دوشنبه 29 مرداد 1397

موسوی، سیدباقر

سوابق تحصیلی: دیپلم وفوق دیپلم ریاضی، لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس / مدیریت آموزشی از دانشگاه آزاد / سوابق کاری: دبیر ریاضی، کارشناس مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نو جوانان (67-61)، معاون اموزشی پرورشی و توانبخشی سازمان اموزش و پرورش استثنایی مازندران، معاون اموزشی وپژوهشی سازمان دانش اموزی مازندران، مسئول خبرگزاری پانا در مازندران، عضوشورای پژوهشی ارشاد مازندران / مطالعه و تحقیق درحوزه تعلیم و تربیت، ادبیات کودک، مسائل فرهنگی وهنری
 • اسرائیل خانه عنکبوتی یا گنبد آهنین

  - فارغ از تعلق خاطر عاطفی نسبت به مردم مظلوم غزه که توسط صهیونیستها به خاک و خون کشیده می شوند،می توان در باره عاقبت این ظلم و جنایت اندیشه کرد. آیا رژیم جعلی صهیونیزم این وصله ناجور در منطقه با تامین امنیت خود در منطقه به حیات خود ادامه خواهد داد و یا در تحولات آن محو خواهد شد؟

 • موفقیت نظام اسلامی با کدام شاخص؟ فرصتی تا آزمون شویم

  - در آستانه میلاد امام زمان(عج) و آرزوی به پا شدن نظام حق و عدل قرانی که درعصر موعود اتفاق خواهد افتاد.اکنون که ما نظام و حکومت خود را در راستای مهدی موعود معرفی می کنیم، موفقیتهای خود را درپیمودن این مسیر با چه شاخصهایی باید بسنجیم؟ اینکه این نظام موید به تایید الهی و امام زمان است ،معنایش این نیست که هر آن چه انجام می دهیم مورد تایید حق تعالی و امام زمان است بلکه به گمان ما این امر به معنای فرصتی و نعمتی است که خداوند در اختیار ما گذاشته تا آزمون شویم، در ادعای یک تاریخ شیعه بودنمان و عدم موفقیت ما نیز شکست دین خدا نیست ،بلکه نشانه عدم توفیق ما در یاری دین خدا و امام زمان است. مطلب زیر اشاره ای است به همین موضوع که نویسنده به نیت توجه دادن به خود و همکیشان وحاکمان و صاحبان قدرت در نظام جمهوری اسلامی انشاء کرده است .

 • کانون پرورش فکری یا کانون زبان انگلیسی ؟!

  - در اوایل انقلاب به جهت عشق به کار فرهنگی هنری به دعوت یکی از دوستان به عنوان کارشناس فرهنگی هنری وارد کانون پرورش فکری شدم و تا اواخر دهه شصت همکار کانون بودم.در آن سالهای سرشار از انرژی کانون را مرکزی یافتم که همراه کودکان ونوجوانان دنیای زیبا و ارزشمند تعلیم وتربیت را درک میکردم.ساخته می شدم و تلاش میکردم سازنده باشم.جز کتاب و فیلم و تئاتر و آفرینشهای ادبی و هنری و فعالیتهای فرهنگی چیز دیگری در بساط کارمان نبود .اسم کانون زبان را اگر هم شنیدیم هیچ ارتباطی را با آن حس نمیکردیم. چه تجربه ها که مانند خیلی از جاها ابتر شدند. یاد آن روزها و آن دوستان به خیر.

 • معلم پاشنه آشیل آموزش و پرورش

  - با سپاس و ستایش رب عالم و آدم و احترام به مقام معلم و معلمی در هفته معلم.

 • وصیت خدا

  - جامعه ای که در آن خانواده به درستی شکل گیرد و به درستی به حیاتش ادامه دهد بی شک جامعه خوشبختی است.

 • تربیت و طبیعت

  - ضمن احترام به ایرانیان با غیرت که در روز طبیعت با مهربانی به آغوش طبیعت می روند و در کنار یکدیگر سفره پهن می کنند و از طراوت طبیعت به طرب می رسند و به رسم سپاس و قدردانی ازمیزبان خانه را تمیز و مرتب کرده و با فروتنی خداحافظی نموده به خانه باز می گردند. باید به رفتار ناجوانمردانه عده ای دیگر اعتراض کرد.

 • به یاد صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س)

  - به مناسبت شهادت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س)

آرشیو ماهانه