دوشنبه 30 مهر 1397

چاوشی، شهاب الدین

فارغ التحصیل علوم سیاسی از دانشگاه تهران عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی اجرایی: فرماندار و بخشدار در شهرهای مختلف به مدت 15 سال /معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران
 • خطر تکفیری‌ها، فرقه‌گرایی افراطی و نقش استکبار

  - حمله ناجوانمردانه تکفیری ها به مسجدالروضه در مصر ، زنگ خطر جدید و جدی تری را علیه اتحاد امت اسلامی آن هم در آستانه ی آغاز هفته ی وحدت و میلاد خجسته ی پیامبر رحمت و مهربانی ، به صدا در آورده است.

 • شکست داعش و پیروزی آیین پیامبر رحمت و مهربانی

  - در روزهای اخیر نیروهای پرتوان قدس با پوشش وسیعی از رزمندگانِ کشورهای مختلف، موفق به مغلوب نمودنِ نیروهای یاغی و ستیزه جوی داعش و پایان دادن به خونریزی ها و ستمگری های آنان شدند.

 • زلزله و الزامات آن

  - حادثه تلخ و غم‌انگیز زلزله پرقدرت غرب کشور انبوهی از هموطنان عزیز ما را در استان کرمانشاه به داغ سنگین عزیزانشان نشانید. از خداوند قادر مهربان صبر و عافیت برای بازماندگان و غفران جانباختگان را مسالت داریم.

 • دولت، نمایندگان مجلس و اصل تفکیک قوا

  - از مؤلفه های مهم دموکراسی لزوم پذیرش ساختارهای آن است. بدون ایجاد بسترها و زمینه ها، امید عملی شدن دموکراسی سرابی بیش نبوده و تنها صرف وقت و انرژی ملت و دولت برای نشان دادن شمایلی از مردم سالاری خواهد بود.

 • کابینه‌پیشنهادی و مسئولیت سنگینِ نمایندگان ملّت

  - انتخاب اعضای کابینه دولت دوازدهم با تلاش ها و رایزنی های زیادی، صورت گرفته است. از مشی رئیس جمهور محترم که پای بندی خود را به شعارِ تدبیر، امید و شیوه اعتدالی، بارها اعلام و ابراز داشته است، چنین استنباط می شود که در چینش کابینه، ملاحظات جدی مدنظر رئیس جمهور قرار گرفته است.

 • سخنی با شورای شهر جدید تهران، ری و شمیران

  - تجدید حیات شورای شهر تهران، به واسطه حضورِ نیروهای تازه نفس و با انگیزه، گامِ مبارک و نویدبخشی است که امید می رود با انتخابِ شهرداری شایسته و هماهنگ با دولت، شورای شهر بتواند فراتر از شورایِ شهرداریِ تهران، به عنوان یک نهادِ منتخبِ مردم، بسیاری از هماهنگی ها را در تهران بزرگ با دستگاه های مختلف ایجاد نماید.

 • کینه‌ها را تشدید نکنید

  - در آستانه تغییر و تحول و واگذاری مسئولیت ها از شورای شهر قبلی به جدید و به تبع آن از شهردار فعلی به شهردار بعدی هستیم، این تحولات نتیجه طبیعی انتخابات است. انتخابات در یک نظام آزاد فرصتی برای گردش نخبگان در مدیریت امور جامعه است، آنچه از مردم انتظار می رفت حضور در پای صندوق های رای و احساس مسِئولیت اجتماعی-سیاسی نسبت به سرنوشت آتی کشور و شهر و روستای خود بود که با مشارکت گسترده آنان برای اقتدار ملی فرصتی بزرگ آفریده شد. امروز ادامه کار و صیانت از این اقتدار و استفاده از فرصت نیکو بر دوش منتخبان ملت نهاده شده است.

 • تهران نیازمند و در انتظارِ خانه تکانیِ جدی

  - شهردار تهران باید از هم اکنون یک تیمِ توانمند و دلسوز از مدیرانِ موجود در بدنه ی فعلیِ شهرداری و افرادِ شایسته ی خارج از آن را که دارایِ اهلیت و تخصصِ لازم و کافی در حوزه های مختلف شهری باشند را موردِ بررسی و شناسایی قرار دهد ، زیرا امکان دارد پس از شروع به کارِ رسمی ، مشکلاتِ روزمره ی شهرداری ، مانع از ایجادِ فرصت مناسبی برای عمیق شدنِ شهردارِ محترم و شورای منتخب در جهتِ یافتنِ نیروهایِ موثر و کارآمد گردد.

 • تنفیذ و تحلیفِ ماندگار، نشانی از همبستگیِ ملی

  - مراسم تنفیذِ حکم دوازدهمین رئیس جمهورِ منتخب، با شکوه و اقتدارِ تمام در مرعای ملت ایران برگزار گردید و رئیس جمهور محترم، رسماً زمامِ امور اجراییِ کشور جمهوری اسلامی ایران را به مدت ۴ سال دیگر، به پشتوانه و اعتمادِ اکثریت ملت ایران، بر عهده گرفت. شکوهِ وحدت ملیِ مسئولان کشور در مراسم تنفیذ و تحلیف، آثار روحی و روانیِ فوق‌العاده مثبتی را در جامعه ایجاد کرد و مردم را به تحقق هدف‌ها و برنامه‌های دولتِ منتخب، امیدوارتر کرد.

 • تأملی در سه‌گانه انتخابات، کابینه و مجلس

  - انتخابات پرشور، آوازه و اقتدار کشور را در جهان به تصویر کشید، همه ملت از حضور و مشارکت گسترده خود و قدرت نمایی کشورشان در مقابل بیگانگان مسرورند.