پرواز اتفاق کم و نادری در ایران نیست اما آنچه کمتر دیده می‌شود آگاهی مسافر از حقوق خود در چنین شرایطی است.

 • چیزهای عجیبی که مسافران از هواپیماها می‌دزدند!

  چیزهای عجیبی که مسافران از هواپیماها می‌دزدند!

  جهانگردینیازی نیست که به مسافران در ابتدای پرواز گفته شود که نباید از هواپیما چیزی بدزدید، چون این یک امر کاملاً بدیهی است. مثل این که برای مهمانی رفته باشید و میزبان به شما بگوید که نباید از خانه‌اش چیزی بدزدید! البته این دزدی که ما از آن صحبت می‌کنیم را با برداشتن هدیه‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی به مسافرانشان می‌دهند اشتباه نگیرید. فکر می‌کنید مسافران هواپیما چه چیزهایی می‌دزدند؟ باورتان نمی‌شود! پاسخ این است: هرچیزی را که به هواپیما پیچ نشده باشد!

 • تصاویر ۸ ساختمانی که با شیشه رنگ‌آمیزی شده‌اند

  تصاویر ۸ ساختمانی که با شیشه رنگ‌آمیزی شده‌اند

  جهانگردیکلیساها و مساجد و به طور کلی اماکن مذهبی همواره طوری ساخته می‌شدند که فضایی روحانی داشته باشند و برای بازدیدکنندگان به مکانی الهام‌بخش تبدیل شوند. یکی از روش‌هایی که برای زیباتر شدن این نوع بناها استفاده می‌شود، بازی با نور است.

 • بهترین غذاهای پرواز در کلاس اقتصادی│ از پیش‌غذاهای مدیترانه‌ای ترکیش‌ایرلاینز تا مزه‌های عربی قطر ایرویز

  بهترین غذاهای پرواز در کلاس اقتصادی│ از پیش‌غذاهای مدیترانه‌ای ترکیش‌ایرلاینز تا مزه‌های عربی قطر ایرویز

  جهانگردیبیشتر مسافران خدمات هوایی را مسافران کلاس اقتصادی تشکیل می‌دهند به همین دلیل غذاهایی که در این کلاس پرواز ارائه می‌شود یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده میزان رضایت کلی مشتریان از شرکت‌های هواپیمایی است.

 • نیمه‌ تاریک و مخوف تایلند!

  نیمه‌ تاریک و مخوف تایلند!

  جهانگردیتایلند جزو مقصدهای رویایی گردشگران کشورهای مختلف دنیا است و برای ایرانی‌ها هم تایلند نامی آشنا و شناخته شده است. تایلند ویژگی‌های زیادی برای جلب توجه مسافران خود دارد: سواحل چشم‌نواز، جنگل‌های بکر، معبدهای با شکوه، زندگی شبانه خیابان‌ها و غذاهای افسانه‌ای تنها نمونه‌های مشهورش هستند. همه‌ی این جاذبه‌ها در کنار هم باعث شد تا تایلند، محبوب مهاجران، گردشگران، سرمایه‌گذاران و... شود و صنعت گردشگری، جایگاهی ویژه در این کشور پیدا کند.

 • این هتل عجیب مخصوص صخره نوردان است

  این هتل عجیب مخصوص صخره نوردان است

  جهانگردیاین روزها هر یک از هتل‌داران به نوبه‌ی خود در تلاش هستند تا با انجام خلاقیت‌های بیشتر، گردشگران زیادتری را به سمت خود جذب کنند. در همین راستا هتلی در کشور پرو ساخته شده که به‌راستی جذاب و دوست داشتنی است. این هتل درواقع سه سوئیت مجزاست که کاملا بر روی صخره قرار گرفته‌اند، صخره‌ای که در ارتفاع ۱۲۱ متری دره‌ی مقدس واقع شده است.

 • کیش برای ٨ میلیون گردشگر نقشه کشیده است

  کیش برای ٨ میلیون گردشگر نقشه کشیده است

  ایرانگردیمراسم روز کیش در حالی افتتاح شد که دبیر شورای عالی مناطق آزاد از هدف‌گذاری برای جذب ٨ میلیون گردشگر تا یک و نیم سال آینده خبرداد.

 • نگینی زیبا در بستر وحشتناک‌ترین بلایای طبیعی

  نگینی زیبا در بستر وحشتناک‌ترین بلایای طبیعی

  جهانگردیاندونزی به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی که دارد تحت تاثیر بلایای طبیعی متعددی قرار می‌گیرد. هنوز ارزیابی خسارت زلزله لومبوک در ماه آگوست تمام نشده که تسونامی در ۲۸ سپتامبر شهر سولاوسی را به زیر آب برد. طبق گزارش سازمان ملل، فجایع اخیر باعث کشته شدن بیش از ۲۰۰۰ نفر شده که هنوز ۷۰۰ نفر از آن‌ها مفقود هستند. در میان خبرها به تراژدی سولاوسی پرداخته نمی‌شود اما عملیات‌ پیدا کردن مفقودین و بازسازی با تمام توان ادامه دارد.

 • مردمی که روی دریاچه‌ یخ‌زده باهم کشتی می‌گیرند + تصاویر

  مردمی که روی دریاچه‌ یخ‌زده باهم کشتی می‌گیرند + تصاویر

  جهانگردیعکاسی به نام Céline Jentzsch اهل فرانسه است و علاقه خاصی به سفر کردن و عکاسی دارد. او به مناطق مختلف دنیا سفر می‌کند و صحنه‌های زیبایی را از فرهنگ‌ها و طبیعت بکر به تصویر می‌کشد. شاید دانستن این که Jentzsch  قبل از عکاسی نقاشی می‌کرده است به درک ذوق هنری او کمک کند. همین مهارت او است که نشان می‌دهد تصاویر جشنواره یخ دریاچه یخ زده Khövsgöl با چه دقتی ثبت شده‌اند. سطح یخ زده دریاچه با شکاف‌های سفید عمیق آن درست مثل یک نقاشی هستند.

 • ارفع ده؛ سرزمین درختان به‌هم تنیده مازندران | اینجا همه چیز مرموز است + تصاویر

  ارفع ده؛ سرزمین درختان به‌هم تنیده مازندران | اینجا همه چیز مرموز است + تصاویر

  ایرانگردیارفع ده جنگلی است در دل کوهستان با درختان درهم‌تنیده‌ی افرا، توسکا، ملچ و غیره. دورنمای قله‌ی ارفع‌ ده، دره و آوای پرندگان و چشمه‌های خروشانی است که در این منطقه، در کنار هم دیده می‌شوند. سفر به این منطقه تجربه‌ای بی‌نظیر را در خاطرتان ثبت می‌کند.

 • غذاهای عجیب و منقرض شده‌ آن سوی دریای خزر!

  غذاهای عجیب و منقرض شده‌ آن سوی دریای خزر!

  جهانگردیروس‌ها ادعا می‌کنند غذاهای خاص و منحصر به فردی دارند و البته که در کشوری به این وسعت با فرهنگ‌های بومی گوناگون حتماً چند نوع غذای خاص پیدا می‌شود. در میان این غذاهای با اصالت روسی به چند غذای ویژه برمی‌خوریم که در دوران پیش از شوروی طرفدار داشتند و بیشترشان در سال‌های دور فراموش شده‌اند یا طرز تهیه‌ی آن‌ها تغییر کرده است. در ادامه با ۴ غذای خاص و عجیب روسی آشنا می‌شوید.

 • افزایش ۱۵۰ درصدی گردشگران ایرانی در قطر | تسهیل ورود گردشگران به قطر

  رئیس سازمان گردشگری قطر:

  افزایش ۱۵۰ درصدی گردشگران ایرانی در قطر | تسهیل ورود گردشگران به قطر

  جهانگردیحسن عبدالرحمن الابراهیم رئیس سازمان گردشگری قطر و مدیر توسعه گردشگری قطر در جریان کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی محصولات (IPEC) به میزبانی دوحه در گفتگو با پیمان یزدانی، درباره آینده صنعت توریسم در قطر، جام جهانی ۲۰۲۰ و روابط ایران و قطر در حوزه گردشگری اظهاراتی را مطرح کرده است که مشروح آن را می‌توانید به طور اختصاصی در صفحه گردشگری خبرآنلاین به شرح زیر بخوانید:

 • دانشمندانی که در انبار غذا از گرسنگی مردند

  دانشمندانی که در انبار غذا از گرسنگی مردند

  جهانگردیمحاصره ۹۰۰ روزه‌ لنینگراد (سن پترزبورگ) در طول جنگ جهانی دوم، یکی از محاصره‌های بزرگ و ترسناک در تاریخ عصر جدید است. نقشه‌ی هیتلر در این حمله این بود که تمام راه‌های تامین مواد غذایی به شهر را ببندد تا شهر ۲ میلیون نفری محاصره شده، تسلیم شود.

پربيننده‌ترين گردشگری

آخرین مطالب گردشگری