سایر عناوین گردشگری

 • معجزه پلیه، آبشار هفت قلوی ایوان در ایلام!

  معجزه پلیه، آبشار هفت قلوی ایوان در ایلام!

  ایرانگردیدر ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

 • عجیب‌ترین خانه‌ مدرن جهان که بالای درختان جنگل ساخته شده است! +تصاویر

  عجیب‌ترین خانه‌ مدرن جهان که بالای درختان جنگل ساخته شده است! +تصاویر

  جهانگردیخلاق، متناسب، هوشمند و پایدار، همه‌ی این‌ها ویژگی‌های برت (Bert) به‌عنوان مفهومی جدید در طراحی خانه درختی هستند. این خانه درختی توسط استودیوی اتریشی پریشت (Precht) برای استارتاپ خانه‌های کوچک بامباو (Baumbau) طراحی‌ شده است و اقامتگاهی عجیب و جدید است!

 • تنها شهر دو ملیتی جهان کجاست و چه ماجرای عجیبی پشت آن است؟ تصاویر

  تنها شهر دو ملیتی جهان کجاست و چه ماجرای عجیبی پشت آن است؟ تصاویر

  جهانگردیهرساله در اول آگوست که مصادف با روز ملی سوئیس است، قایق‌ها در حال رفت‌ و آمد روی رودخانه راین هستند و مردم در کنار ساحل چمنی آن در حال آفتاب گرفتن می‌باشند و اتوبوس‌های تزیین‌ شده با پرچم آشنای سوئیس یعنی یک پرچم قرمز با یک بعلاوه سفید بزرگ در داخل آن در خیابان‌ها برای فستیوال‌های این روز مستقر شده‌اند. همه‎ی این جشن‌ها و خوشحالی‌ها برای روز ملی سوئیس در آلمان برگزار می‌شود. شهر بوسینگن آم هوکرهین یک شهر سوئیسی است که در اختیار آلمان است. اما چرا؟ این شهر کوچک آلمانی کاملاً توسط سوئیس احاطه‌ شده است، به‌گونه‌ای که آن را تبدیل به یک ناحیه برون بوم و در حین حال درون‌بوم کرده است. این مسئله برای مردم شهر عادی شده اما برای دیگران بسیار جالب است.

 • ماجرای رد شدن طراحی داوینچی برای پل گالاتا توسط پادشاه عثمانی ترکیه

  ماجرای رد شدن طراحی داوینچی برای پل گالاتا توسط پادشاه عثمانی ترکیه

  جهانگردیلئوناردو داوینچی در سال ۱۵۰۲ اسکچی (طراحی دستی یک سازه معماری) از یک پل راطراحی کرده بود که امسال در سال ۲۰۱۹  موسسه تکنولوژی ماساچوست در امریکا برای اولین بار ماکت این طراحی را ساخت.

 • شگفت انگیزترین و دهمین میراث یونسکو در ایران! | تصاویر نهر داریون

  شگفت انگیزترین و دهمین میراث یونسکو در ایران! | تصاویر نهر داریون

  ایرانگردییکی از باستانی‌ترین و قدیمی‌ترین شهرها در جنوب غربی کشور، شهر شوشتر است، که به دلیل قدمت بالای تاریخی و طبیعت‌گردی دارای جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده زیبایی است.

 • باور نمی‌کنید داخل این پل پیچ‌خورده چه چیزی انتظارتان را می‌کشد! + تصاویر

  باور نمی‌کنید داخل این پل پیچ‌خورده چه چیزی انتظارتان را می‌کشد! + تصاویر

  جهانگردیموسسه طراحی بیگ (BIG) در اولین پروژه خود در نروژ با طرحی عجیب به‌ صورت طراحی یک پُل پیچ‌ خورده بر روی رودخانه راندسلوا (Randselva) بسیار تأثیرگذار بوده است. استودیوی بیارک اینگلز (Bjarke Ingels) با اجرای طرح سازه یک موزه به‌صورت پل پیچ‌خورده، اثری هنری و طرحی خیره‌کننده و ممتاز را به نام توویست (The Twist) به نمایش گذاشته است.

 • طبیعت شمالی‌ترین نقطه‌ی جهان به شاهکاری انسانی و گرانقیمت مزین می‌شود! +تصاویر

  طبیعت شمالی‌ترین نقطه‌ی جهان به شاهکاری انسانی و گرانقیمت مزین می‌شود! +تصاویر

  جهانگردیمسافرانی که از شلوغی‌ها و ازدحام محیط‌های شهری و پرتراکم خسته شده‌اند و تمایل دارند از این محیط‌ها برای مدتی فاصله بگیرند و همچنین با سرما هم مشکل خاصی ندارند، از سال آینده یعنی سال ۲۰۲۰ می‌توانند در هتلی که در قطب شمال به‌عنوان شمالی‌ترین هتل جهان افتتاح می‌شود، اقامت داشته باشند. در لست سکند قصد داریم معرفی کوتاهی از این هتل خاص داشته باشیم، پس با ما همراه باشید.

 • جزیره پوکت؛ افسانه ای قابل دسترس در جنوب تایلند 

  جزیره پوکت؛ افسانه ای قابل دسترس در جنوب تایلند 

  جهانگردیتایلند کشوری که با مردمی صمیمی و رفتار دوستانه، غذاهایی لذیذ و هیجان انگیز، فرهنگ و تاریخی غنی و طبیعت و سواحلی کم‌ نظیر، بیشترین بازدیدکننده را در سال‌ های اخیر به خود جذب کرده است. احتمالاً شما هم با شنیدن این تعاریف به همراه تعریف معابد پر زرق ‌و برق و سواحل دل ‌نشین گرمسیری تایلند هوس سفری هیجان انگیز با تور تایلند به این کشور پر جاذبه را در سر م یپرورانید.

 • ۱۹ دلیل خوشمزه برای سفر به پاکستان ؛ طرز تهیه غذاها، دسرها و نوشیدنی‌های پاکستانی

  ۱۹ دلیل خوشمزه برای سفر به پاکستان ؛ طرز تهیه غذاها، دسرها و نوشیدنی‌های پاکستانی

  جهانگردیپاکستان کشوری با ۲۰۰ میلیون جمعیت است که با ایران، چین، هند و افغانستان مرز مشترک دارد. پاکستان دلایل زیادی برای مقصد سفر بودن دارد که یکی از آنها غذاهای پاکستانی است. این غذاها و خوراکی‌ها در بسیاری موارد مشابه با خوراکی‌های کشورهای هم مرزش است.

 • اینجا عشق حرف اول را می زند! +تصاویر

  اینجا عشق حرف اول را می زند! +تصاویر

  ایرانگردیهمیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.

 • آیا اقیانوس‎ها مرزبندی مشخصی دارند؟ +تصاویر

  آیا اقیانوس‎ها مرزبندی مشخصی دارند؟ +تصاویر

  جهانگردیبر روی کره زمین ۵ اقیانوس داریم که همه آن‌ها به هم متصل هستند و یک شاکله آبی واحد را تشکیل می‌دهند. از نظر تاریخی فقط ۴ اقیانوس اطلس (Atlantic)، آرام (Pacific)، هند (Indian) و منجمد شمالی (Arctic) وجود داشته است. سازمان بین‌المللی هیدرو گرافی (International Hydrographic Organization) بر اساس شواهد و مدارکی که مبنی بر کشف یک اقیانوس جدید به دست آمد و با توجه به تأثیری که این بدنه آبی دارای اکوسیستم مشخص، بر آب‌وهوای جهانی دارد، در سال ۲۰۰۰ اقیانوس جدیدی را به نام اقیانوس قطب جنوب معرفی کرد.

 • عجیب و غریب‌ترین ساختمان‌های جهان که در واقع هتل هستند! +تصاویر

  عجیب و غریب‌ترین ساختمان‌های جهان که در واقع هتل هستند! +تصاویر

  جهانگردیهمواره طراحی و معماری خاصِ ساختمان در مراکز ارائه خدمات توریستی مانند هتل‌ها به‌عنوان یک مزیت رقابتی و متمایزکننده مطرح بوده است. در واقع هتل‌ها معمولا سعی دارند از طریق ایجاد یک معماری خاص علاوه بر اینکه بیشتر شناخته می‌شوند، فضای مرکز اقامتی خود را نیز به‌عنوان یک جذابیت گردشگری معرفی کنند. حتی بعضی از این هتل‌ها ممکن است امکانات لوکس و گران‌قیمتی را در مقایسه با هتل‌های دیگر ارائه ندهند، ولی به دلیل معماری خاص خود مورد توجه قرار بگیرند. در لست سکند قصد داریم ۱۰ نمونه از این هتل‌ها با معماری خاص را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

 • ۱۰ تفاوت عجیب بین قطب شمال و قطب جنوب!​​​​​​​

  ۱۰ تفاوت عجیب بین قطب شمال و قطب جنوب!​​​​​​​

  جهانگردیدو قطب شمال و جنوب در دو سوی مخالف کره زمین قرار گرفته‌اند و بسیاری از ویژگی‌های قطبی آن‌ها نیز مخالف یکدیگر است. در این مطلب به ۱۰ مورد از چشمگیرترین تفاوت‌های این دو منطقه غیرقابل‌سکونت کره زمین می‌پردازیم. اگر مناطق غیرقابل‌ سکونت دیگری به ذهنتان می‌رسد، می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 • آب هواپیما از آنچه فکر می‌کنید کثیف‌ تر است!

  نتایج مطالعات جدید:

  آب هواپیما از آنچه فکر می‌کنید کثیف‌ تر است!

  جهانگردیاین گزارش دلهره‌آور، شرکت‌های هواپیمایی ایالات‌متحده را بر اساس کیفیت آب رتبه‌بندی می‌کند. شاید بخواهید قبل از سفارش قهوه یا چای در هواپیما یا حتی شستن دستانتان با آب دستشویی دوباره فکر کنید. یک مطالعه جدید در مرکز سیاست‌گذاری مواد غذایی (Food Policy Center) کالج هانتر (Hunter College) در شهر نیویورک و سازمان غیرانتفاعی Diet Detective نگرانی‌هایی را در رابطه با کیفیت آب هواپیما مطرح می‌کند. این مرکز طی یک مطالعه و بررسی آب هواپیما در سال ۲۰۱۹ ،۱۱ شرکت هواپیمایی اصلی و ۱۲ شرکت هواپیمایی منطقه‌ای را بر اساس کیفیت آب آشپزخانه‌هایشان رتبه‌ بندی کرده است.

 • دوهزار، قصه‌ مه آلود ایران! + تصاویر

  دوهزار، قصه‌ مه آلود ایران! + تصاویر

  ایرانگردییکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

 • راز دریاچه‌ی عجیب و مخوفی که حیوانات را به سنگ تبدیل می‌کند، فاش شد!

  راز دریاچه‌ی عجیب و مخوفی که حیوانات را به سنگ تبدیل می‌کند، فاش شد!

  جهانگردیدریاچه ناترون دریاچه‌ای نمکی - قلیایی است که در شمال تانزانیا قرار گرفته است. اتفاقاتی در این دریاچه رخ‌ داده است که ذهن هرکسی را درگیر می‌کند. همه می‌گویند رمز و رازی در دریاچه ناترون وجود دارد! چه رمز و رازی در آنجاست که خفاش‌ها، فلامینگوها و حتی گاومیش‌هایی با جثه بزرگ را طعمه خود کرده است. حقیقت این ماجرا چیست؟ اگر به کشف این حقیقت جذاب و دیدنی علاقه دارید، با ما همراه باشید.

 •  سرزمینی بی مرز در ایران که رفته رفته خاموش می‌شود! +تصاویر

   سرزمینی بی مرز در ایران که رفته رفته خاموش می‌شود! +تصاویر

  ایرانگردیدر دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

 • حقایق عجیبی در مورد شهری که به عنوان کشوری مستقل شناخته می‌شود! +تصاویر

  حقایق عجیبی در مورد شهری که به عنوان کشوری مستقل شناخته می‌شود! +تصاویر

  جهانگردیواتیکان جایگاه کلیسای کاتولیک و یک دولت‌شهر مستقل درون یکی از مشهورترین شهرهای اروپا است. این شهر که کشوری مستقل شناخته می‌شود، هنوز برای بسیاری از مسیحیان و غیر مسیحیان یک معما باقی‌مانده است. حدودا ۱۰۰۰ نفر این قلمرو را خانه خود می‌نامند که یکی از این افراد نیز رأس کلیسای کاتولیک یعنی پاپ است.

 • رازی که در دل یکی از معابد بدنام تایلند ناگفته مانده بود، آشکار شد! +تصاویر

  رازی که در دل یکی از معابد بدنام تایلند ناگفته مانده بود، آشکار شد! +تصاویر

  جهانگردیحدود ۴ سال قبل ۱۴۷ ببر از یک معبد بحث‌برانگیز بودائی در تایلند که مکانی برای جذب حیوانات بود، بیرون آورده شدند اما طبق آنچه انتظار می‌رفت آینده روشنی در انتظار این ببرها نبود. از زمانی که این ببرها از "معبد ببر" بیرون آمده‌اند، ۸۶ ببر به خاطر ویروسی مرده‌اند که اغلب گریبان‌گیر گربه‌های بزرگی می‌شود که تحت‌فشار و استرس تغییر مکان هستند.

 • اتفاقی عجیب در قلب اروپا: مردان اجازه‌ ورود به این منطقه‌ی لوکس را ندارند! +تصاویر

  اتفاقی عجیب در قلب اروپا: مردان اجازه‌ ورود به این منطقه‌ی لوکس را ندارند! +تصاویر

  جهانگردیهمه ما میدانیم هنگامی‌که یک زن به‌ تنهایی سفر می‌کند با مشکلات خاص خود مواجه می‌شود. این حقیقتی تأسف‌آور است که زنان برای سفرهای انفرادی خود به دیگر کشورهای جهان، همیشه باید نگران مورد آزار و اذیت قرار گرفتن باشند. پیدا کردن مکانی که زنان در آن احساس امنیت کامل کنند، نعمتی بزرگ برای آن دسته زنانی است که می‌خواهند از سفرهایشان بدون آنکه استرس پیدا کردن نزدیک‌ترین خروجی را داشته باشند یا اینکه مرتباً مضطربانه اطراف خود را نگاه کنند، لذت ببرند. هتلی جدید در مایورکای اسپانیا، با ممنوع کردن ورود آقایان، به دنبال آن است که این احساس امنیت را برای زنان فراهم کند.